Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İHH'dan El Öpülesi Karar

mesuttt

New member
Bugüne kadar Filistinli binlerce yetime yardım elini uzatan İHH vakfı, son İsrail saldırılarında yetim kalan tüm Gazzeli çocuklara bakma kararı aldı.

İHH Vakfı son İsrail saldırılarında anne veya babasını kaybeden yetim çocuklar ile daha önce ailelerini kaybeden tüm yetimlerin bakımını üstlenme kararı aldı.

Şimdiye kadar Filistin'de 2500 yetimin bakımını üstlenen İHH vakfı Gazze'de yaptığı son inceleme ile yaklaşık 1500 çocuğun daha yetim kaldığını tespit etti. İsrail saldırılarında ve daha önce çeşitli sebeplerle yetim kalmış tüm çocukların barınma, eğitim ve sağlık vs. ihtiyaçları karşılayacak olan İHH vakfı Gazze'nin yetimlerini ayrıca sponsor aile sistemine de dahil etti.

İsteyen aileler aylık 70 Lira ile bağış yaparak bir yetim çocuğa sponsor olabilecekler.

400 aile, yetimlere sponsor oldu

Bu arada 400 aile, savaşın ilk gününden itibaren Gazze'deki yetim çocuklara sponsor aile olmak için İHH vakfına başvuruda bulundu.

http://www.ihh.org.tr

Moderatör tarafında düzenlendi:

exelans

New member
ALLAH cc razı olsun..destek olmak lazım kimse yapılan yardımların yerine ulaşıp ulaşmadığı konusundaki safsatalara kulak asmamalı çünkü bunlar bizim yahudi sermayesinden beslenen kaypak basının kasıtlı olarak ileri sürdüğü saptırmacalardır..bu tür oyunlara gelmemeliyiz..yardım etmeyen ve zaten etmeyecek olanların dilinde dolaşıyor bu tür söylemler dikkat edilirse..uyanık olalım lütfen..herkez gücü nispetinde bişeyler yapsın..ki bize yakışacak olan ve milyonlarca müslümanın gönlünden geçen her alanda bu işin içinde fiilen yer almaktır aslında ben buna inanıyorum..filistinlileri müslüman kardeşi olarak deyil,araplar olarak gören zavallılara aldırış etmeden,satılmış medyanın,yardımlar yerine ulaşmıyor diyerek insanların yanlış vehimlere kapılmasını sağlama uğraşlarına kulak asmadan,ALLAH cc rızası için el ele ve omuz omuza verelim..

Üst Alt