Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hristiyanligin cogunlukta olmasi

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
sevgi değer kardeşim benim, ben bunları bizim papazlardan öğrendiğim kadarı , onun için bilgim papalardan sorulsun, ama dediğin gibi günah çıkarmak eskisi gibi yapılmasada hala devam edilmiyor denmez, belki bu özel bir törenle yapılmıyor , ama hala gerçekleşmiyor demek yanlış olur. bir ikincisi evet günahkar bir kavim olduklarını ve hz isanın onların günahlarını bağışlamak için Kurban olduğunu iddia etmeleri hala var, vee elle tutulur bir ibadetleri yok sadece bir duaları var. onun dışında ben ibadet görmedim. hristiyan lığın hızlı yayılma sebebini en çok dediğim gibi sorumluluktan kaçmaya bağlıyorum... tabi bu benim düşüncem, hayırlısı Allahtan. çünkü sırf sorumluluktan kaçtığı için inkar eden çok gördüm...

zaten farkettiysen namazi yabanci dile dua diye ceviri yapabiliyorsun almancasi yok sadece sunu ekleyebiliyorsun ama tabi bilmeyen anlamaz islamischegebeten yani islami dua diye cevirmek mümkün oluyor ama

hristiyanlikta kendi icinde belli kollara ayrilip uc fikirlerde yasanan bir hristiyanliklarda söz konusudur kimi grupta günah cikarma diye birsey yoktur kabul etmezler kimi grupta isa ya dua etmeyip sadece allaha yönelirler kimiside senin dedigin gibi yaparlar yanliz onlarda bunu cogunlukla gerek görmeyip cogu yanlis olduguna inanir

yani bunlarin sorumluluklarindan kacmasini islam kolay degil hristiyanlik cok kolay diyemi baglariz yoksa yasanacak mükafatlari ve yapmamiz gerekeni bizim anlatamayisimizami baglariz yani sadece suc onlardami bizde hicmi suc yok

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
yani bunlarin sorumluluklarindan kacmasini islam kolay degil hristiyanlik cok kolay diyemi baglariz yoksa yasanacak mükafatlari ve yapmamiz gerekeni bizim anlatamayisimizami baglariz yani sadece suc onlardami bizde hicmi suc yok

suç öift taraflı tabiki, islamı tanıtmayıda beceremiyoruz , ama onlardada suç yok değil, bir konuşma bilirimki konuşma bittikten sonra kişi iman etmişti, ama ertesi gün bu sorumluluktan sa eskisi gibi devam edim dedi, burda benim suçum ne olabilir? aslında biz hidayete erdiremeyiz kalpleri çeviren yanlız Allahtı rkişi müslüman olmak isterse Allah ona nasip eder bunu , eğer istemezsede Allah onu delalette kılar...

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
suç öift taraflı tabiki, islamı tanıtmayıda beceremiyoruz , ama onlardada suç yok değil, bir konuşma bilirimki konuşma bittikten sonra kişi iman etmişti, ama ertesi gün bu sorumluluktan sa eskisi gibi devam edim dedi, burda benim suçum ne olabilir? aslında biz hidayete erdiremeyiz kalpleri çeviren yanlız Allahtı rkişi müslüman olmak isterse Allah ona nasip eder bunu , eğer istemezsede Allah onu delalette kılar...

allahin isteyip isteyemeyecgini bilemedigimiz icin kalplerin icindeki ile bizleri ilgilendiren bir husus olmadigi icin biz bin kerede olsa yüzümüze tükürülsede yinede gitmeliyiz

tabi sonradan müslüman olan bir kisinin yeniden hristiyan olmasi üzüntülü cünkü yeni müslüman olan bir insana basta nasil davranmak gerektigini ve nasil yaklasip korkutmamak gerektigini bilmek gerek cünkü bünyesi belkide 30 yil yasadigi din dogrultusundan cikip yeni bir dinde yasamaya ve cok hizli girmeye elverisli olmayabilir

böyle bir insan cok hassa olup gercekten bu insana cok hassas davranmak gerekir ve kabul ettiyse zaten sunuda idrak etmek lazim müslümanligin herseyini bilerekmi kabul etti yoksa bir kacseyi hosuna gittide öylemi cünkü bu din degistirmek cocuk oyuncagi degil ordan gel oraya gec

bu insan ne kadar zaman sonra müslüman oldu ve buna müslümanlikla alakali neler anlatildi

ama yinede ne olursa olsun biz tebligimizi yapalim sonucu allaha birakalim degilmi allah kalpleri mühürlediyse bile biz gidelim anlatalim nede olsa kalpleri göremeyecegiz degilmi biz bize düsen görevi eksiksiz yapalim zaten

ben bunu eksiksiz yapiyorum ve 24 saatimi cok güzel geciriyorum bu konuda ben insanlik adina yaarli ve allaha yarasir bir kulum diyorsa banada söylesin ben o insandan ders almak isterim eger diyemiyorsa bu yollarda gurbete ve ezilmeye alismali ve gecesini gündüzüne katip calismali

