Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İlginç rüyalar.

yýldýz

New member
Bu konu önemli kardeş, herkesin bilgisine açılmaz.
Rüyada görülen kişilikler gerçek hayattaki kişilikler ile benzerlik gösterir. Siz bir rüya tabiri alıp ona bakın lakin fazla kaptırmayın kendinizi.
İşin sonunda,
"Ben bunu biliyordum" dersiniz. :)
Selametle.

Yasemin03

New member
bak kardesim anlatabilirsem anlatiyim, bir kitapda yardima aldim:

üc cesit rüya tipleri vardir:
1. korkulu rüyalar, yani kabus. bu seytandan gelen rüyalardir. yani seytan bize bunu gösteriyor.
2. gündüz vakti önem verdigimiz bazi olaylarin rüyamiza girmesi.
3. sâdik rüyalardir. rahmânî rüya'da denilir ona. bu rüya cesidi Allah'tandir.

o birinci rüyayi kimseye anlatmamak lazim. böyle rüyalarin serrinden korunmak icin dua edilir, Allah'a siginilir.

o ikinci rüya tipi yorum yapmaya degmeyecek kadar karisik ve karmakarisik rüyalardir. bir miktar manasi olsa da önemi yoktur. anlatmaya ve yorum yapmaya degmez.

asil rüya, gercek rüya, sadik rüya olan ücüncü rüyadir.
sadik rüyalarda bircok müjde vardir, bizi sevindirecek, icimizi serinletecek, kalbimizi oksayacak güzellikler bulunur. gayb alemine, bilinmezler dünyasina acilan pencereler görülür, meydana gelmeye hazirlanan olaylarin ucu görünür. iste tabir edilmeye deger, yorum yapmaya layik olan rüya bu rüyadir.

bu rüya hakkinda Peygamberimiz bize su tavsiyede bulunur:
"güzel rüya Allah'tandir. kim güzel bir rüya görürse, onu baskasina müjdelesin. fakat ancak sevdigi kimselere anlatsin." cünkü rüyalar, bazen aynen görüldügü gibi cikar, bazen bir ince perde altinda cikiyor, bazen kalinca bir perde ile sariliyor.

yardim edebildim insallah. selametle kalin.

CCCCCC

New member
Güzel bir rüya görmüşsün.Tavsiyem şudur ki; bEN EFENDİMİZ a.s.m rüyamda defalarca gördüm sürekli anlatırım ve hiç bir zaman övünmem eğer kalbini temiz tutup ona salavat getirmeye devam eder onu sürekli anarsan bu şekilde görmeye devam edeceksin.

Bakın bana rüyanı anlatma bir daha göremezsin dediler.Ben o zatları ve EFENDİMİZ a.s.m ı halen görüyorum demekki neymiş yalan :D

CCCCCC

New member
Ayrıca rüyalarını net ve olduğu gibi görmek istiyorsan LA İLAHE İLLALLAH zikrine devam etmelisin.Ha bu arada hergün rüya görmek istiyorsanda o zikre devam et.Günde en az bin çekersen kalbin ve imanın sağlam olur.dilinden bırakmayanlardan eylesin RABBİM. AMİN

Karababa

Member
Web sitesi
mantolamabursa.tk
Bu tip rüyalar sadece meraklısına(taliplisine, sizden isteyenine) anlatılmalıdır.

Bu rüyayı gören bir kez görmekle iktiza etmez ve tekrar tekrar görür hatta bu onun yaşam biçimi olur. Bu durumu yaşayamayanlara anlatılan sadık rüyalar, anlatılan kişinin küfrünü artırabilir. Bu sebeplede talip olanlar ile paylaşmak daha uygundur.

Yasemin03

New member
ya ama kendini sansli hisset. bazi insanlar rüyasinda hic Peygamber Efendimizi görmüyorlar. o kadar güzel birsey ki bu.
Peygamber Efendimiz söyle buyurur:
"Beni rüyada gören, gercekten beni görmüs gibi olur. Cünkü seytan rüyada benim kiligima giremez."
Bunun icin en güzel rüya, en tatli rüya, en mükemmel rüya, Peygamberimizi gördügümüz rüyalardir.

CCCCCC

New member
Bu kadar emin olma istersen en tatlı rüya o değildir şimdi anlatılmaz.

Yasemin03

New member
varya nasil meraklamdim simdi. ama neyse. simdi anlatilamazsa anlatilamaz. zaten bazi konular oluyor cok uzuyor. selametle kalin.

alem-i ervah

New member
Bu kadar emin olma istersen en tatlı rüya o değildir şimdi anlatılmaz.

!!!!!!!!!

@gizemli
Allah hayrına çıkartsın inş.
lakin anlatmamanız daha uygun idi ..
hatta mümkünse mesajınızı silin derim..

Rüya ehline anlatılmalıdır diye düşünüyorum....

Üst Alt