Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ilahi Sünnetin Müthis Geri Dönüsü

Enver Ýstek

metin mete
Selam Dostlar,

"LUT'UN HİKAYESİ"

Lut Resul İbrahim Resulun öğrencisidir.Onu dinler etkilenir , alacağını alır ve kendi beldesine döner.

Malum,toplumu sapkınlığın en kötüsünü yaşamaktadır.Allah'tan başkasına ibadet eden kavmi cinsel sapkınlığın da zirvesindedir.

Tüm yoldaşı Resuller gibi yalnız allah'a ibadet etmeye ve iğrenç sapkınlığı bırakmaya çağırır toplumunu.

Artık İlahi sünnet işlemeye başlamıştır.Toplumu ya tebliğini kabul edip sınıfı geçecek ya da red edecek helak olacak.

Verilen Hatırlatma süresi dolunca Müslüman olanlar adreslerinden tek tek toplanır. Yok edici İki Melek Beldeyi harabeye çevirir.Allah'ın takdir ettiği yeni yurtlarına doğru giderlerken seher vaktinde,İlahi ses:"SAKIN GERİYE DÖNÜP BAKMAYIN"der ve perde kapanır.

1-UYARI 2-Toplumun Tepkisi (Olumlu-Olumsuz)3-İktidar ya da HELAK

Bunu niye yazdın denirse:

Daha önce söylendi:"Biz teknenin son hamuru değiliz.İlahi yasa dün nasıl işlediyse bugünde aynı şekilde devam edecektir."Çünkü,onda asla bir değişme olmaz."

Gelelim bize, yüzlerce yıldır beldemizde-bölgemizde Allah'ın Kitabı Kuran hangi amaçla kullanıldı?Ölü ve cemiyet kitabı (Mevcut C.Başkanının eşi bile başına türban bağlayıp türbede bu amaç için kullandı)insanlığın korunmuş kılavuzundan ayetleri!

Fakaat devran değişiyor. Yüce Kuran bütün gerçekliği ile topluma tebliğ edilme sürecine girdi.Ve bu sesin yankılanması an meselesidir.

Tabii olarak İlahi Sünnette start vermiş oldu.Kuran'a muhatab olan toplumlar İlahi sisteme dahil olursa ne ala!Aksi takdirde yine Allah'ın diledikleri adreslerinden alınıp yeni mekanlarına doğru yol alırken bütün sanat eserleri,kutsal yerler,plazalar,sanayi tesisleri,kısacası yüceltilen tüm değerler sonra gelenlere ibret olsun diye İlahi Müzeler haline getirilecektir şüphesiz.

İşte ancak kendimizi bu sisteme dahil edersek olaylara yüce noktadan bakma avantajını elde ederiz.Tersi durumda çabalarımız "İt Dalaşının"ötesine geçemez.Geçmemeyede mahkumdur.

Son söz:

Yalnızca Kuran'a Yönelen İnsanlar 'Asla Kendilerini Geriye Dönüp Baktıracak Yatırımlar ve Tutkular Oluşturamazlar.'

Çünkü,Müslümanın birtek hedefi vardır oda Allah'ın rızasını alıp Cennetine girmektir.

Müslümanın birtek düşmanı vardır oda "Kan Davalısı"Şeytan

ALLAH'IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN

LaSii La Sünnii LaVahabiya ISLAMA ISLAMA

Alinti...

yýldýz

New member
Aleyküm Selam kardeş. Allah(c.c.) razı olsun.

ÇAPANOÐLU

New member
Selam Dostlar,

"LUT'UN HİKAYESİ"

Lut Resul İbrahim Resulun öğrencisidir.Onu dinler etkilenir , alacağını alır ve kendi beldesine döner.

Malum,toplumu sapkınlığın en kötüsünü yaşamaktadır.Allah'tan başkasına ibadet eden kavmi cinsel sapkınlığın da zirvesindedir.

Tüm yoldaşı Resuller gibi yalnız allah'a ibadet etmeye ve iğrenç sapkınlığı bırakmaya çağırır toplumunu.

Artık İlahi sünnet işlemeye başlamıştır.Toplumu ya tebliğini kabul edip sınıfı geçecek ya da red edecek helak olacak.

Verilen Hatırlatma süresi dolunca Müslüman olanlar adreslerinden tek tek toplanır. Yok edici İki Melek Beldeyi harabeye çevirir.Allah'ın takdir ettiği yeni yurtlarına doğru giderlerken seher vaktinde,İlahi ses:"SAKIN GERİYE DÖNÜP BAKMAYIN"der ve perde kapanır.

