Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Inek şaban:((((((((

M

muhik

Guest
Malum mübarek üç aylardan ikincisi olan Şaban ayındayız.Müslüman insanlar bu kutsal ayları sadece ibadetle geçirmez aynı zamanda bu isimleri çocuklarına koyarlar.Recep,Ramazan ya peki Şaban!!!!!!!!
Kanal D deki "Kavak Yelleri" dizisinde,köpeğe Hüseyin ismi konulması rezaletinden sonra bu beni biraz düşünmeye sevketti.Bu isim verildiklten sonra,1000 kişilik bir grubun Kanal D binasını basması ve protesto etmesi üzerine Ana Haber bülteninde özür dilemek zorunda kalmışlardı.Bizde kendi çapımızda tepkimizi dile getirdiğimizi düşünüyoruz.Nasıl Hz.Muhammed'in torununun ismi bir köpeğe verilir dedik ama asıl tepkiyi acaba nasıl Hz.Ali'nin oğlunun ismi olması dolayısıyla mı verdiler?Yani demek istediğim sünni vatandaşlardan ziyade,alevi kardeşlerimiz mi daha hassaslar(Bu arada sakın sözlerimin altında bir sünni-alevi ayrımcılığı aranmasın).
Çünkü "Hababam Sınıfı" adlı artık Türk sinemasında bir klasik olmuş ve hepimizin beğenerek izlediği filmdeki,Kemal Sunal'ın canlandırdığı karakterin ismi "Şaban" dı.Ancak maalesef "İnek Şaban"dı.Bu Mübarek ismi böyle bir sıfatla çağırarak,herkesler güldüler ve yıllarcada bu böyle devam etti.Fakat kimse tepki göstermedi.En vahimide bu filmden sonra bu ismi kimse çocuklarına koyamaz oldu,sadece alay konusu bir isim olmaktan öteye gidemedi.
Acaba diyorum "Kavak Yelleri"ndeki köpeğe Ali veya Hüseyin denmesydide Ayşe,Ömer ya da Osman gibi isimler takılsaydıda aynı tepki gösterilir miydi?
Not:Tekrar belirtiyorum,Hz.Ayşeler,Osmanlar,Ömerler nasıl ki canımızsa Hz.Aliler,Hüseyinlerde canımızdır ve hatta Alevilik Hz.Ali'yi sevmekse bende aleviyim.Bunları belirtmemdeki amacım olayın başka yönlere saptırılmamasıdır.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
kesinlikle katılıyorum... çok doğru bir tespit haberleri izlerken bende onu düşündüm, çünkü aynı haber kanalı show haberdi sanırım haberi verirken zalim halife muaviyenin şehid ettiği hz hüseyinin ismi köpeğe takılıdı bu saygısızlık caferilerce protesto edildi, ya biz sunniler? hz muaviyeey zalim demiş kanal ... işte çok yazık, dediğinizde sonuna kadar hak veriyorum...

a l p e r

New member
Televizyon izlemediğim halde o bölüme şahit olanlardanım.

Oyuncu, rolünde uzun uzun köpeğe ne isim koyacağını düşünüyorudu. İsimler birer birer geçerken ben içimden eyvah demiştim. Çünkü o elemanı sinek tv'de ki bazı programlardan bilirdim ve sempati duyardım.

En nihayet Hüseyin ismini koyunca bir ah! çektim... İşte siz de şeytanın kuklalarısınız. Başı çeken bir kaç kişi dışında yaptığınız yanlışın farkında değilsiniz... ne yazık...

Demek sonra tepki geldi ve özür dilediler. Bunu bilmiyordum.

Allah(cc) bizi gaflet uykusuna yatmaktan korusun, bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlardan af etsin inşaallah(amin)

Üst Alt