Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hadislerle Kadin...

Enver Ýstek

metin mete
Eğer bir kimsenin bir kimseye secde etmesini emretseydim, erkeklerin kadınlar üzerinde olan haklarından dolayı kadınların erkeklere secde etmelerini emrederdim.( Tirmizi, Rada, 10/1159; Ebu Davud, Nikah 40/2140 Ahmed b. Hanbel, Müsned VI, 76; İbn Mace, Nikah 4/1852 )

Kocanın vücudu irin ile kaplı dahi olsa ve karısı onu yalayarak temizlese yine de kocasının hakkını ödemiş olmaz.(İbni Hacer El Heytemi 2/121 Ahmed b. Hanbel, Müsned, V, 239 )

Ey kadınlar! Eğer kocalarınızın size olan haklarını bilseydiniz, ayaklarının tozunu yüzlerinizle silerdiniz.
(Hafız ZehebiBüyük Günahlar Sayfa 187 )

Kadınların dinleri ve akılları eksiktir. (Sahihi Buhari)
Çok lanet ediyor ve kocalarınıza karşı nankörlük ediyorsunuz. Aklı başında bir erkeğin aklını sizin kadar çelebilen aklı ve dini eksik başka bir varlık görmedim. (Müslim, İman, 34/132 İbn Mace, Fiten 19/4003)
Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir. (Sahihi Buhari)
Ey kadınlar topluluğu! Sadaka veriniz ve çok istiğfar ediniz. Çünkü ben Cehennem halkının çoğunun sizler olduğunu gördüm.(Müslim, İman, 34/132 İbn Mace, Fiten 19/4003)
Bir kadın kocası kendisinden razı olduğu halde ölürse Cennete girer. (Riyazus Salihin)
Kadınların hayırlısı, erkeklerin yaramazlıklarına, kötü huylarına sabredendir, bu sabır onların cennete girmesine sebeptir. (Kadınlara Dini Bilgiler sayfa:88)
Namazı bozan şeyler kara köpek, eşek, domuz ve kadındır. (Sahihi Müslim, Salat 265; Tirmizi Salat 253/338 Ebu Davud, Salat, 110/720)
Uğursuzluk üç şeyde vardır: Kadında, evde ve atta. (Ebu Davud, Tıb, 24/3922; Müslim, Selam, 34/115 Buhari, Nikah, 17/4805)
Eğer bir kadın peruk takarsa, eğer kol ve yüzüne dövme ya da ben yaparsa, yüzünden ve kaşlarından cımbızla kıl aldırırsa, yüzüne güzellik vermek için şekil değiştirirse lanetlenmiştir. (İmam Şarani – Uhudul Kubra – Sayfa 313, 867, 889)
Kadınları zarar vermeyecek miktarda aç, aşırı gitmeyecek kadar da kıyafetsiz bırakınız. Çünkü kadınlar iyice doyar, güzelce giyinirlerse onlar için dışarı çıkıp gezmekten daha sevimli bir şey yoktur. Fakat onlar biraz aç, biraz da çıplak kalırlarsa onlar için evde oturmaktan hayırlı bir şey yoktur.(İbnül Cevzi, Mevzuat, II/282283; Suyuti, Leali, II/154 İbn Arrak, Tenzihü'şŞeria, II/212213)
Kadınlarınıza evlerinin kapısında oturmamaları için yeni elbise yaptırmayın, çünkü elbiseleri güzel ve yeni olursa kalplerine dışarı çıkmak arzusu gelir. (İmamı GazaliKimyayı Saadet sayfa:178 İbn Ebi Şeybe, Musannaf, IV/II, 420)
Kadın sekiz sıfatlıdır:
1- Giyim kuşam hevesinden maymun.
2- Fakir düşmeye razı olmadığından köpek.
3- Kocasına ve diğer insanlara kibrinden yılan.
4- Gece gündüz koğuculuk yaptığından akrep.
5- Evden eşya sattığından fare.
6- Erkeklere hile kurduğundan tilki.
7- Kocasına itaat ettiğinden dolayı koyundur.
(İmamı Gazali İhyayı Ulumuddin)
Hanefilerden bazıları kadının sesinin de avret olduğu görüşündedirler. (Fıkhus Siyre sayfa:400)
Ancak ve ancak mahremleriniz olan erkeklerle konuşacaksınız.(İbni Kesir 4/355)
Kadınlara danışmayın, onlara muhalefet edin. Kadınlara muhalefet edin, zira kadınlara muhalefet berekettir. (Kadınlara Dîni Bilgiler 44,45 Suyuti, Leali II, 147; İbn Arrak, Tenzihü'ş Şeria II, 210)
Kim ki karısına itaat ederse Allah (cc) onu yüzüstü Cehenneme atar. (İbn Arrak II, 215)
Kadınlara yazıyı öğretmeyin. Dikişi ve Nur Suresini öğretin. (İbnü'l Cevzi, Mevzuat II, 269
Kadınını yatağa davet eder de kadın kaçarak eşi sinirli bir şekilde gecelerse, melekler o kadına sabaha kadar lanet eder. (Sahihi Buhari 9/36)
Bir kadın kocasından boşanırsa o kadına cennet kokusu haram olunur. (Kadınlara Dîni Bilgiler sayfa 61)
Camiye gelirken kokulanan kadın evine dönüpte cünüplükten ötürü boy abdesti alır gibi yıkanmadıkça, Allah katında onun namazı kabul olmaz. (Avnül mabül 11/230)
Kadının yeri soğumadıkça erkek, kadının oturduğu yere oturmamalıdır. (Kadınlara Dîni Bilgiler sayfa 24)