1-UYARI 2-Toplumun Tepkisi (Olumlu-Olumsuz)3-İktidar ya da HELAK

Bunu niye yazdın denirse:

Daha önce söylendi:"Biz teknenin son hamuru değiliz.İlahi yasa dün nasıl işlediyse bugünde aynı şekilde devam edecektir."Çünkü,onda asla bir değişme olmaz."

Gelelim bize, yüzlerce yıldır beldemizde-bölgemizde Allah'ın Kitabı Kuran hangi amaçla kullanıldı?Ölü ve cemiyet kitabı (Mevcut C.Başkanının eşi bile başına türban bağlayıp türbede bu amaç için kullandı)insanlığın korunmuş kılavuzundan ayetleri!

Fakaat devran değişiyor. Yüce Kuran bütün gerçekliği ile topluma tebliğ edilme sürecine girdi.Ve bu sesin yankılanması an meselesidir.

Tabii olarak İlahi Sünnette start vermiş oldu.Kuran'a muhatab olan toplumlar İlahi sisteme dahil olursa ne ala!Aksi takdirde yine Allah'ın diledikleri adreslerinden alınıp yeni mekanlarına doğru yol alırken bütün sanat eserleri,kutsal yerler,plazalar,sanayi tesisleri,kısacası yüceltilen tüm değerler sonra gelenlere ibret olsun diye İlahi Müzeler haline getirilecektir şüphesiz.

İşte ancak kendimizi bu sisteme dahil edersek olaylara yüce noktadan bakma avantajını elde ederiz.Tersi durumda çabalarımız "İt Dalaşının"ötesine geçemez.Geçmemeyede mahkumdur.

Son söz:

Yalnızca Kuran'a Yönelen İnsanlar 'Asla Kendilerini Geriye Dönüp Baktıracak Yatırımlar ve Tutkular Oluşturamazlar.'

Çünkü,Müslümanın birtek hedefi vardır oda Allah'ın rızasını alıp Cennetine girmektir.

Müslümanın birtek düşmanı vardır oda "Kan Davalısı"Şeytan

ALLAH'IN SELAMI ÜZERİNİZE OLSUN

Alinti...

İNŞAALLAH KARDEŞ, İNŞAALLAH

Enver Ýstek

metin mete
Selam,yakinda forumdan ayrilmayi düsünüyorum cünki acik acik ayetlere karsi bir düsmanlik olusuyor ve bazi kardesler ya inkar yada ek yapmaya kalkiyor o nedenle cok rahatsiz oluyorum yalniz biraz zaman lazim ben bazi cevaplar hazirliyorum sorulara karsi sonra veda edecegim Insallahu Teala.Aslinda burada cok sevdigim kardeslerimde var inatla takildim buraya hicretin bana farz olmaya basladigini hissediyorum.Simdilik beklemedeyim iyisi ile kötüsü ile yazmaya calistigim ama belkide cok abarttigim konularda vardi,artik durum cok degisti en kibar mütavazi yazilarin sahipleri bile artik baska yaziyor.Rahatsizlik veriyor vicdanen bana benimde sorumlulugum varmi diye cok düsünüyorum ve artik gitmenin iyi olacagina inanmaya basladim. Insallah bensiz daha güzel olur.

Allaha emanet olun.

müttaki

New member
metin mete sensiz biz (bize taktıkları lakap) Kurancılar ne yaparız.
elbette birgün görürler onlar görmese de forumdaki başkaları görecektir ayetlerin değerini anlamını idrakini.
olmaz bu gidişini kabul edemem.

Enver Ýstek

metin mete
elbette birgün görürler onlar görmese de forumdaki başkaları görecektir ayetlerin değerini anlamını idrakini.

Sevgi deger kardesim,görüyorsunki Allahin ayetlerini Zam/tenzilat yapilacak hal aldi.Bundan herkesin kendi sorumluluklarini düsünerek hareket etmesi gerek diyerek en azindan ben aranizdan ayrilmayi düsünüyorum.Bizler Babamiz Atamiz Ibrahime ve Alemlere Rahmet olan Resulü Ekreme yapilanlar yaninda takilan lakablarin ne önemi var Düsün atesi ve Hicreti Düsün Büyülü ve Hicreti yani onlarinkinin yaninda bizlere yapilan devede kulak bile degil ben Hicrete meyilliyim ama Her sey Kismet meselesi Görelim Mevla neyler Neylerse Güzel eyler diyorum hala buradayim.Allaha emanet ol.

yýldýz

New member

katılıyorum kardeş.

