Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Muhammed'in aklı karışıkmış

mistik_cadi

New member
(bu kısım silindi) baştan söylüyorum, incilin tanrı sözü olduğunu iddia edecek arkadaşlar, incil, isa öldükten sonra 4 havari tarafından yazılmıştır.

işte size 3 ayet..
meryem 29-31/Meryem, çocuğa işaret etti. Dediler: "Beşikteki bir sabiyle nasıl konuşuruz?" Sabi dedi: "Ben Allah'ın kuluyum. O bana kitap verdi, beni peygamber yaptı."Beni, bulunduğum her yerde kutsal ve bereketli kıldı. Yaşadığım sürece bana namazı/duayı, zekâtı önerdi."

ilk olarak, isa, hristiyanlığa göre tanrının kulu değil, oğludur.. ve yukarıda da belirttiğim gibi isa'ya kitap inmemiştir. son olarak, hristiyanlıkta namaz gibi bir ibadet yoktur.
ayrıca, hristiyanlığa göre isa, beşikte konuşmamıştır, bu -her zamanki gibi- (silindi)

olası cevaplar;
1. tanrının gönderdiği gerçek incil ortadan kalkmıştır. pnların kutsal saydığı kitap aslında 'zamanzingo'.
2. baba-oğul hikayesi sadece mecazdı, sonra hristiyanlar somutlaştırdı.
3. incilde isa'nın beşikte konuştuğunu yazmayı UNUTMUŞLAR.

