Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlişki Yaşadığın Kızla Kuracağın Aile Nasıl Olur?

esenbek

New member
Bu konuda birisiyle konusmam gerekiyor. Benim icin cok onemli cunku.
Cok sevdigim bir kiz var. O da beni seviyor. Gorusmeye basladigimizdan beri 4,5 ay gecti. 2,5 ay once evlenmeye karar vermistik. Firsat bulundugu zaman evlenmeyi dusunuyorduk. Fakat istedigimiz gibi olmadi. Benim ablam dogum yaparken agir bir hastaliga ulasti ve hala hastahanede. Bu durumda evlenme konusunu acmam hic layik olmuyor tabi. Fakat biz sanki evlenmis birleri gibi gorusmeye basladik. Ve sonunda yaklasik 1 ay once zina yaptik. Buna sebep olan cok bahaneler aninda bulunuverdi. Ve bu is bir kere olduktan sonra, sonrakileri de birinin ardindan biri oldu. Cok pismaniz ikimiz de. Simdi kendimi topladim, ve bu isi durdurduk nasil olsa. Nikahi bekliyecegiz.
Simdi zinaya girmis birisinin girmemis birisinden cok farkli oldugunu soylerler. Evlilik hayatimizda bu yaptigimiz gunah yuzunden problemler cikmasin, biri birimize guvensizlik olmasin diye korkuyorum.
Allah buyuktur, cok gunahkar iken bile bir anda tertemiz olma sansi vardir her zaman. Bu durumda neler yapmam gerekiyor? Onun neler yapmasi gerekiyor? Tavsiyeleriniz benim icin cok degerli.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Günahlarınız için tevbe edin. Allah (cc) muhakkak çok bağışlayandır. Hatalarınıza da dur deyin. En kısa zamanda da nikahınızı kıyın.

Afsinli_Memed

New member
Web sitesi
www.metinisik.tr.gg
Kardeşim...

Kardeşim...

Bende senın durumunu yaşadı makrdeşim , Allah'ın ıznıyle seneye nişan ve sonra evlilik ... ben tevbe ettim ediyorum ıcım rahat. cahillikle yaptım cunku. Allah affedıcıdır merhametı buyuktur. Allah (cc) bizleri affetsin sende dua ve tevbenı et içini ferah tut .. selametle ..

esmer

New member
Arkadaşım Allah çok bağışlayıcıdır.Ama sanırım sizin endişeleriniz bu yönde değil.Eğer siz bu bayanı yok temiz değil,yok ilerde de böyle başkasıyla da olabilir gibi düşüncelerle yüzüstü bırakırsanız bir günaha daha girmiş olursunuz.Keşke bu gibi durumlar hiç yaşanmasa da evlilik kurumu tamamen güven üstüne kurulsa ama olmuş bir kere bundan sonrası için gayret,saygı ve güven olsun...

A

adam

Guest
Hemen evlenmenizde fayda var kardeşim. Eğer ki birbirinizi seviyorsanız evlenme konusunda da acele etmenizde fayda var. Bununla beraber, hanefi mezhebinde kızın ve erkeğin reşit olması halinde velisinin izni şart değil. Fakat eşiniz olacak kişi eğer şafi mezhebine göre yaşıyorsa velisinin izni şarttır. O neden ile aranızda kıyılacak bir nikahta veli onayı mutlaka gereklidir. Yaptığınız işe sakın nikahı alet etmeyin, günahı daha çok çünkü.

Tövbe ederek ve en kısa zamanda bu işi resmiyete dökerek bu sıkıntıdan kurtulmanızı tavsiye ederim. Hayırlı işlerde acele edilmesi gerekir.

Ama, eğer ki sadece fiziksel etkilenmeler sonucu böyle bir şey yapmışsanız, derhal tövbe edin. Umulur ki Allah tövbe edenleri sever. Ve bu yaptığınız çirkin işe derhal son verin. Siz çirkin bir insan değilsiniz, fakat kimsenin haberi olmadan yapılan bu iş çok çirkin.

esenbek

New member
Allah cok buyuktur! Yakinda evlendigimize yarim sene olmak uzere. Sene sonuna bebek bekliyoruz bile.

Aslinda evlenmemiz hic dusunulmuyordu. Cok istiorduk, fakat sartimiz yoktu. Nikahimiz yakin zamanda mumkun olmadigini dusunuyordum. Fakat Allah isterse her sey oluyormus. Evlenmemize sebep kendi kendine bulunuverdi. Birileri kizi kacirmak istediler. O da kacti benim yasadigim sehire akrabalarina geldi, saklandi. Ben de cok uzgundum tabi. O zaman, annem geldi ne olugunu sordu. Ogrendikce "nisanlanin" dedi. Cok sevindim. Gittik, misafir olduk, nisanlandik. sonbaharda da dugunumuz oldu. Ablam, kendi durumu cok kotu olduguna ragmen hep destek verdi.
Boylece, Allah yuceligini apacik gosterdi bize. Cok sukur!

Biliyorum, simdi bize kalan tovbe etmek, secde etmek. Once rahatsizlandigim konularsa su an yavas yavas sönüyor. Önemli olan tövbeymiş.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Muhakkak ki, hiç şek ve şüphe yok Allah (cc) tek büyüktür.
Allah sevgi, saygı ve karşılıklı fedakarlıklarla dolu, Rabb'in rızasında ömür boyu mutluluklar ihsan etsin size inşaallah.
Evet, şimdi siz de O'na (cc) çok secde edin, hamd edin, riayet edin...

M_A_23

New member
“De ki: Ey (günah işleyerek) kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin. Muhakkak ki Allah bütün günahları bağışlayıcıdır. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan ve esirgeyendir.” (Zümer sûresi, âyet: 53)

Üst Alt