Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hristiyan ve Yahudiler

• Konbuyu başlatan kompLeks
  • Başlangıç tarihi
K

kompLeks

Guest
eğer foruma giren hristiyan veya yahudi üyeler varsa lütfen cevap yazsınlar. ben bu soruların cevabını çok merak ediyorum. herkesin de okumasını ve öğrenmesini istiyorum.

1) yahudiler neden kendinden sonra gelen peygamberlere inanmıyor? peygamberlerin mucizelerini nasıl açıklıyorsunuz? kur'anın gelecekten haber verebilmesini nasıl açıklıyorsunuz? yahudiler, hristiyanlığı ve müslümanlığı araştırdıktan sonra mı yahudi kalmaya devam ediyorlar yoksa hiç bilmiyorlar mı? sizce cennete ve cehenneme kimler gidecek?

2) hristiyanlar neden son peygambere inanmıyor? gösterdiği mucizeleri nasıl açıklıyorsunuz? kur'anın gelecekten haber verebilmesini nasıl açıklıyorsunuz? bunlar gayet mümkün şeyler mi? müslümanlığı araştırdınız mı? sizce cennete ve cehenneme kimler gidecek?

gozcelik

New member
Çok şükür müslümanım ama bu konudaki düşüncemi paylaşayım.
Günümüzde peygamber olduğunu hatta kendince "mucizeler" gösteren insanlar var. Sen niye bu insanlara inanmıyorsan bir hiristiyan da o yüzden müslümanlığa inanmıyor. Mesela sen budizm'i hiç araştırdın mı? Ya da japonyada afedersiniz penise tapan insanların dinlerini araştırdın mı? Tabii ki hayır. Çünkü şu an inandığın dinin gerçek din olduğuna inanıyorsun. Bir hiristiyan veya yahudi de müslümanlığı araştırmaya gerek duymadan kendi inandığı dinin gerçek olduğuna inanıyor. Ve inanç kolay değişen bir şey değildir. Dünyada bir çok kişi mülsümanlığı hala terörle bir zannedecek kadar cahil. Adam yolda müslüman görünce korkudan yolunu değiştiriyor, niye araştırsın ki müslümanlığı?
Burada bize görev düşüyor. Tüm insanlığa müslümanlığın güzelliğini göstermeliyiz. İnsanları müslüman olmaya ikna etmenin bence ilk adımı müslümanlığı araştırmaya teşvik etmektir.

Üst Alt