1. kuran çok arklı ya!.. neyse, incil'in zaten 4 havarinin isa'nın hayatını anlattığını biliyoruz. hristiyanlar orjinal diye birşey söyleyemezler bu konuda, havarilerin yazıları sonuç olarak...
2. hristiyanlığı kendi inancınıza benzeterek onları kendinize çekmeye mi çalışıyorsunuz ne?..
3. böyle birşey söylemeyeceksiniz, değil mi;)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
ya sen efendime laft atan sitelerden okuyup burda yazama gereği uyuyorsun bedne her seferinde seni uyarıyorum ,ama yoruldum edep diyorum, saygı diyorum hadi inanamıyosun, örf afdet diyorum, daha ne demeliyim anlamıyorum, edep için sor cevap verelim, , ya birincisi hz. isa evet namaz kıldı, geldiğinde tekrar kılıcak, hadislerce sabit bu, ikincisi sadece hz. isa değil nazam ilk peygamberle başladı... sen burda hrsitiyanlıkla müslümanlığı kıyaslarsan bir çok çelişki bulabilirsinin çünkü kuran bunu baştan söylüyor...ama verdidğin uydurma dediği n mevuları söylim, incilde derki o sizinde babanız der yaratıcı için buyur ayet veriyorum incil ayet, yani incile göre yaratıcı sadece Hz. isanın değil , seninde baban,herkesin babası , burdan şu anlam çıkar ozaman ozaman burdaki baba kelimesi yaratıcı kelimsine bağdaştırıldığında ancak mana mantıklı bir boyut alıyor... başka bir yerde hz. isa buyuruyor...
“sizin” Babanız ve “benim” Babam ifade farklılığını kullanıyor, burda ozaman herkesin babasını şayet kendi babası olarak ilan ettiği yaratıvyla kıyaslanamacık bir fark olduğu Hz. isa biliyor ve bu kadar çocuksu bir muhabbete giricek bir kişi değil o seçilmiş bir elçidir, burda anlatılmak istenen şudur
baba kelimesi yerine ilah kelimesini tekrar yerleştirdiğimide, şu mana çıkyor benim ilahım, ve siizin ilahlarınız, kurandada bahseder ya ( ilahlarınız) tabiri aynı buna denk bir tabir (sizin ilahlarınız)
yani bu sadec bir iddia değil hakikat ve en mantıklı yoldur , bir bulmaca çeşidir vardır, sayılarla oynanır her sayı bir harfe işarettir. şimdi bu yolu takip ettiğinizde evet bu asıl manayı korumadığı sizlercede azcık dikkatli olan baksın bakalım... şöyle düşün onlar yaratıcı kabul ederken isa yı biz niye sence daha yüksek özellikler yüklemey çalışalım neden kundakta konuştuğunu iddia edelim, evet hz. isa kundakta konuşmuştu, çünkü cebrail A.s hz. meryeme susumasını ve konuşmamasını söyledi, ksabadaki insanalr onu kötü kadın olarak ithamda bulundu, Hz. meryem sabredenlerden oldu ve konuşmadı, ve Allah ın iziniyle kundakataki isa A.s konuştu ve Allah ın elçisi olduğunu söyledi, ya komik kısmı şudurki, babasız doğan bir kişi neden kundakta konuşamazsınki, onun babasız yaratma kudretine sahip olan, kundakta konuşmak gibi basiit bir işi ona hediye edebilir...bunda hiçbir sakınca yok... gelelim hz.isa namaz kılıyor deemize, evet kılıyordu bu Hz. isaya inen incilde sabittir. madem elinizde böyle bir incil mevcut değil ozaman aksini iddia edebliceğini bir mukaddes kitapta ortada yok, yani kılmıyorda nete göre kılmıyor elinizdeki kaynak nedir? mukades kabul edilen kitaplar mı? bizler size asıl mukadds kitap olan incili sunuyoruz , evet o incilde bu yazıyor.yani mukaddeskitap olan 4 parça halinde değil sadece Hz. isaya geldiği gibi olan tek kitap halinde olan incilde bu yazıyor, bir irvayete göre bu incilde ellerinde , rivayet diyorum bu duyum sadece..vatikanın elinde olduğu söyleniliyor... ynai burdan analtılan gibi uydurma yok, ve uyarımı tekrar yeniliyorum farkındayım damarımıza basmak hoşuna gidiyor, banlanmayı kıdem olarak görüyosun, ya bir insan bunla gurur duyarmı? kovulmak insanın hoşuna gidermi? bir topluluğa grdiğin vakit ordaki kişilerin değer verdiği şeyler hakkında ileri geri konuşulurmu, bizde sayısız topluluğa girdik, içlerinden aynı fikre sahip olmaıdğımız kişilerde oldu ama kalkıp edebi terketmedik, biz misafirizdedik edebimizc oturduk, merak etiğimiz şeyleri karşı tarafı incitmeden edep kuralları içinde sorduk, siz sanırım misafirlik adabını bilmiyorsunuz, bu mekanda müslümanların misafirisiniz, onun için misafirin gerektiğini yapın, bir meclise girdiğiniz her nekadar sanakda olsa burası müslüman meclisidir. size misafir adabını üstünüze giyinin bizde ev sahibi adabımızı üstümüze giyinelim, aramızda hoş bir sohbet, güzel bir muhabbet olsun, bu uyarım sadece msitiğe değildir, sitede bulunan tüm gayri müslimleredir. bu site müslüman bir toplum, edep içinde olan herkese kapmız açık , kim olursan ol gel diyoruz, bu yazıyı kapımızda gören edebpten mahrum insanlarsa gayesi bilmek, merak gidermke, araştırmak, güzel bir sohbet etmek istemeyen insanlar lütfen dnasibini başka yerde arasın kimseinin kalbini kırmak , banlamak istemiyoruz..

saygılarımla...

the okuz

New member
gayri zeki mistik cadı Kur'an asıl gerçeklerden bahsediyor yani Hristiyanlığın ve Hz. İsa'nın aslında ne olduğundan bahsediyor oysa sen Hristiyanların tahrif ettikleri dinden bahsediyorsun...

lancelotx

New member
SİZ IMAN ETMIYORSUNUZ VE INANMIYORSUNUZ..BIZDEN NE ISTIYORSUNUZ BIZE NEDEN SATASIYORSUNUZ..MADEM INAMIYORSUN GIT BASKA YERDE BASKALARIYLA SACMALA..SEN GİBİLERE ACIYORUM GERCEKTEN SIMDI KENDINI COK ZEKI SANIYORSUN..AMA GUN GELICEK VE GORUCEKSIN..

Neyse selametle..

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
mistik_cadi' Alıntı:
(bu kısım silindi) baştan söylüyorum, incilin tanrı sözü olduğunu iddia edecek arkadaşlar, incil, isa öldükten sonra 4 havari tarafından yazılmıştır.