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Metin mete, hep sabrettim yazmadım. Seni özel mesajla uyardığım halde, utanmadan bir başka başlıkta, beni özel mesajla uyar diye bir şeyler yazdın. Ben üzerime farz olan bir görevi yerine getiriyorum şimdi ve senin yaymaya calıştığın fitnenin önüne geçmeye çalışıyorum. Amacım senin gibi, kibirlenmek, böbürlenmek ve insanları saptırmak değil!

Metin mete, amacın her ne ise, ulaşamayacaksın. Çünki hiçbir sinsi plan, Allah(c.c.)'in planlarından üstün değildir.

Metin mete, sağdan soldan bulduğun hurafeleri sanki müslümanlar inanıyormuş ve buna göre amel ediyormuş gibi yansıtmaktan vazgeç artık.

Metin mete, Kuran ve Sünnet ile amel eden müslümanlar hanımlarına senden daha şefkatli ve adil davranır. Bunu kesin olarak söyleyebilirim ki, Senin davranışların peygamberin sünnetinden üstün değildir.

Metin mete, islamiyette kadına verilen değerden ötürü müslüman olmuş kadınları bir araştır.

Metin mete, sünnet bir yaşamdır. Kağıda yazılanlar değil. Sen ne Kuran'ı biliyorsun ne de sünneti. Cahilsin metin mete!

Enver Ýstek

metin mete
Metin mete, hep sabrettim yazmadım. Seni özel mesajla uyardığım halde, utanmadan bir başka başlıkta, beni özel mesajla uyar diye bir şeyler yazdın. Ben üzerime farz olan bir görevi yerine getiriyorum şimdi ve senin yaymaya calıştığın fitnenin önüne geçmeye çalışıyorum. Amacım senin gibi, kibirlenmek, böbürlenmek ve insanları saptırmak değil!

Metin mete, amacın her ne ise, ulaşamayacaksın. Çünki hiçbir sinsi plan, Allah(c.c.)'in planlarından üstün değildir.

Metin mete, sağdan soldan bulduğun hurafeleri sanki müslümanlar inanıyormuş ve buna göre amel ediyormuş gibi yansıtmaktan vazgeç artık.

Metin mete, Kuran ve Sünnet ile amel eden müslümanlar hanımlarına senden daha şefkatli ve adil davranır. Bunu kesin olarak söyleyebilirim ki, Senin davranışların peygamberin sünnetinden üstün değildir.

