Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hangi ölümden Korkarsiniz Ve Nasil ölmek Istersini

berfut

New member
Ben ölümden çok korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok biliyorum.şu şekil ölümlerdende ALLAH,a sığınıyorum Ateşte yanarak ölmekten Suda boğularak ölmekten Bide elektirikten çok korkarım elektirik çarparak ölmekten. Bu ölümler ençok korktuğum ölüm şekileri. Ve birgün ölücem ölümümde şöyle olsun isterim=önce biraz hastalanıp yakınlarımla helalleşmek ölümün yaklaştığını hissedipdaha fazla af istemek ALLAH,tan dedemin ölümü çok güzeldi o ölmeden önce hastalandı dedem ben kendimi bildim bileli namazında ağzı dualı bir adamdı ölümmüde ona yakışır gibiydi ölürken başında kuranlar dualar ve bütün sevdikleri evlatları torunları vardı hekese hakını helal edip helallik aldı çocukları hep başındaydı ölen kişi çok susarmış bunun için dedemi hiç susuz burakmadık zemzem suyu bile o son anlarında nasıp olmuştu öldügünde gözleri aralıktı ve yüzünde bi tebesüm vardı.Dem can verirken bagırıyordu RABBİM ALLLAH DİYE bi kitapta okumuştum ölen kişinin başına şeytan otururmuş sen hiristiyanıydın ve öylede ölmelisin dermiş su getirirmiş o ölen kişi susadığından hadi ver imanını suyu vereyim sana dermiş İNŞALLAH ölürken baş ucumda su verenim olur olmasada ALLAHIM İNŞALLAH İMANIMLA ölmeyi nasip eder ve dedemin ölümü gibi güzel olur

Asya

New member
ölğmün ne zaman nerde geleceği hiç belli olmaz.büyüklerimiz üç gün yatak dördüncü gün toprak derler.inşallah sizinki de öyle olur.

Yasemin03

New member
ben ölümden degil, ölümden sonra ne olacagina korkuyorum. insallah amellerimiz yeterde, Allah'in sevgisini kazaniriz ve cehenneme gitmezyiz. en güzel ölüm bence ezan sesini duyup veya namaz kilarken, yani ibadet ederken ölmek. yavas yavas cennet kokusunu almak ve ondan sonra gelecegi kesin oldugu icin sevinmek.

Azra

New member
başınız sağolsun öncelikle dedeniz için Rabbim herkeze öyle ölüm nasip etsin.bende bi trafik kazasından ve çok kötü bi hastalıktan ölmeye korkuyorum.Ama ölüm ne zaman gelir bilemeyiz Allah ölümün bile hayırlısını versin...

SUSKUN

New member
Son nefesimi imanımla vereyim daha ne isterim.Rabbim hepimize hayırlı ölüm nasip eder inşallah.İnşallah imanımızı son nefesimize kadar korumamızı nasip eder.AMİN

Mücahid

New member
"Kulli nefsin zaigatül mevt"Nasıl olacağı bildirilmemiş.Sadece Rabbim hayırlısından versin.Amin

Z

zeynep_hearty

Guest
küfr üzere ölmekten korkarım ..rabbim muhafaza etsin ..başınız sağolsun rabbim gani gani rahmet etsin insallah ..selam ve dua ile....

asikkulun

New member
ölümden deil.amelimden korkuyorum.ama Rabbim bizlere ölümün hayrılsını versin

hikmetimm

New member
dünya için yaşarsan dünyayı kazanırsın ahiret için yaşarsan ahiretini kazanırsın rabbim bizi ahiret için yaşamamızı nasip etsin
bir tavsiye

SAHABELERDEN ÜMMÜ RUMAN (r.a.), namaz kılarken sallanıyordu. Onu bu halde gören eşi Hazret-i Ebu Bekir, öyle bir azarladı ki, Ümmü Ruman neredeysi namazdan çıkacaktı.
Daha sonra Hz. Ebu Bekir, şiddetle uyarmasının sebebini şöyle açıkladı:
-Resulullah (a.s.m) şöyle buyuruyordu: "Herhangi biriniz namaza durduğunda her tarafı sakin olsun, Yahudiler gibi sallanmasın. Zira namazda her tarafın sükûnet içinde olması, namazın tamamındandır,
vesselam

Serhan Eðeryýlmaz

New member
savaş haricinde bazı ölümlerde şehit olunuyor,bu ölümler zor ölümler tabi ama sonu güzel,imanlı ölelimde ölüm geldiğinde biz gitmiş oluruz zaten

Üst Alt