Bu doğru! Allah'ın halka öğrettiği incil ile 4 havarinin kaleme aldığı incil farklıdır. Ortada Allah'ın gönderdiği ve/veya (İsa'ya) öğrettiği İncil vardır ama bu İsa'dan sonra kaleme alınan İncil değildir. İncil bir ilim kitabı yada öğretisi idi. Mevcut incilin Allah'ın öğretisi/gönderisi olan incil ile uzaktan yakından bir ilgisi olduğunu sanmıyorum! Fakat Kuran'a benzer yönlerinin olamayacağını da iddia etmiyorum!
işte size 3 ayet..
meryem 29-31/Meryem, çocuğa işaret etti. Dediler: "Beşikteki bir sabiyle nasıl konuşuruz?" Sabi dedi: "Ben Allah'ın kuluyum. O bana kitap verdi, beni peygamber yaptı."Beni, bulunduğum her yerde kutsal ve bereketli kıldı. Yaşadığım sürece bana namazı/duayı, zekâtı önerdi."

ilk olarak, isa, hristiyanlığa göre tanrının kulu değil, oğludur.. ve yukarıda da belirttiğim gibi isa'ya kitap inmemiştir. son olarak, hristiyanlıkta namaz gibi bir ibadet yoktur.

Mantıklı! Eğer burdaki salat gerçekten namaz olmuş olsaydı en az 3-5 tane namazı devam ettiregelen Hristiyan (lar) bulunurdu. Oysa İsa'nın yaptığı şey, Allah'ın birliğini buzağıcı Yahudilere öğretmekti/hatırlatmaktı. İbrahim'den aldığı tektanrıcılık bayrağını devam ettirmek idi. Ancak putperestliğe ve şirkçiliğe boğazına kadar saplanmış olan bu halk, İsa'daki olağanüstü hallerin "Kutsal Ruh" desteği ile Allah tarafından yaptırılıyor olduğunu akledemedi ve haliyle şirk batağına iyice saplandılar. Ancak içlerinden sadece birkaçı İsa'daki bu olağanüstü durumdan ders çıkarttı ve müslüman oldu.

3/52 İsa onlardan inkarcı bir tavır sezince, "ALLAH yolunda kim bana yardımcı olacak," dedi. Öğrencileri, "Biz ALLAH'ın yardımcılarıyız; ALLAH'a inandık. Müslüman oluşumuza tanık ol," diye karşılık verdiler.

Mistik cadı gelelim sana! İsabetli fikirlerin var. Fakat bunun yanında da hayli hırçınsın! Kendin dışında kalan tüm insanları cehaletle suçlayamazsın (darth vader gibi)! İnsanların inançlarına saygı göstermiyor da olabilirsin (nitekim ateistsin) ama senden ricam, insanları insan gibi kabul et ve kendine nasıl davranılmasını istiyorsan sen de başkasına öyle davran! Nitekim sende de aynı göz-kulak vs. var. Ancak sana sövene sen de söv, seni döveni sen de döv! ;)

Lütfen biraz sükunet ve biraz da bilimsellik katalım fikirlerimize! Selametle!!!

Aysegul

New member
Ancak sana sövene sen de söv, seni döveni sen de döv!

İşte bu yüzden senin müslüman olduğundan şüphedeyim...İslamiyet böyle demiyor çünkü

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Aysegul' Alıntı:
Ancak sana sövene sen de söv, seni döveni sen de döv!

İşte bu yüzden senin müslüman olduğundan şüphedeyim...İslamiyet böyle demiyor çünkü

Ayşegül çoooooooooook zekisin yada sazan :D

Nolur bana kızma ama İslamiyet'de böyle denmediğini/denmeyeceğini ben de çok iyi biliyorum. :)

"İslamiyet'e inanmıyorum" diyen birine hadi sen (konuyu bağlayıcı) bişiler yaz da ona bakalım ne dersin ;)

Aysegul

New member
ercan1980' Alıntı:
Ayşegül çoooooooooook zekisin yada sazan :D

Nolur bana kızma ama İslamiyet'de böyle denmediğini/denmeyeceğini ben de çok iyi biliyorum. :)

"İslamiyet'e inanmıyorum" diyen birine hadi sen (konuyu bağlayıcı) bişiler yaz da ona bakalım ne dersin ;)

Ama bence kudruğun cümleler önemli...Konuyu bağlamak için imalı cümlelere gerek yok..Ancak sana sövene sen de söv, seni döveni sen de döv! ..gibi

imran268

New member
yaaaaaaaa

yaaaaaaaa

mistik_cadi' Alıntı:

işte size 3 ayet..

ayrıca, hristiyanlığa göre isa, beşikte konuşmamıştır, bu -her zamanki gibi- (silindi)

olası cevaplar;
1. tanrının gönderdiği gerçek incil ortadan kalkmıştır. pnların kutsal saydığı kitap aslında 'zamanzingo'.
2. baba-oğul hikayesi sadece mecazdı, sonra hristiyanlar somutlaştırdı.
3. incilde isa'nın beşikte konuştuğunu yazmayı UNUTMUŞLAR.

