Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Huriye, Nuriye, Duriye

firdevs

New member
Huriye, Nuriye ve Duriye 75-80 yaşlarında çok eski üç arkadaştır. Bir gün Huriye Nuriye'ye telefon eder ve Duriye'ye gitmek için anlaşırlar ve giderler. Biraz muhabbetten sonra Duriye arkadaşlarına kahve yapar ve içerler. Biraz daha muhabbetten sonra Duriye:
- "Ayy! Kusura bakmayın unuttum birer kahve yapayım da içelim." der. Huriye ve Nuriye birşey demezler ve içerler. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Duriye:
- "Size bir kahve bile yapmadım, hemen yapayım da içelim." der ve yapar getirir. Bizimkiler yine itiraz etmeden içerler. Akşama doğru Huriye ve Nuriye kalkarlar ve yolda bastonları ile tin tin yürürken aralarında şu konuşma geçer. Huriye:
- "Kız Nuriye gördün mü Duriye'yi, ne kadar pinti olmuş bize bir kahve bile ikram etmedi." Nuriye:
- "Duriye'yi ne zaman gördün ki?"

Asya

New member
yaşlılara saygısızlık içeren bir fıkra.

Asya

New member
bakıyorum da hemen kavgaya hazırsınız firdevs hanım.
ben sadece fikrimi söyledim.siz de yaşlanınca sizinle böyle alay edilmesini ister misiniz?istemezsiniz herhalde.
bi de beni yaşlılara saygısızlıkla suçluyorsunuz.benim hakkımda hiç bir bilgiye sahip olmadan.hakkıma girdiniz haberiniz olsun.
mizah ta olsa bu yaşlılara saygısızlık içeren bir fıkradır.
mizah ta olsa doğru değildir.bu benim fikrim.katılıp katılmamak ayrı mesele ama bilmeden hakkımda yorum yaptınız.

muhammet

New member
ALLAH razı olsun firdevs hanım elinize sağlık aslın da işin mizah yönüne değil birazda gerçek yönüne bakarsak çok ders alacağımız bir yazı tabiki anlaya bilene bizim meşhur bi lafımız vardır. anlaya sivri sinek saz anlamayana davul zurna flarmoni orkestrası bile az gelir.rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah

firdevs

New member
bakıyorum da hemen kavgaya hazırsınız firdevs hanım.
ben sadece fikrimi söyledim.siz de yaşlanınca sizinle böyle alay edilmesini ister misiniz?istemezsiniz herhalde.
bi de beni yaşlılara saygısızlıkla suçluyorsunuz.benim hakkımda hiç bir bilgiye sahip olmadan.hakkıma girdiniz haberiniz olsun.
mizah ta olsa bu yaşlılara saygısızlık içeren bir fıkradır.
mizah ta olsa doğru değildir.bu benim fikrim.katılıp katılmamak ayrı mesele ama bilmeden hakkımda yorum yaptınız.

ALLA'IN c.c izniyle ben kimseyle kolay kolay kavga etmem ama tavsiye ederim bana yazdığınız yorumları bir inceleyin . foruma girdiğimden beri benimle uğraşıyorsunuz . Ben herkesin yorumuna da , eleştirisine de açığım.Tavsiyem sizde öyle olun . Çünkü doğruları bulmak için eleştirilmeye ihtiyacımız vardır. Ben herkesin yazdığına saygı duyarım , kimseyle bir şey paylaşamadığıma inanırsam uyarılmaya gerek kalmadan kendim çıkarım forumdan .Amacım birşeyler öğrenip birşeyler paylaşmak . Sizde dahil paylaşmak isterim ama yazdıklarım hoşunuza gitmiyorsa okumayın.ALLAH c.c hepimizin yar ve yardımcısı olsun.Selam ve dua ile.

Asya

New member
eleştiriye açık olduğunuz çok belli oluyor zaten.
size yazdığım yorumları hiç hatırlamıyorum.ben bi yorum yaparken kişisine değil paylaşımına bakarım.yazdıklarınız hoşuma gitmiyor diye bir şey demedim.ben sadece fikrimi söyledim.

reyyan

New member
Allah razi olsun canım senden bizide güldürdün ya

Üst Alt