ÇAPANOÐLU

New member
Vahy Aşkına Örselenmek

Vahy Aşkına Örselenmek

Kur'an güneşinin önüne o kadar badireler, engeller ve perdeler çekilmiş ki..
İnan bazen ben bile, bu engellerin aşılamayacağı korkusuna kapılıyorum..
Sonra, Nasıl ki Ebreheye karşı EVİ ni korudu, Kelamını da korur Rabbim.. düşüncesiyle tekrar kendimi rahatlatıyorum..
Biz sadece VAHY ışığının yönünü işaretle memuruz, VAHYİN kalplerde çemlenip çimlenmemesi meselesi tamamen Rabbin emrine aittir..
Hal böyle olunca, sakın anlamıyorlar, kabullenmiyorlar diye hayıflanmayalım, bunun yerine, ışığın önemini, insanlık için olmazsa olmaz gerçeğini yareklere aktarmaya ve idraklere sunmaya gayret sarfetmeliyiz..
Elbette, bu yapılanlara tepki olarak, kimileri, bilir-bilmez, olur-olmaz, tepkisel hareketlerle bazı materyalleri Kur'anüstü gibi görecek, gösterecektir..
Bu tarihte hep olmuştur, olacaktır da ama, bu hiçbir zaman Kur'anın TEKLİĞİNE halel getermedi, getirmeyecektir...

Kimse Peygamberöncesi MUHAMMED'E deli, mecnun, çıldırmış, sihirbaz dememiştir, aksine, O'na Muhammedülemin lakabını müşrikler takmıştır..
Lakin, Peygamber ne zaman ki VAHY demiştir, Kur'an demiştir, Ayet demiştir, Dün övdükleri Muhammedi artık mecnun görmüş, öldürmeye bile kastetmişlerdir.
Demekki, insanlığın kişilerle, beşeri sistemlerle, beşeri söylemlerle, beşeri hareketlerle, beşeri argümanlarla bir dertleri yok, olmadıda..
Amma, ne zaman ki GÖK SOFRASINDAN insanlara uyulması gerekli nimetler gönderildi, insanlık dün de bugünde ve hatta yarında hep bunun karşısında olmuş, olmak için bin türlü sebep bulmuştur..
Buna, kimi zaman Peygamberleri, kimi zaman sahabeleri, kimi zaman alimleri ve kimi zaman da kendi ürettiğini kutsallaştırarak tevessül eylemiştir..

Oysa, tüm tektanrılı dinler tek noktada buluşmuşlardır.. TEVHİD.. Yani, tek kanal, tek kural, tek hüküm ve tek görüşü benimseyen bir din.. Bütün emir ve nehiyleri Allah'a halıs kılınmış bir din.. Şirke asla tahammül etmeyen ve şirketleşmeye namüsait bir din.. Tek yetkilisi, tek sözcüsü, tek emredicisi bulunan, ve bütün oluş-bitişi Rab'de kümelenen bir din..
Diyelim, birileri bunu kavrayamadı ve Allah'ın yanına hüküm koyucular, din koyucular, emir koyucular, helal-haram koyucular koydu, bu dine bir zarar verir mi, Asla, Allah'a bir zarar verir mi, Asla.. Ya kime zarar verir.. KİM NE ZARAR ÜRETMİŞSE, ZARARIN ÇARKINDA KENDİSİ ÖĞÜTÜLECEKTİR.. Çünkü, kişi ne kötülük üretirse kendi için üretir..

Hasılı kelam,
Vahy için yaşamak, çırpınmak, çarpışmak, ölmek, damgalanmak, örselenmek, dışlanmak nasıl ki peygamberler için bir imtihan sebebiydi, Peygamber ümmetliği şerefiyle şereflenenler içinde bir imtihandır..
NE MUTLU İMTİHANDAN ALNININ AKILYA ÇIKANLARA..
SELAM İBRAHİM'İN HANİF DİNİNE UYANLARA..
SELAM BÜTÜN KATIKSIZ MÜ'MİNLERE..

