Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hatırlayın !!!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İnsanoğlu çok unutkandır. Bir çok şeyi çabuk unutur. Bunu kindar olmak adına değil, geçmişte yaşananlardan ders çıkarma adına söylüyorum.

İşte örnekleri...

İşte Amerikan vahşetinin geçmişten kalan örneklerinden biri.

1930 yılı. Çok eski değil. Amerika'nın Indiana eyaletinde ırkçılık eylemleri nedeniyle Thomas Shipp ve Abraham Smith adlı iki siyah genç linç idilerek idam edildi.

Resimdeki gülümseyen yüzler dikkatinizden kaçmasın...

bekir

sadece bir kul
Yönetici

Bu resmin hikayesini herkes bilir neredeyse....

Sudan'da açlıktan ölmek üzere olan küçük bir çocuk ve arkasında bekleyen Akbaba.... Pulitzer ödüllü Kevin Carter bu ânı fotoğrafladıktan sonra akbabanın kaçtığını ancak küçük kıza yardım etmediğini açıkladı.

Çünkü bölgeye giden gazeteciler bulaşıcı hastalıklar nedeniyle hasta insanlara dokunmamaları konusunda sıkı biçimde uyarılıyorlardı. Bu olaydan sonra ağır depresyona giren Kevin Carter egzoz verdiği kamyonetinin içinde Walkman ile müzik dinleyerek intihar etti.

mhmt

New member
Abi bu görüntüler silkeliyor. Hani, dediğin gibi insanoğlu unutkandır.Bu görüntüler estirilen rüzgarların arkasını gösteriyor bize. Aslında görebilene.
İngiltere neresinde demişsin. İngiltere içinde. Peki Türkiye neresinde diye sorsan derim ki, arkasında.

selametle..

asikkulun

New member
Allah razı olsun..bize unuttuklarımızı hatırlattın..bize hatırlamamız gerekeni hatırlattın..

Elifnisa

New member
her zamanki gibi izledik, şimdi hatırladık, çok değil 15 dakika sonra tekrar unutucaz... oysa 15 dakika önce ağlamıştık... ama bir dakika ben bu resimleri 2 gün önce de izlemiş ağlamıştım... aaa 1 ay öncede görmüştüm maili atan arkadaşa teşekkür edip forward etmemişmiydim? yazıklar olsun bana...:mad::(

bekir

sadece bir kul
Yönetici
her zamanki gibi izledik, şimdi hatırladık, çok değil 15 dakika sonra tekrar unutucaz... oysa 15 dakika önce ağlamıştık... ama bir dakika ben bu resimleri 2 gün önce de izlemiş ağlamıştım... aaa 1 ay öncede görmüştüm maili atan arkadaşa teşekkür edip forward etmemişmiydim? yazıklar olsun bana...:mad::(

İşte işin can alıcı noktası... Kin ile bakmak değil ama bu vahşetleri idrake kazıyabilmek. Tenbih, tedbir ve nasihat bilmek...

Ey insanoğlu, unutma, bu gün hayret ve haşyet ile seyrettiğin şu manzaralar, senin geleceğindir...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Nerede olursa olsun

Nasıl olursa olsun

Kime olursa olsun

Bütün zalimlere ithafen,

Allah (cc) zulmü ve zulmedeni sevmiyor...

Üst Alt