Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hayat Bu..;işte Bir Paylaşim......

• Konbuyu başlatan hüma-gül
  • Başlangıç tarihi
H

hüma-gül

Guest
ornek_sevgi.gif

Soğuk bir kış akşamı, bir pidecinin kapısından içeri, yaşlı bir amcayla teyze girmiş, bir masaya oturmuşlar.

Amca masaya gelen garsona, büyük bir pide, bir çoban salata ve bir ayran ısmarlamış. Garson az sonra siparişleri getirmiş.

Amca pideyi ikiye bölerek yarısını teyzenin önüne koymuş, sonra salatayı ikiye bölerek tabağın karşı kısmına doğru itmiş, sonra ayran bardağını ortaya koymuş, önce bir yudum kendisi içiyor, sonra da teyze bir yudum alıyormuş.
"Ne tatlılar, iki tonton buraya gelmişler, bir kişilik yemeği ikisi yiyor" diye onları izliyormuş.

Az sonra fark etmişler ki teyzenin önünde yarım pide ve salata olduğu gibi duruyor, kocasının afiyetle yemek yiyişini seyrediyor, arada bir de ayrandan bir yudum alıyormuş...

Sonunda orada çalışanlardan biri dayanamamış, yanlarına gitmiş:
"Affedersiniz, ben sizi izlemekten kendimi alamadım, lütfen izin verin, size bir pide kendim ısmarlayayım" demiş.
Yaşlı amca:
"Teşekkür ederiz ama, biz hâlimizden memnunuz. 50 yıldır evliyiz ve her şeyimizi işte böyle paylaşırız" cevabını vermiş.

Bunun üzerine genç adam teyzeye dönmüş:

"Peki ama teyzeciğim, siz neden pidenizi, salatanızı yemiyorsunuz, neyi bekliyorsunuz?"

Yaşlı teyze cevap vermiş:

"Dişlerimi..."

A

abdirabbih

Guest
ayyyyyyyyyyyyyyyyyyy..........maşallah barekallah... :)

firdevs

New member
ALLAH (C.C) razı olsun.

Evlilikteki en güzel paylaşım budur işte. İnşallah bizlerde ekmeğimizi , sevgimizi , hüznümüzü bu şekilde paylaşabiliriz. Zaten acı tatlı herşey paylaşıldıkça güzeldir.

hasret

New member
Rabbim razı olsun abla....
ne güzel maşşallh...

B

beyaz_ýþýk

Guest
İnaşllah evli olan arkdaşlar bu resim deki gibi yaşlandıklarında da eşleriyle boyle elele gezerler ve inşallah benim gib bekar olan arkdaşlarda yaşlandıklarında yıne birbirlerinin gozlerinin icine sevgiyle bakacak hayırlı salih bir eşle nasiplenirler....

Resim icinde yazı icinde tesekkurler..

berfut

New member
huma gül hocam buyurmuş bu güzel paylasımı
bizede bizede rabbim razı olsun demek düşüyor

Üst Alt