yýldýz

New member
Sonra, Nasıl ki Ebreheye karşı EVİ ni korudu, Kelamını da korur Rabbim.. düşüncesiyle tekrar kendimi rahatlatıyorum..
Biz sadece VAHY ışığının yönünü işaretle memuruz, VAHYİN kalplerde çemlenip çimlenmemesi meselesi tamamen Rabbin emrine aittir..
Hal böyle olunca, sakın anlamıyorlar, kabullenmiyorlar diye hayıflanmayalım, bunun yerine, ışığın önemini, insanlık için olmazsa olmaz gerçeğini yareklere aktarmaya ve idraklere sunmaya gayret sarfetmeliyiz..
Elbette, bu yapılanlara tepki olarak, kimileri, bilir-bilmez, olur-olmaz, tepkisel hareketlerle bazı materyalleri Kur'anüstü gibi görecek, gösterecektir..
Bu tarihte hep olmuştur, olacaktır da ama, bu hiçbir zaman Kur'anın TEKLİĞİNE halel getermedi, getirmeyecektir...

Kimse Peygamberöncesi MUHAMMED'E deli, mecnun, çıldırmış, sihirbaz dememiştir, aksine, O'na Muhammedülemin lakabını müşrikler takmıştır..
Lakin, Peygamber ne zaman ki VAHY demiştir, Kur'an demiştir, Ayet demiştir, Dün övdükleri Muhammedi artık mecnun görmüş, öldürmeye bile kastetmişlerdir.
Demekki, insanlığın kişilerle, beşeri sistemlerle, beşeri söylemlerle, beşeri hareketlerle, beşeri argümanlarla bir dertleri yok, olmadıda..
Amma, ne zaman ki GÖK SOFRASINDAN insanlara uyulması gerekli nimetler gönderildi, insanlık dün de bugünde ve hatta yarında hep bunun karşısında olmuş, olmak için bin türlü sebep bulmuştur..
Buna, kimi zaman Peygamberleri, kimi zaman sahabeleri, kimi zaman alimleri ve kimi zaman da kendi ürettiğini kutsallaştırarak tevessül eylemiştir..

Oysa, tüm tektanrılı dinler tek noktada buluşmuşlardır.. TEVHİD.. Yani, tek kanal, tek kural, tek hüküm ve tek görüşü benimseyen bir din.. Bütün emir ve nehiyleri Allah'a halıs kılınmış bir din.. Şirke asla tahammül etmeyen ve şirketleşmeye namüsait bir din.. Tek yetkilisi, tek sözcüsü, tek emredicisi bulunan, ve bütün oluş-bitişi Rab'de kümelenen bir din..
Diyelim, birileri bunu kavrayamadı ve Allah'ın yanına hüküm koyucular, din koyucular, emir koyucular, helal-haram koyucular koydu, bu dine bir zarar verir mi, Asla, Allah'a bir zarar verir mi, Asla.. Ya kime zarar verir.. KİM NE ZARAR ÜRETMİŞSE, ZARARIN ÇARKINDA KENDİSİ ÖĞÜTÜLECEKTİR.. Çünkü, kişi ne kötülük üretirse kendi için üretir..

Hasılı kelam,
Vahy için yaşamak, çırpınmak, çarpışmak, ölmek, damgalanmak, örselenmek, dışlanmak nasıl ki peygamberler için bir imtihan sebebiydi, Peygamber ümmetliği şerefiyle şereflenenler içinde bir imtihandır..

Allah(c.c.) razı olsun kardeş. Bu güzel sözlerin için. İnşallah Allah Teala kalplere yerleştirir. :)

müttaki

New member
maide 67- diyanet- Ey Resûl! Rabbinden sana indirileni tebliğ et. Eğer bunu yapmazsan O'nun elçiliğini yapmamış olursun. Allah seni insanlardan koruyacaktır. Doğrusu Allah, kâfirler topluluğuna rehberlik etmez.

Resulullah nasıl vazgeçmediyse vahyi savunmaktan biz niye vazgeçelim. mehmet akif'in dediği gibi asrın idrakına niye söylemeyelim.
resulu ekram ancak ölüm zamanı Allahın vahyi ile hicret etti. yani en son durumdu artık. yoksa ebu cehiller ebu süfyanlar atalarının dininden vazgeçmiyor Allahın vahyiyle dalga geçiyor alay etmiyor muydu?
Resulullah nasıl katlandıysa biz de katlanacağız.ahzap 21 de peygamberinizi örnek alın diyor Allah o vazgeçmedi bizede onu örnek almak düşer bizde vazgeçmeyeceğiz.
Allah yardımcımız olsun

müttaki

New member
Kur'an'ın Hakim olduğu bir günü göreyim, o an öleyim, ah edersem and olsun..
rabbim göstersin inş..