Asya

New member
belki dedigin üst makamlardaki yasayan hristiyan topluluk icin gecerli olabilir ama buda 1000 i gecmez ama diger avam kisim ise milyonlara hitap ediyor ve bunun ugrasi olmasi lazim degilmi zannetmeki onlardada niyet kavrami yoktur onlarinda sevap kazanabilecekleri cok fazla yol vardir

zaten kurana baktigimiz zaman 3 dinide icinde bulunduruyor ve incilde hala islamla zit olmayan bir cok düsünce yer almaktadir ve uygulayan insan sayisi azalmistir cünkü teknoloji ilerledikce hristiyan toplumada baktigimiz zaman dinden cahil birakiliyor ve onlarda nasil bizler kurani okumuyorsak fazlasiyla sadece yüzeysel biliyorsak onlarda bu sekilde yüzeysel biliyorlar onlarin arastirip dinini degistirmesini birer empati kurarak kendimiz düsünsek en kötü müslüman bile yasamasa müslümanligi din degistirmeye geldigi zaman bir dur demezmi korkmazmi bunlarda da öyle ama görev bizlere düsüyor kardesim herseyimizle onlara anlatmak illa konusmakla olmaz yasayisiz tarzimiz bile cok önemlidir mesela,

bir müslüman namaz kilmiyor

bir müslüman basörtüsü takmiyor

ve her türlü ahlaksiz diger herhangi bir tanesinin sebebini islese bile

bu hristiyan insana ne verebilirki ne kadar dinlerki müslüman oldugu halde kendi yasamiyor

olaylari kendimizde degerlendirelim ve onlari düsünelim

su anda hristiyan milletlere bir uzak devlette yasasak bile internet denilen bir kavram ve günlük yasam denilen bir kavram var

biz örnek olmaliyiz ki yapabilecegimiz en güzel davranis bu olsun bu en güzel örnektir örnege bakildiginda

beyefendi kitap yalan söylemiyor herhalde,türkiyenin en saygın yazarlarından birinin kitabı.yıllarca almanyada yaşamış.orda bir çok hristiyan arkadaşı olmuş.hep bu niyet konusuna kafaları takılırmış.çünkü hristiyanlıkta niyet önemli değilmiş.islamda önemli olduğunu görünce de şaşırıyorlarmış işte. ben hristiyanlığı çok iyi bilen birisi değilim.araştırmaya da gerek duymadım.batıl batıldır zaten.araştırsam da hak olacak değil ya.batıl ve hurafe hiç bir şeyi tartışmaya ve fikir üretmeye gerek yok bence zaman kaybı.
ayrıca yukarıda yazdığınız bazı şeylere katılmıyorum.
"biz nasıl dinimizden dönemiyorsak onlar da dönemiyor"
gibi bir ifade kullanmışsınız.buna kesinlikle katılmıyorum.çünkü islamı tanıyan bir çok gayri müslüm islamın güzelliğini,doğruluğunu hak oluşunu anlayınca müslüman oluyor.ve kendi inançlarından da vazgeçiyor.

unzurna

New member
paylaşım için hepinize teşekkür ederim. biz müslümanlar ALLAH a ççok şükür ve hamd da bulunmalıyız.çünkü biz müslüman olarak doğduk.dünyanın en şanslı insanlarıyız..ya hirstiyan olarak doğsaydık??deil mi???.

Müslüman olarak doğmak önemli ama bunu sürdürebilmek zordur. Müslüman olduğuna inanıyormusun? Asıl önem bu! Böyle doğdum diye yan gelip yatılmaz ki.

EHLÝ-SUNNET

New member
Web sitesi
www.dinimislam.com
belki dedigin üst makamlardaki yasayan hristiyan topluluk icin gecerli olabilir ama buda 1000 i gecmez ama diger avam kisim ise milyonlara hitap ediyor ve bunun ugrasi olmasi lazim degilmi zannetmeki onlardada niyet kavrami yoktur onlarinda sevap kazanabilecekleri cok fazla yol vardir

zaten kurana baktigimiz zaman 3 dinide icinde bulunduruyor ve incilde hala islamla zit olmayan bir cok düsünce yer almaktadir ve uygulayan insan sayisi azalmistir cünkü teknoloji ilerledikce hristiyan toplumada baktigimiz zaman dinden cahil birakiliyor ve onlarda nasil bizler kurani okumuyorsak fazlasiyla sadece yüzeysel biliyorsak onlarda bu sekilde yüzeysel biliyorlar onlarin arastirip dinini degistirmesini birer empati kurarak kendimiz düsünsek en kötü müslüman bile yasamasa müslümanligi din degistirmeye geldigi zaman bir dur demezmi korkmazmi bunlarda da öyle ama görev bizlere düsüyor kardesim herseyimizle onlara anlatmak illa konusmakla olmaz yasayisiz tarzimiz bile cok önemlidir mesela,

