Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ibret Mi Istiyorsunuz Işte Esrar Keşin Allah'la Buluşmasi

New member
biraz kufurlu felan ama komik anlar ve bazi dusunduren yerler var....

kufurlu olmasaydi daha iyi olcakti!

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
"Çok gülmeyin..Çok gülmek kalbi öldürür."(Hadis-i Şerif)

Böyle pislik ve iğrenç espriler yapan adama nasıl gülüpte "teşekkür" ediyosunuz aklım fikrim almıyor doğrusu!..

nns

New member
güzel şeyler söylüyor.Bence insanları bazı şeylere alıştırmak için güzel bi yöntem.kınayanlar düşünsünki günümüz lise gençliğiçok daha daha aşağı insanlardan hoşlanıyor.Ciddiyetle değil belki ama arkadaşlıkla sevebilirler.

ismeal

New member
Arkadaşlar Bu Insan şu An Risale-i Nur Talebesi Eski Mafya Babalarindan Hayatin Ta Içinden Biri Bu Bizim Insanimiz Ibret Alasiniz Die Koydum Videoyuyu O Cemaat O Koltuğa Boş Insani Oturtmaz Kabul Argo Var Içinde Ama Alinacak Dersler Daha çok...

a l p e r

New member
Baştan sona izlenilmesi gereken çok güzel ve samimi bir sohbet, Allah razı olsun şu mübarek saati ne güzel bereketlendirdi.

Neredeyse birbuçuk saat gençlere hiç durmadan çok önemli mesajlar veriyor. Ne güzel insan maaşaallah barekallah...

Başlarken diyor "eğer dinlemesini bilirseniz en aptaldan bile bir şeyler öğrenebilirsiniz" ve bitirirken ekliyor "ben daha şöyleyim de siz ağzı çok makbul insanlarsınız".

Üç beş tane orgo ifadeye aldanıp da asıldan şaşmamak lazım. Bu meşrepde de bir hikmet var.

a l p e r

New member
İslami kesimin Cem Yılmaz'ı - Star TV - Haberler, Videolar / Milliyet Internet TV

Olayın nasıl çarpıtıldığını görünce diyorum "Allahım, bunların hakkından s e n gelirsin"

İki üç argo kelime için bir de utanmadan seviyesiz demişler (sözüm meclisden dışarı). Pişmiş kelle gibi sırıtık bir ifadeyle milleti sadece boş boş güldürmek için seviyesizliğin dik alasını yapanlara methiyeler düzüp milyon dolarlarla reklam filmi çevirtiyorlar ama biri kalkıp gerçekten güzel bir amaç için yaptığı sohbette meşrebi gereği bir kaç kelime sarfedince seviyesiz oluyor. Ucuz numaralar bunlar...

İlk defa bu başlıkla tanıdığım Ali Tuncay nedir ne değildir ben bilmem Allah(cc) bilir. Benim bildiğim (ya da bildiğimi sandığım) şey ise tevazu göstererek "eğer dinlemesini bilirseniz en aptaldan bile bir şeyler öğrenebilirsiniz" diyen ve kesinlikle çok zeki olan bu zat-ı muhteremden çok şey öğrenilebileceğidir.

Mesela "anneni seviyormusun?" diye sorduğu çocuk "tabi ki" dedi. Oradan hemen yakaladı "tabi ki mi evet mi?" Sonra zaten olayı anneden sevdiğine çevirdi. İşte kendisini böyle ince ve ayrıntıcı bir insan olarak tanıdım

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Baştan sona izlenilmesi gereken çok güzel ve samimi bir sohbet, Allah razı olsun şu mübarek saati ne güzel bereketlendirdi.

Neredeyse birbuçuk saat gençlere hiç durmadan çok önemli mesajlar veriyor. Ne güzel insan maaşaallah barekallah...

Başlarken diyor "eğer dinlemesini bilirseniz en aptaldan bile bir şeyler öğrenebilirsiniz" ve bitirirken ekliyor "ben daha şöyleyim de siz ağzı çok makbul insanlarsınız".

Üç beş tane orgo ifadeye aldanıp da asıldan şaşmamak lazım. Bu meşrepde de bir hikmet var.

Yaw bu adama gelesiye kadar binlerce güzel ahlak sahibi, az gülen çok ağlayan muhterem var kardeşim gidin onu dinleyin...Altına teşekkür bastığınıza göre "yavşak,embesil,bilmem neresindeki kıllar ağarmış" gibi lafları onaylıyosunuz demekki!..Gelin ben size içinde küfür olmayan 5 tane ibretlik hikaye anlatayım..Olay anlatan da değil hikayenin verdiği derstedir..Kur'an ahlakı bumudur iyi düşünün bakalım..

"Ey müminler! Bir topluluk diğer bir topluluğu alaya almasın. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte onlar zalimlerdir."(Hucurat 11)

"Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok esirgeyicidir."(Hucurat 12)

ebubekr

New member
Ali Tuncay Abi Espiri Olar çok Iyi Ama çok Gülüyoo
Anlattiği Espiriler Arasinda Insani Düsündürecek çok Güzel Noktalara Değiniyor. Ama Küfürlü Olmasini Kiniyorum

a l p e r

New member
@bcetin811

Ne demek istediğini çok iyi anlıyorum :)

Ne nedir Allah(cc) bilir. Biz o adama bir başka gözle baktık. Tavuskuşunun ayakları misali.

