Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hanif Olabilmek

Hakikatullah

New member
HANİF OLABİLMEK

Her türden entrikanın,çirkefliğin,aşırılığın,aykırılığın yaşandığı günümüz toplumunda ahlaki davranıp Allah’ı merkeze koyarak HANİF sıfatına ulaşmak biraz çaba gerektiriyor.Hatta çok çaba gerektiriyor.

----Paraya tapan,İşine tapan,Eşine tapan,Futbola tapan,Çocuğuna tapan,Gezmeye eğlenceye tapan ve en önemlisi bunları MÜSLÜMANIM kimliği altında yapanların arasından sıyrılıp HANİF olabilmek.Bkz.(TEVBE-24)

----Faşist,Ateist,Emperyalist,Siyonist,Kafir,Münafık müslümanlara her fırsatta insanlara aldırmadan zulüm eden insanlardan korkmadan mücadele ederek HANİF olabilmek.Bkz.(İBRAHİM-42).

----Mezhepçiler,Tarikatler,Veliler,Efendiler,Şeyhler,H acılar,Hocalar,Şucular,Bucular say saya bilirsen Hepside en doğrusunun kendileri olduğunu iddia eden müslüman toplulukların arasından KURANI merkeze koyarak HANİF olabilmek.Bkz.(ENAM-159)

----Faizin,Hırsızlığın düzensizliğin adaletsizliğin çirkefliğin zinanın günlük hayatımızda karşılaştığımız tüm bunların içerisinden arınıp HANIF olabilmek. Bkz(BAKARA-275)

----Yoksulun,Yetimin,Yaşlının muhtacın yolda kalmışın komşunun akrabanın özürlünün kısaca biçare insanların her daim imdadına koşan HANİF olabilmek.Bkz.(NİSA-36)

----Bir karış sakal koyup,Sarık sarıp cübbe giyip bunları Haşa Allah emrediyor diyerek,Bazı insanları kendi yanlışlarına alet edip, Dini şekilselliğe dökenlere inat kuranın istediği yaşantıyı pratiğe aktararak HANİF olabilmek Bkz.(ARAF-139)

----Önce Ailemize sonra çevremizdekilere ve gücümüzün yettiği herkese Allah’ın mesajı Kuranı anlatan tebyin eden HANİF olabilmek.Bkz.(KASAS-18)

----Çalmadan,çırpmadan,kırpmadan,yolmadan adaletli davranıp iyiliği emredip kötülükten alıkoyan HANİF olabilmek.Bkz.(ALİİMRAN-104)

----Mümin kardeşinin derdine ortak olan elinden bir şey gelmese dahi onun için dua edebilen ve onunla ağlayabilen HANİF olabilmek.Bkz(HUCURAT-10)

----Anaya Babaya saygılı off bile demeden onlar ıçın fedakarlık eden HANİF olabilmek.Bkz.(İSRA-23)

----Toplum içerisine girdiğinde milletin ‘İşte örnek insan,emin insan‘diyebileceği HANİF olabilmek.Bkz.(AHZAB-21)

----Tevbe eden,ibadet eden,hamdeden,ruku eden,secde eden HANİF olabilmek.Bkz.(TEVBE-112)

----Gıybet etmeyen Mumin,kardeşlerin arasında adaleti sağlayan olumsuz bir durumda karşılaştığında selam deyip geçen HANİF olabilmek.Bkz.(HUCURAT-12)

Alıntıdır

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
sizin tabirinizle sunnete uymayın sadece kurana uyun diyorsunuz bakın kuranda ne diyor ALLAH peygamberlere ve ilim ehli olan alimlere sadık olan sıddık kullara uyun diyor yani her mezep be uyun veye her insana uyun demiyor sıddık olan dogru olana uyun diyor fakat sizler tutturmussunuz gelin sadece kurana inanın diyorsunuz zaten bizler kuranı inkar etmiyoruz ve ilk kaynagımızda odur diyoruz ve tam anlamıylada okuyoruz sizler gibi anlamadanda okumuyoruz kuranın ölçüsünde olana inanırız ve peygamberi ilah yerinede koymayız fakat sizlere bunu bir türlü anlamatıyoruz

Hakikatullah

New member
sizin tabirinizle sunnete uymayın sadece kurana uyun diyorsunuz bakın kuranda ne diyor ALLAH peygamberlere ve ilim ehli olan alimlere sadık olan sıddık kullara uyun diyor yani her mezep be uyun veye her insana uyun demiyor sıddık olan dogru olana uyun diyor fakat sizler tutturmussunuz gelin sadece kurana inanın diyorsunuz zaten bizler kuranı inkar etmiyoruz ve ilk kaynagımızda odur diyoruz ve tam anlamıylada okuyoruz sizler gibi anlamadanda okumuyoruz kuranın ölçüsünde olana inanırız ve peygamberi ilah yerinede koymayız fakat sizlere bunu bir türlü anlamatıyoruz

Ben size ne desem boş. İçiniz dolmuş ÖNYARGI ile.