bir müslüman namaz kilmiyor

bir müslüman basörtüsü takmiyor

ve her türlü ahlaksiz diger herhangi bir tanesinin sebebini islese bile

bu hristiyan insana ne verebilirki ne kadar dinlerki müslüman oldugu halde kendi yasamiyor

olaylari kendimizde degerlendirelim ve onlari düsünelim

su anda hristiyan milletlere bir uzak devlette yasasak bile internet denilen bir kavram ve günlük yasam denilen bir kavram var

biz örnek olmaliyiz ki yapabilecegimiz en güzel davranis bu olsun bu en güzel örnektir örnege bakildiginda

3 dinide icinde bulunduruyor.arkadaşım 3 dinden kastınız nedir.? İslam dışındaki bütün dinler batıldır.

Son düzenleme:

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
beyefendi kitap yalan söylemiyor herhalde,türkiyenin en saygın yazarlarından birinin kitabı.yıllarca almanyada yaşamış.orda bir çok hristiyan arkadaşı olmuş.hep bu niyet konusuna kafaları takılırmış.çünkü hristiyanlıkta niyet önemli değilmiş.islamda önemli olduğunu görünce de şaşırıyorlarmış işte. ben hristiyanlığı çok iyi bilen birisi değilim.araştırmaya da gerek duymadım.batıl batıldır zaten.araştırsam da hak olacak değil ya.batıl ve hurafe hiç bir şeyi tartışmaya ve fikir üretmeye gerek yok bence zaman kaybı.
ayrıca yukarıda yazdığınız bazı şeylere katılmıyorum.
"biz nasıl dinimizden dönemiyorsak onlar da dönemiyor"
gibi bir ifade kullanmışsınız.buna kesinlikle katılmıyorum.çünkü islamı tanıyan bir çok gayri müslüm islamın güzelliğini,doğruluğunu hak oluşunu anlayınca müslüman oluyor.ve kendi inançlarından da vazgeçiyor.

dünyada ekonomik yükselmelerin sebeblerini arstirirsaniz bunun ilk yolu olan insanlara ulasabilecekleri din kissaindan damarlara girilmeye calisilir cünkü her insanin en hassas oldugu yer burasi ve vazgecilmez kilabilecegi olgusudur

unutmaki ben bunlari kendi fikirlerimle degil yababncilarin fikirleriyle yogrulmus düsünceleri sentezleyip önünüze getirdim kabulu size kalmis

din dogma degilmidir ve bizim dört elle sarildigimiz sanki onlarin sarilmadigi bir din degil kardesim onlarda yasamasalarda önemli ve bir dini degistirmek o insanin ileriki nesillerde dogabilecek bir toplulugunu degistirmek demektirki bu milyonlara isaret eder ve hic bir gayri müslimde hayati boyunca dinini degistirmeyi düsünmez ayni senin düsünmedigin gibi sadece dogru yolu farkli kissalarla arar ve bu kissalar ileride bulundugu zaman hangi dinin icerisine giriyorsa bunu kabul eder ve secer

isin gercegi ben yasadigim cevrede bunlari degerlendiriyorum ama yasamadigim cevrelerde tanidiklarimdan bizzat duyuyorum ve bana aksettirilen ve benim gördüklerim bunlar olurken sizin bunu reddetmeniz benim garibime gitti cünkü delilinizi ben tamamen yok sayamam yanlis olur böyle birsey yaparsam

bugun kendin icin yasa ve öl felsefesini bir kenara birakmali ve batilda olsa hakki ögrendikten sonra batilida ögrenmemizin sart oldugunu savunanlardanim cünkü tip batildir ama kullaniriz simdi o batil bu degil gibi hareketlere baglanirsak yaniliriz

insanlara birseyler anlatmak istiyorsaniz onlarin ilgilendikleri dallari bilmeli ve diger dinleri arastirmalisiniz mesela...

bizim felsefemiz sudur ve daim de bu olmalidir

::::::::::::::::::::::::::HERSEY ALLAH ICIN:::::::::::::::::

asikkulun

New member
Müslüman olarak doğmak önemli ama bunu sürdürebilmek zordur. Müslüman olduğuna inanıyormusun? Asıl önem bu! Böyle doğdum diye yan gelip yatılmaz ki.

ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMAN DOĞDUM ALLAH IN İZNİYLE.YAN GELİP YATTIĞIMI KİM SÖYLEMİŞ SAYGIDEĞER KARDEŞİM???.