Yineliyorum:
İlk defa bu başlıkla tanıdığım Ali Tuncay nedir ne değildir ben bilmem Allah(cc) bilir. Benim bildiğim (ya da bildiğimi sandığım) şey ise tevazu göstererek "eğer dinlemesini bilirseniz en aptaldan bile bir şeyler öğrenebilirsiniz" diyen ve kesinlikle çok zeki olan bu zat-ı muhteremden çok şey öğrenilebileceğidir.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Alperim senin en çok şu uzlaşmacı tarafını beğeniyorum kardeşim Allah razı olsun...Hepimizinde bildiği gibi komik şeyler akılda kalıcıdır..Neden Cem Yılmaz'ın oynadığı reklam filmleri tavan yapıyor??Çünkü adamın verdiği mesajdan ziyade yaptığı espriler akılda kalıyor..Onun için ben bu tür diyalogları sakıncalı buluyorum..Gençlere kötü örnek oluyor..

Her Cuma günü özel arabayla muhterem bir zatın sohbetlerini dinlemeye gidiyorum..Kendisini öyle aşmış, dini öylesine benimsemiş ki; o güzel ahlaka hayran kalmamak elde değil..Hem kendisi ağlıyor, hem de bizleri ağlatıyor..Öyle bir haleti ruhiyeye sahip oluyorum ki sanki içimden bişeyler kopuyor..Ben Ali tuncay'da bunların hiçbirisini göremiyorum malesef..Anlattığı olaylar yerindedir ve etkiliyicidir ona sözümüz yok fakat bu uslup kesinlikle yanlıştır..Biz Peygamberimiz(s.a.v)'den böyle görmedik..Hatamız varsa düzeltin..

ismeal

New member
Yaw bu adama gelesiye kadar binlerce güzel ahlak sahibi, az gülen çok ağlayan muhterem var kardeşim gidin onu dinleyin...Altına teşekkür bastığınıza göre "yavşak,embesil,bilmem neresindeki kıllar ağarmış" gibi lafları onaylıyosunuz demekki!..Gelin ben size içinde küfür olmayan 5 tane ibretlik hikaye anlatayım..Olay anlatan da değil hikayenin verdiği derstedir..Kur'an ahlakı bumudur iyi düşünün bakalım..

SEN BU İBRETLİK HADİSEDEN SADECE YAVŞAK EMBESİL GİBİ KELİMELERİ ANLADIYSAN YA DA ANLAYABİLDİYSEN MİLLETİN ANLAYIŞI KARŞISINDA HAYRETE DÜŞME BENCE....:rolleyes:

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
SEN BU İBRETLİK HADİSEDEN SADECE YAVŞAK EMBESİL GİBİ KELİMELERİ ANLADIYSAN YA DA ANLAYABİLDİYSEN MİLLETİN ANLAYIŞI KARŞISINDA HAYRETE DÜŞME BENCE....:rolleyes:

Kardeş kafanın dikine gitme bi anla önce ne dediğimi...Ben sana bu adam yanlış mesajlarmı veriyor diyorum!Yavşak,embesil,bilmem nerenin kılları ağırmış sözcükleri kullanmadan da toplumsal mesajlar verilemezmi??Ne gerek var küfür etmeye!..En yakın oyun parkına git bakalım 7-10 yaş arası çocuklar birbirlerine nasıl hitap ediyor???Gençleri islam ile bilgilendirmek isteyen bir kişi önce islamı kendi hayatına geçirecek..Kur'an küfür yoktur..İnsanlarla dalga geçilmez..Ayetleri astık işte bi zahmet buyurup oku istersen..Yahu kimse kimseye küfretmesin mesajı vermeye çalışıyorum forumda ona bile karşı çıkıyosunuz yaw!..Ne biçim müslümansınız siz aklım almıyor!..

ismeal

New member
Kardeş kafanın dikine gitme bi anla önce ne dediğimi...Ben sana bu adam yanlış mesajlarmı veriyor diyorum!Yavşak,embesil,bilmem nerenin kılları ağırmış sözcükleri kullanmadan da toplumsal mesajlar verilemezmi??Ne gerek var küfür etmeye!..En yakın oyun parkına git bakalım 7-10 yaş arası çocuklar birbirlerine nasıl hitap ediyor???Gençleri islam ile bilgilendirmek isteyen bir kişi önce islamı kendi hayatına geçirecek..Kur'an küfür yoktur..İnsanlarla dalga geçilmez..Ayetleri astık işte bi zahmet buyurup oku istersen..Yahu kimse kimseye küfretmesin mesajı vermeye çalışıyorum forumda ona bile karşı çıkıyosunuz yaw!..Ne biçim müslümansınız siz aklım almıyor!..

BENİM MÜSLÜMANLIĞIMI VEYA BİR BAŞKA KİMSENİN MÜSLMANLIĞINI TARTIŞMAK SENİN HADDİNE DÜŞMEZ BÖYLE BİR YETKİ SEN DAHİL HİÇBİR BEŞERE AİT DEĞİLDİR. O NOKTADA HADDİNİ BİL!!!!!!!

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Ben sana diyorum ki Kur'an ahlakında küfür etmek yoktur..İnsanlar alaya alınmaz ve kesinlikle kimse kimseyi aşağılayamaz..Bundan ötesi varmı??Sen bırak benimle polemiğe girmeyi de; evet haklısın küfür etmemesi gerekir yanlıştır mesajı ver insanlara..

ismeal

New member
Hatani Anladin Bence Neyse Konuyu Uzatmaya Gerek Yok

Selam Ve Dua Ile....

silent scream

New member
aman kardeşlerim hemen yanılgıya düşmeyin bu bir risale talebesi abimiz bastan sona hiçbir ayrıntıyı kacırmadan dinleyiniz okadar güzel anlatıyor ki cogu şeyi ben burda tanıdım bu abiyi tanımama vesile olan kardeşim cok saolsın bütün videolarını izlemeyi düşünüyorum bakın su sözlere

"gençlik bir günlük süstü
nefsim doyamamaktan dünyaya küstü"

Üst Alt