1. kuran çok arklı ya!.. neyse, incil'in zaten 4 havarinin isa'nın hayatını anlattığını biliyoruz. hristiyanlar orjinal diye birşey söyleyemezler bu konuda, havarilerin yazıları sonuç olarak...
2. hristiyanlığı kendi inancınıza benzeterek onları kendinize çekmeye mi çalışıyorsunuz ne?..
3. böyle birşey söylemeyeceksiniz, değil mi;)

kazım sen uçmuşsun. kendini paralasanda , yaraşlasanda. söylediklerinin hepsinin yalan olduğunu biliyoruzzzzzz..

sen süphesiz ki yalancılardansın. UÇMUŞSUN SEN UÇMUŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

ne yaparsan yap kalbimizden o nur tanesini çıkaramazsın bunu o tahta kafana sok artık.

kuranda da anlatılır : sizin gibileri ne yaparsak yapalım asla ama asla inandıramayız ve onlar asla inanmazlar denir. şüphesizki öyledir.

imran268

New member
.....................

.....................

ercan1980' Alıntı:
Bu doğru! Allah'ın halka öğrettiği incil ile 4 havarinin kaleme aldığı incil farklıdır. Ortada Allah'ın gönderdiği ve/veya (İsa'ya) öğrettiği İncil vardır ama bu İsa'dan sonra kaleme alınan İncil değildir. İncil bir ilim kitabı yada öğretisi idi. Mevcut incilin Allah'ın öğretisi/gönderisi olan incil ile uzaktan yakından bir ilgisi olduğunu sanmıyorum! Fakat Kuran'a benzer yönlerinin olamayacağını da iddia etmiyorum!

Mantıklı! Eğer burdaki salat gerçekten namaz olmuş olsaydı en az 3-5 tane namazı devam ettiregelen Hristiyan (lar) bulunurdu. Oysa İsa'nın yaptığı şey, Allah'ın birliğini buzağıcı Yahudilere öğretmekti/hatırlatmaktı. İbrahim'den aldığı tektanrıcılık bayrağını devam ettirmek idi. Ancak putperestliğe ve şirkçiliğe boğazına kadar saplanmış olan bu halk, İsa'daki olağanüstü hallerin "Kutsal Ruh" desteği ile Allah tarafından yaptırılıyor olduğunu akledemedi ve haliyle şirk batağına iyice saplandılar. Ancak içlerinden sadece birkaçı İsa'daki bu olağanüstü durumdan ders çıkarttı ve müslüman oldu.

3/52 İsa onlardan inkarcı bir tavır sezince, "ALLAH yolunda kim bana yardımcı olacak," dedi. Öğrencileri, "Biz ALLAH'ın yardımcılarıyız; ALLAH'a inandık. Müslüman oluşumuza tanık ol," diye karşılık verdiler.

Mistik cadı gelelim sana! İsabetli fikirlerin var. Fakat bunun yanında da hayli hırçınsın! Kendin dışında kalan tüm insanları cehaletle suçlayamazsın (darth vader gibi)! İnsanların inançlarına saygı göstermiyor da olabilirsin (nitekim ateistsin) ama senden ricam, insanları insan gibi kabul et ve kendine nasıl davranılmasını istiyorsan sen de başkasına öyle davran! Nitekim sende de aynı göz-kulak vs. var. Ancak sana sövene sen de söv, seni döveni sen de döv! ;)

Lütfen biraz sükunet ve biraz da bilimsellik katalım fikirlerimize! Selametle!!!

sen de üçmuşsun sende. işte size söylüyorum. siz ne derseniz biz onun cevabını verecek kadar zekiyiz ve asla dinimizden vazgeçmeyiz
çünkü o nur tanesi kalbimizin öyle bir yeriinde saklı ki. onu alamazsınız. alsanızda kalbimizi de çekip çıkarmanız gerekir......anlamışsondır inş..