EHLÝ-SUNNET

New member
Web sitesi
www.dinimislam.com
BIZIM DINIMIZ INCILIDE TEVRATIDA ZEBURUDA ANLATIR VE BÖYLE BIR AYRICALIGI VARDIR VE EN BÜYÜK ÖZELLIKLERINDEN BIRISIDIR

Kardeş Bu Şekilde Anlatsana kuran-i kerim diğer şeriatleride anlatır desene.benim kafamı karıştırdın aklıma ilk gelen yahudilik ve hırıstiyanlığında semavi bir din olduğunu anladım neyse şimdi züzelttiniz.beni korkuttunuz

unzurna

New member
ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMAN DOĞDUM ALLAH IN İZNİYLE.YAN GELİP YATTIĞIMI KİM SÖYLEMİŞ SAYGIDEĞER KARDEŞİM???.

Demek istediğim müslüman olmaya çalış. Küçük harfler ile yazarsanız iyi olur. Üstünlük sağladığınızı mı sanıyorsunuz.

Asya

New member
dünyada ekonomik yükselmelerin sebeblerini arstirirsaniz bunun ilk yolu olan insanlara ulasabilecekleri din kissaindan damarlara girilmeye calisilir cünkü her insanin en hassas oldugu yer burasi ve vazgecilmez kilabilecegi olgusudur

unutmaki ben bunlari kendi fikirlerimle degil yababncilarin fikirleriyle yogrulmus düsünceleri sentezleyip önünüze getirdim kabulu size kalmis

din dogma degilmidir ve bizim dört elle sarildigimiz sanki onlarin sarilmadigi bir din degil kardesim onlarda yasamasalarda önemli ve bir dini degistirmek o insanin ileriki nesillerde dogabilecek bir toplulugunu degistirmek demektirki bu milyonlara isaret eder ve hic bir gayri müslimde hayati boyunca dinini degistirmeyi düsünmez ayni senin düsünmedigin gibi sadece dogru yolu farkli kissalarla arar ve bu kissalar ileride bulundugu zaman hangi dinin icerisine giriyorsa bunu kabul eder ve secer

isin gercegi ben yasadigim cevrede bunlari degerlendiriyorum ama yasamadigim cevrelerde tanidiklarimdan bizzat duyuyorum ve bana aksettirilen ve benim gördüklerim bunlar olurken sizin bunu reddetmeniz benim garibime gitti cünkü delilinizi ben tamamen yok sayamam yanlis olur böyle birsey yaparsam

bugun kendin icin yasa ve öl felsefesini bir kenara birakmali ve batilda olsa hakki ögrendikten sonra batilida ögrenmemizin sart oldugunu savunanlardanim cünkü tip batildir ama kullaniriz simdi o batil bu degil gibi hareketlere baglanirsak yaniliriz

insanlara birseyler anlatmak istiyorsaniz onlarin ilgilendikleri dallari bilmeli ve diger dinleri arastirmalisiniz mesela...

bizim felsefemiz sudur ve daim de bu olmalidir

::::::::::::::::::::::::::HERSEY ALLAH ICIN:::::::::::::::::

tıbbın batıl olduğunu kim söylüyor?

asikkulun

New member
Demek istediğim müslüman olmaya çalış. Küçük harfler ile yazarsanız iyi olur. Üstünlük sağladığınızı mı sanıyorsunuz.

ben hiç bir zaman üstünlük sağlamam.Herkes eşittir.ve ben üstün olduğum için büyük harflerle yazmadım ama sen öyle anlıyorsan bişey diyemeyeceği

Allah a emanet olunuz...

yýldýz

New member
ENFAL SURESİ
72- Gerçek şu ki, iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte birbirlerinin velisi olanlar bunlardır. İman edip hicret etmeyenler, onlar hicret edinceye kadar, sizin onlara hiçbir şeyle velayetiniz yoktur. Ama din konusunda sizden yardım isterlerse, yardım üzerinizde bir yükümlülüktür. Ancak, sizlerle onlar arasında anlaşma bulunan bir topluluğun aleyhinde değil. Allah, yaptıklarınızı görendir.

73- İnkar edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur.

74- İman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda cihad edenler ile (hicret edenleri) barındıranlar ve yardım edenler, işte gerçek mü'min olanlar bunlardır. Onlar için bir bağışlanma ve üstün bir rızık vardır.

75- Bundan sonra iman edip hicret edenler ve sizinle birlikte cihad edenler, işte onlar sizdendir. Akrabalar (mirasta) Allah'ın Kitabı’na göre, birbirlerine (mirasta) önceliklidir. Doğrusu Allah herşeyi bilendir.

"Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur."

Üst Alt