Metin mete, islamiyette kadına verilen değerden ötürü müslüman olmuş kadınları bir araştır.

Metin mete, sünnet bir yaşamdır. Kağıda yazılanlar değil. Sen ne Kuran'ı biliyorsun ne de sünneti. Cahilsin metin mete!

Böyle havanda su döverekmi Caferi?Bak ordakiler Benim Kitabimda yok belki senin kitabidada yok(Bunlar ehli sünnetin kitabindakiler seninkileri bulursam veririm) ama unutmaki verilenler delilleri ile yazilmis simdi sen Hangi yüzle uyarma cesareti yapiyorsun Burada kim Resul/Resullerin yolu olan Allahin yoluna bir laf etmis?Hurafeler benimmi yoksa?Planin sinsisinde olanin böyle demesi bana bir seyi hatirlatti,Hani varya onlar hep kendilerini dogru yolda sanirlar diye bir ayeti.Bu CAHALETIMLE Elhamdülillah Allahin Kelimullahindan baskasini tanimiyorum.Tesekkür ederim beni bu sekilde tanimladigin icin..Ama bir hatirlatma Sünnet Kurandadir....

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Ben senin gibi kafirlerin yoğun olduğu bir devlette yaşamıyorum. Çok şükür etrafımda müminler, müslümanlar, mustazaflar, cahiller hepsi fazlasıyla mevcut.

Çok şükür ki, hak ile batılı ayırabilecek bir ortamdayım.

Hayatımda sevdiğim saydığım abilerim oldu. ve ben hiç bir ehli sünnet görmedim ki, karısına eziyet etsin, eziyetini de burada yazdığın şeylere dayandırsın.

Ehli sünnet, şia veya x mezhepten birisi nefsine uyup eziyet edemez mi ? eder! ama hiçbiri bunun hak olduğunu iddaa edemez, etmezde.

Yukarıda yazılan şeylere gelince, senin gibi bende inanmıyorum. Ama saldırmıyorum. Benim düşmanım müslümanlar değil.

Enver Ýstek

metin mete
Ben senin gibi kafirlerin yoğun olduğu bir devlette yaşamıyorum. Çok şükür etrafımda müminler, müslümanlar, mustazaflar, cahiller hepsi fazlasıyla mevcut.

Hayatımda sevdiğim saydığım abilerim oldu. ve ben hiç bir ehli sünnet görmedim ki, karısına eziyet etsin, eziyetini de burada yazdığın şeylere dayandırsın.

Ehli sünnet, şia veya x mezhepten birisi nefsine uyup eziyet edemez mi ? eder! ama hiçbiri bunun hak olduğunu iddaa edemez, etmezde.

Yukarıda yazılan şeylere gelince, senin gibi bende inanmıyorum. Ama saldırmıyorum. Benim düşmanım müslümanlar değil.

Sükürden aciz olan ben sani kiskanmiyorum ama gibta ediyorum bende cok isterdimki kendi insanimin icinde yasayayim ama istemeyle olmuyor nasib isi..Ama Elhamdülillah bir cok Müminle yan yanayim hemde o kadar cokki her hafta en az iki kez istisare edecek bir sohbet ortami olusturuyoruz.

Senin gibi ben bu ortamdayim ve dogruyla yanlisi ayirt edecek ortamdayim demense cok manidar,yani anlamakta zorlandim inan.

Cok insanlarlada tanistim hemde bir cogu baska toplumlardan bir coguda yukardaki kadin motifini islemesede iman ediyordu ne yazikki ayni ile.

Senin su hismin varya insani katilasiya güldürüyor saldiranmis bak bak nelerde biliyor bu Caferi diyecegim ama biliyorsun ben CAHILIM sense?

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Ortamdan kastımın tam olarak anlaşılmadığını düşündüğüm için açıklama ihtiyacı duydum.