Rabbim ilim yağdırsın üstünüze!

Bana Abese5-11 kıstasında hareket etmek düşer. Size tebyinde bulunmak farziyeti üzerimden kalkmıştır. Nitekim kalbiniz mühürlü, gözünüz perdeli...

Rabbim mührünüzü kırsın inşaAllah.

Biz Allah Resulüne şartsız ve koşulsuz itaat edenlerdeniz.

Biz Allah resulüne iftira edenlerden değiliz!!!

elkaria

Member
Ben size ne desem boş. İçiniz dolmuş ÖNYARGI ile.

Rabbim ilim yağdırsın üstünüze!

Bana Abese5-11 kıstasında hareket etmek düşer. Size tebyinde bulunmak farziyeti üzerimden kalkmıştır. Nitekim kalbiniz mühürlü, gözünüz perdeli...

Rabbim mührünüzü kırsın inşaAllah.

Biz Allah Resulüne şartsız ve koşulsuz itaat edenlerdeniz.

Biz Allah resulüne iftira edenlerden değiliz!!!

Biz Allah Resulüne şartsız ve koşulsuz itaat edenlerdeniz

nasıl itaat ediyorsunuz onu devreden cıkararakmı aklınızı kendinize resul ilan ederekmi itaat ediyorsunuz

Hakikatullah

New member
Biz Allah Resulüne şartsız ve koşulsuz itaat edenlerdeniz

nasıl itaat ediyorsunuz onu devreden cıkararakmı aklınızı kendinize resul ilan ederekmi itaat ediyorsunuz

Sizin 3 göbek öte bir dedeniz var.

Siz Onu idol seçmişsiniz. Dedeniz ise X bir görüşü hedef seçmiş.

Birileri demişki, senin deden şöyle dedi, böyle dedi.

Bir bakmışsınız ki, dedenizin o X hedefiyle çelişkili bu sözler!!

Ama eminsiniz ki dedeniz, X hedefinin dışında birşey yapmaz. O hedefe ulaşmak için, o hedef odağının öğretilerine uyar.

2 seçeneğiniz var.

Ya bu birilerinin dedenize attığı iftiralara inanıp, Dedenizin hiç yaşamadığı gibi yaşayacak ve Dedeniz gibi X hedefine varamayacaksınız.

Yada Dedenizin yaptığını yapacak o X hedefin öğretisini algılamak için mücadele edeceksiniz..

Seçim sizin.

Gerisi beni bağlamaz!!!

elkaria

Member
Sizin 3 göbek öte bir dedeniz var.

Siz Onu idol seçmişsiniz. Dedeniz ise X bir görüşü hedef seçmiş.

Birileri demişki, senin deden şöyle dedi, böyle dedi.

Bir bakmışsınız ki, dedenizin o X hedefiyle çelişkili bu sözler!!

Ama eminsiniz ki dedeniz, X hedefinin dışında birşey yapmaz. O hedefe ulaşmak için, o hedef odağının öğretilerine uyar.

2 seçeneğiniz var.

Ya bu birilerinin dedenize attığı iftiralara inanıp, Dedenizin hiç yaşamadığı gibi yaşayacak ve Dedeniz gibi X hedefine varamayacaksınız.

Yada Dedenizin yaptığını yapacak o X hedefin öğretisini algılamak için mücadele edeceksiniz..

Seçim sizin.

Gerisi beni bağlamaz!!!

bana bozulmadan korunan bir kitap geldi içindede bu kitabı koruyacağına dair garanti veren kitabın sahibinin ahdi var

yanlız bu kitap bana o bahsettiğin üç göbek otedeki ve onunde 3 5 6 göbek önceki dedelerinin nakliyle gelmiştir şimdi biz bu kitabı nakleden dedelerimize güveniyoruzda şekilsel ve bedensel olarak birbirlerine bakarak kitabın indiği resulu taklıt ederek günümüze kadar gelen kitabın acılımını aktardıkları zaman onları güvenilmez sapık ve yalancı ilan ediyoruz

hatta kendisine kitap inen resul kitabın ayrıntılarını anlatmadan insanlara alın bu kitap allah katından inmedir bana bununla ilgili başka bir şey sormayın gidin aklınızı kullanın ne yaparsanız yapın ben görevimi yaptım artık beni ilgilendiren bir şey yok demiş çünkü sizin sünnet munkirliği inancınız bunu gerektiriyor peygamber hiş bir ayetin açılımını yapmadı hiç bir farz namazı cemaatle kılmadı kıldıysa bile kimse ona uymadı insanlar toplu namaz kılarken brisi 2 rekat kılıp selam verirdi diğeri 4 rekat bir oteki 3 diğeri 6 kendi kafalarına göre takılırlardı

sünnet munkirliği adama küfre götürür o başlığı oku bak bakalım insan aklını kendisine ilah edindiği zaman nasıl sapıtıyor oku

Üst Alt