Rabbim fetih müjdeliyor bütün tağuti rejimler son bulacak ve Kitabullah hükmümüz olcak.inşallah bizlerde bu fetihi görenler arasında oluruz.
HREŞEYE "LA" ÇEKTİM YALNIZCA ALLAH TEK ALLAH TEK KUTSAL ALLAH

Enver Ýstek

metin mete

Hasılı kelam,

Selam,Yüzünü Hanif olan Ibrahimin Milletine dönenlere olsun.

Aslinda su yaziyin her kelimesine cok sey yazmak isterim cünki gercekten güzel bir dil güzel bir anlatim.Capanoglu bilirsin bundan bir kac hafta önceye kadar (belki bir ay)benim yazilarim hep "Sevgi deger kardeslerim"diye baslardi.
Ama simdi ben dahi bazi durumlardan dolayi asabilestim diger forumlardada durumum böyle yani anlayacagin bu konunun en basinda yazilan gibi belkide bir "DOGUM"sancisi icinde insanlar ve bu Tebligin ilk Kivilcimlari onun vermis oldugu Sıkınti tahamülsüzlük üstüne üslük sadece muhalefet olsun diye bilip bilmeden ayetlere karsi likayetsizlik,Her neyse hala kararim kesin degil sadece düsünüyorum,sizleri seviyorum ama biliyorsun bizim sevgimiz sadece Kitabullahin ön gördügü sekilde"Mümin Mümünin dostudur"desturu iledir.Allahima emanet olun.

yýldýz

New member
Kur'an'ın Hakim olduğu bir günü göreyim, o an öleyim, ah edersem and olsun..
rabbim göstersin inş..

"Her doğan ölür, olacak olur". kardeş. Resülallah(s.a.v.) efendimiz zamanında bir kahin böyle söylemişti. Resülallah(s.a.v.) efendimizi görmeden peygamber çıkacağını söylemişti. Sanırım Kuran-ı Kerimde de geçiyordu salih kulların hakim olacağı. ;)

ÇAPANOÐLU

New member
arkadaşlar,
biliyorum, biriniz bir kelime daha etseniz, zırıl zırıl ağlayacağım,
bir islam ülkesinde kalkıp Kur'an müdafaasında bulunmak ve bunun mücadelesini vermek gerçekten ağlanacak bir durum..
hakkınızı helal edin, burada stop demek durumundayım..
herkese hayırlı geceler diliyorum..

Enver Ýstek

metin mete
"Her doğan ölür, olacak olur". kardeş. Resülallah(s.a.v.) efendimiz zamanında bir kahin böyle söylemişti. Resülallah(s.a.v.) efendimizi görmeden peygamber çıkacağını söylemişti. Sanırım Kuran-ı Kerimde de geçiyordu salih kulların hakim olacağı. ;)

Selam,Yüzünü Hanif olan Ibrahimin Milletine dönenlere olsun.

Olacak Insallahu Teala ama biz görecekmiyiz diyorsunuzda hic tasa etmeyin burda olmaz ise orada hepimiz birden görecegiz Hakki,Adaleti hepsini...Insallahu Teala.

müttaki

New member
yıllardır ülkemizde dinsizlik empoze ediliyor, bütün günahlar teşvik ediliyor, tağuta ve şeytana yönelik ne varsa hepsi normal şeylermiş gibi empoze ediliyor. buna dur demek isteyenlerin başları eziliyor. bütün ehli sünnet kardeşlerim dinsizliğe apaçık küfre ateizme karşı en yakın dostlarımızdır.
en büyük endişem eğer birgün islam bayrağı baş göstermeye başlarsa maide 44de yer alan Allahın indirdiği getirilmeye çalışıldığı zaman ehli sünnet kardeşlerimiz ile bizi birbirimize kırdırmaları.
şu an çok net görülüyorki bazı tarikatlar çıkarları ve menfaatleri gereği tağuti rejimle işbirliği içerisine girmişlerdir.
Rabbim bizlerin yardımcısı olsun. bizi doğru yolundan ayırmasın.

mhmt

New member
bizi doğru yolundan ayırmasın.
amin..amin..amin..

ehli sünnetle tek fark ne? bence yorumlama farkı.. bu işte her ayrılığın sebebi oluyor.. selametle..artık gidiyom:) hayırlı geeler..

Üst Alt