Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hataları Uyarmak

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Peygamberimizin(s.a.a) iki mibarek torunu hz. Hasan ile Hz. Hüseyin abdestinde yanlışlık yapan bir adam gördüler. Onu ikaz etmek istiyorlardı. İkaz ederkende üzmek ve utandırmak da istemiyorlardı. Adama yaklaştılar ve şöyle dediler:
-Amca biz küçüğüz. Abdest almak istiyoruz. Biz abdest alalım, sizde bize bakın ve nerde yanlış yaptıgımızı bize söyleyin.
Adam “Hay hay” dedi ve onlar başladılar abdest almaya. Önce birisi, sonra da diğeri aldı. Dikkatle takip eden adam, onların ne kadar dikkatli ve itina ile abdest aldıklarını görünce, kendi abdestindeki yanlışlığı anlamış oldu ve;
Evlatlarım, siz ikiniz de gayret güzel abdest alıyorsunuz. Bense abdestimi yanlış alıyormuşum.Siz bana da öğrettiniz, hem de güzel bir üslupla…

-------------------------------

Bu hadise'yi biliyordum. Malesef okuduklarım ağzımdan aşağıya kalbime inmedi, Bu forumda yaptığı hatalar yüzünden karşımdakinin kalbini kıracak şekilde yaptığım uyarılar oldu.

Allah(c.c.)'ım affet, senin Rahmetine sığınıyorum.

Kalbini kırdığım Kardeşlerim, Bacılarım hakkını helal etsinler, Allah(c.c.) rızası için.

Mücahid

New member
Allah razı olsun Caferi kardeşim.Hakım varsa helal olsun.Bizde kırdı isek sende helal et.Bundan sonra bu minval üzere devam edebilmemiz dilek ve temennası ile.

Üst Alt