Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz Muhammed S.A.V Resmi

ademakif

New member
Hz. Muhammed s.a.v peygamberimizin neden resmi olmadığı ve yapılmasının yasak olduğu islamda nasıl açıklanıyor acaba.net bir veriye ulaşamadım,bilgisi yorumu olan varsa paylaşırsa sevinirim.selamun aleyküm

Enver Ýstek

metin mete
Hz. Muhammed s.a.v peygamberimizin neden resmi olmadığı ve yapılmasının yasak olduğu islamda nasıl açıklanıyor acaba.net bir veriye ulaşamadım,bilgisi yorumu olan varsa paylaşırsa sevinirim.selamun aleyküm

Selamün Aleyküm,Ben Rüyamda gördüm Insallahu Teala cizeyimmi?Lütfen Biz onu Resimlerde degil kalbimizle taniyoruz Insallahu Teala,Onun Getirdigi Kitabla onu kendi oglumuzdan daha iyi biliyoruz Insallahu Teala,Alemlere Rahmet olarak biliyoruz Hemde hic süphesiz taniyoruz Resim ne olaki Biz onu Furkandan taniyoruz Insallahu Teala.

Not;Iranda Sah Ismaile aid sarayda bir cok minyatürü mevcut.Cok eski dönemlere aid cizimler..Aslanda bundan korkmaya lüzumda yok zaten bütün Resullerin Resim veyá o rolü üslenen bir cok sanatci mevcut Hic kimsede onlari direk o Resul diye kabul etmiyor zaten...

seyhshamil

New member
bir resmi olsaydı aynen Hz.İsa ya taptıkları gibi bana da taparlarsa diye yaptırmamış olabilir.

islamci

New member
çizmek isteyen olmuş ama o izin vermemiştir. çünkü hz.isa gibi ona da yada resmine taparlar diye. zaten onlar biz gördüğümüze inanırız görmediğimize değil diye söylerler. onların bu sözleri Allah(c.c.) a inanmamalarını dile getirmeleridir.

Üst Alt