kalın sağlıcakla...........268

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
63/4 Onları gördüğün zaman, görünüşleri hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Onlar, dikilip dayanmış kütükler gibidir. Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanarlar; onlar gerçek düşmandır; onlardan sakın. ALLAH onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar!

mistik_cadi

New member
seyfullah putkıran yine makaslamışsın iletimi:))))))

gayri zeki mistik cadı Kur'an asıl gerçeklerden bahsediyor yani Hristiyanlığın ve Hz. İsa'nın aslında ne olduğundan bahsediyor oysa sen Hristiyanların tahrif ettikleri dinden bahsediyorsun...

size ne söylesem boş pek zeki the okuz... kuran'ı, yani muhammedin uydurması, sonradan rütuşlanmış kitabı mutlak doğru olarak kabullenmişsiniz. ayrıca, islamiyet gibi hristiyanlık da tahrif edilmiştir elbet...

SİZ IMAN ETMIYORSUNUZ VE INANMIYORSUNUZ..BIZDEN NE ISTIYORSUNUZ BIZE NEDEN SATASIYORSUNUZ..MADEM INAMIYORSUN GIT BASKA YERDE BASKALARIYLA SACMALA..SEN GİBİLERE ACIYORUM GERCEKTEN SIMDI KENDINI COK ZEKI SANIYORSUN..AMA GUN GELICEK VE GORUCEKSIN..

size sataşmıyoruz lancelotx. islamiyet üzerinde gördüğümüz bazı yanılgıları(haşa!!!!!!:D) sizlerle paylaşıp, doğrusunu öğrenmeye, gerçekten yanılgı olup olmadığını teyit etmeye çalışıyoruz... başka yerlerde de saçmalıyorum(!) kuşkun olmasın. bende sizin gibilere acıyorum ama ne çare...

seni söveni sende söv seni döveni sende döv
çok doğru!..
şeriatın kısasa kısas uygulamasını unutmayın. işte bu!...

kızım sen uçmuşsun. kendini paralasanda , yaralasanda. söylediklerinin hepsinin yalan olduğunu biliyoruzzzzzzzz..

sen süphesiz ki yalancılardansın. UÇMUŞSUN SEN UÇMUŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

ne yaparsan yap kalbimizden o nur tanesini çıkaramazsın bunu o tahta kafana sok artık.

kuranda da anlatıldr : sizin gibileri ne yaparsak yapalım asla ama asla inandıramayız ve onlar asla inanmazlar denir. şüphesizki öyledir.

en çok bu iletinin sentezinde zorlandım. sanki tartışma değilde chat ortamında gibi bir üslub kullanmışsın imran268...
ilk olarak, bana bir daha SAKIN kızım gibi bir hitapta bulunma.. şunu unutma ki, burası chat ortamı değil, eğer bir antitezin varsa gelir sunarsın. yoksa boşu boşuna forum kirliliği yaratmayalım lütfen.
ha o kalbinizdeki nur tanesine gelirsek... tek kelime, komik...
son olarak, bir ayet&hadis verdiğin zaman, sure-ayet no. ekle ki, senin uydurup uydurmadığından emin olalım.

"Mantıklı! Eğer burdaki salat gerçekten namaz olmuş olsaydı en az 3-5 tane namazı devam ettiregelen Hristiyan (lar) bulunurdu."
güzel bir yaklaşım... tabii, kuranı doğru olarak kabul edersek... ;)

Mistik cadı gelelim sana! İsabetli fikirlerin var. Fakat bunun yanında da hayli hırçınsın! Kendin dışında kalan tüm insanları cehaletle suçlayamazsın (darth vader gibi)! İnsanların inançlarına saygı göstermiyor da olabilirsin (nitekim ateistsin) ama senden ricam, insanları insan gibi kabul et

sonunda benm analizimi de yaptın:)
"insanları insan gibi kabul et" demişsin, zaten her insanı insan olarak kabul eder, severim. ne islamiyete ne hristiyanlığa nede başka bir dine saygım var, ama onların inananlarına elbet saygı duyarım..

