Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hak Din...

mhmt

New member
TEVBE SÛRESİ
(29) Kendilerine kitap verilenlerden Allah'a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah'ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.

TEVBE SÛRESİ
(33) O, Allah'a ortak koşanlar hoşlanmasalar bile dinini, bütün dinlere üstün kılmak için, peygamberini hidayetle ve hak dinle gönderendir.

FETİH SÛRESİ
(28) O, Peygamberini hidayet ve hak din ile gönderendir. (Allah) o hak dini bütün dinlere üstün kılmak için (böyle yaptı). Şahit olarak Allah yeter.

SAFF SÛRESİ
(9) O, kendisine ortak koşanlar hoşlanmasa da, dinini bütün dinlere üstün kılmak için peygamberini hidayet ve hak din ile gönderendir.

hiç bir dinin yada din olarak kabul görülmüş olan sistemlerin küçük görülmesi bir müslümana yakışmaz..bunun yapılmamasınıda ALLAH kuranda yasak etmiştir zaten..
müslüman olarak öncelikli görevimiz kuranda şöledir:

ZÂRİYÂT SÛRESİ
(56) Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

sonra ise:

HİCR SÛRESİ
(89) De ki: "Gerçekten ben, apaçık bir uyarıcıyım."

diğer görevimiz ise yanlışta küfürde olanların ise uygun bir dille uyarılmasıdır..

uygun dil:

ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ
(159) Allah'ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık sen onları affet. Onlar için Allah'tan bağışlama dile. İş konusunda onlarla müşavere et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah'a tevekkül et, (ona dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.

allah bizi bunları yerine getirenlerden eylesin..(amin)

Üst Alt