imran268

New member
en çok bu iletinin sentezinde zorlandım. sanki tartışma değilde chat ortamında gibi bir üslub kullanmışsın imran268...
ilk olarak, bana bir daha SAKIN kızım gibi bir hitapta bulunma.. şunu unutma ki, burası chat ortamı değil, eğer bir antitezin varsa gelir sunarsın. yoksa boşu boşuna forum kirliliği yaratmayalım lütfen.
ha o kalbinizdeki nur tanesine gelirsek... tek kelime, komik...
son olarak, bir ayet&hadis verdiğin zaman, sure-ayet no. ekle ki, senin uydurup uydurmadığından emin olalım.

baksana sen. ben ne dedim sen uçmuşsun..
eminim ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun. üstün zekalı olmana ramen...

bu arada o nur tanesine gelince bize göre iyi.
ama sen de o olmadığı için sen onu kömik bulursun.

ne diyorum. sen asla inanmazsın. sen bunları savunmaya devam et. bekle ve gör. ha bide sana yunlış bir kelime kullandığımı kabul ediyorum. insan gerektiğinde hatasını da kabul eder. karşındaki kim olursa olsun.....

umarım ne kastettiğimi anlarsın

kalın sağlıcakla.......268

mistik_cadi

New member
imran268' Alıntı:
baksana sen. ben ne dedim sen uçmuşsun..
eminim ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun. üstün zekalı olmana ramen...

bu arada o nur tanesine gelince bize göre iyi.
ama sen de o olmadığı için sen onu kömik bulursun.

ne diyorum. sen asla inanmazsın. sen bunları savunmaya devam et. bekle ve gör. ha bide sana yunlış bir kelime kullandığımı kabul ediyorum. insan gerektiğinde hatasını da kabul eder. karşındaki kim olursa olsun.....

umarım ne kastettiğimi anlarsın

kalın sağlıcakla.......268

biz genellikle uçmayı eroin vs alıp sarhoş olma anlamında kullanırız, bilmem sen ne anlamda kullandın... argo kelimeler her zaman her yöne çeklebilecek anlamlarda oluyor;)
şu nur mevzusu...
kedi ciğer ilişkisi diyorsun:D
nys, kabulun için tşkrler..

imran268

New member
mistik_cadi' Alıntı:
biz genellikle uçmayı eroin vs alıp sarhoş olma anlamında kullanırız, bilmem sen ne anlamda kullandın... argo kelimeler her zaman her yöne çeklebilecek anlamlarda oluyor;)
şu nur mevzusu...
kedi ciğer ilişkisi diyorsun:D
nys, kabulun için tşkrler..

pekala. sayın arkadaş. belki sen inanmıyor olabilsin. dediğim gibi nur meselesi o inançla alakalı.. her neyse. nazik cevabın için ben sana teşekkür ederim seni başta kırdığım için üzgünüm. her neyse..

kalın sağlıcakla.............268

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
mistik_cadi' Alıntı:
seyfullah putkıran yine makaslamışsın iletimi:))))))

"Mantıklı! Eğer burdaki salat gerçekten namaz olmuş olsaydı en az 3-5 tane namazı devam ettiregelen Hristiyan (lar) bulunurdu."
güzel bir yaklaşım... tabii, kuranı doğru olarak kabul edersek... ;)

sonunda benm analizimi de yaptın:)
"insanları insan gibi kabul et" demişsin, zaten her insanı insan olarak kabul eder, severim. ne islamiyete ne hristiyanlığa nede başka bir dine saygım var, ama onların inananlarına elbet saygı duyarım..

şimdi birinci makaslamam gerkiyrdu ve makasadım, ikincis evet bunlara inanan hala insanlar var ve zaten müslüman oluyorlar kimide müslüman olmuyor doğruluğunu bildiği halde hatta bunların içinde papazlarda var.
bunu nerde biliyorsun derseniz bu yunansitanda yakınım başına gelmiş bir olaydır bir papazın evet bende sizin inandıklarınızın doğru olduğunu biliyorum demesidir ister inanın ister inanmayın...

insan saygı şasına sadec saygı duymak değil aynı zamanda değer verdiği şeylere saygı duymak gibi dir tıpk bir insa asaygı duyarsınız ve hem onun hakkında ileir geri konuşmazsınız hemde onun ailesi hakkına ileri geri konuşmazsınız çünkü saygı kişinin şahısa ve değerlerine saygı duymak demektir...

Üst Alt