İşim gereği bir çok insanla ticaretim oldu, senelerdir görüştüğüm, sevdiğim saydığım insanlar bulunmakta. Bir şia ve nakşibendiyi yanyana görmeyi hayal bile edemeyecek insanlar vardır belki de!
Nakşibendi bir abim var, ve bir davranışı çok hoşuma gitti, onunla ne zaman dışarıda yemek yersek X bir yemek, bir tanede paketletir di, Bir gün sordum şakayla karışık abi burda yiyoruz, doymuyor musun da paketletiyorsun? Hanımıma götürüyorum dedi.
3 yaşında bir çocuğu var Allah bağışlasın. Nasılsın diyorum. Çok şükür iyiyim diyor.
Hanımıyla ve çocuğuyla olan ilişkisi ni bana ayetlerle açıkla.

Ama ben hem ayetlerle açıklarım, hem de peygamber efendimizin ( senin dikkate almadığın yaşam tarzı ve öğütleriyle )

O hanımlarına ve çocuklarına nasıl davranıyor ise onu örnek alırız. Yoksa kafirlerin uydurması sevgililer günü, anneler günü gibi tamamiyle emperyalist ve kapitelist oyunlarla onlara sevgi ve şefkat gösterecek değiliz!

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)

Sabır caferi kardeşim sabır sende bizde yolumuzun hakiki ve aykata kalacak tek yol olduğunu biliyoruz şüphesiz bizim yolumuz Kur'an ve Sünnet yoludur ''Benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacak bunlardan sadece biri kurtulacak'' bu hadi-i şerif sadece ve sadece Kur'an ve sünnete tabi olanlar ayakta kalacktır ''Sünnetimden ayrılan helaka uğrar''

Bu gibi şahıslar ağızlarına sakız etmişler Kurana tabiyiz diye madem Kurana tabisiniz da Onun verdiğini alın men ettiğinden uzak durun diyor rahman bunu niye göremzden gelirsiniz Resulume uyan bana uymuş olur

Resulun sünnetini terk ederek ancak şeytana yarenlik edersiniz ya vahhabisiniz ya hariciyeci Allah CC Islah etsin

Enver Ýstek

metin mete
Ortamdan kastımın tam olarak anlaşılmadığını düşündüğüm için açıklama ihtiyacı duydum.

İşim gereği bir çok insanla ticaretim oldu, senelerdir görüştüğüm, sevdiğim saydığım insanlar bulunmakta. Bir şia ve nakşibendiyi yanyana görmeyi hayal bile edemeyecek insanlar vardır belki de!
Nakşibendi bir abim var, ve bir davranışı çok hoşuma gitti, onunla ne zaman dışarıda yemek yersek X bir yemek, bir tanede paketletir di, Bir gün sordum şakayla karışık abi burda yiyoruz, doymuyor musun da paketletiyorsun? Hanımıma götürüyorum dedi.
3 yaşında bir çocuğu var Allah bağışlasın. Nasılsın diyorum. Çok şükür iyiyim diyor.
Hanımıyla ve çocuğuyla olan ilişkisi ni bana ayetlerle açıkla.

Ama ben hem ayetlerle açıklarım, hem de peygamber efendimizin ( senin dikkate almadığın yaşam tarzı ve öğütleriyle )

O hanımlarına ve çocuklarına nasıl davranıyor ise onu örnek alırız. Yoksa kafirlerin uydurması sevgililer günü, anneler günü gibi tamamiyle emperyalist ve kapitelist oyunlarla onlara sevgi ve şefkat gösterecek değiliz!

Insan bos atmaktan utanir be Caferi hic bir sey bulamadin bu CAHILE sevgililer anneler günü ilemi cevap yazik ya?Bir kereki sen zekisin akilli ve alimsin yazidakiler benim kendi yazmalarimmiki beni elestiriyorsun?Önce yüzüne PECE tak sonra gel.Sonrada hayal olan kardesinle ne yedigin nede paketlettigi bizi ilgilendirir ama sunu unutmaki sizin aleminiz dahi iman etmesine ragmen iste dedigin gibi Hanimlarina karsi ne kadar nazik, bak ben inanmiyorum vede benim yasantim ayni sevgililer günü gibi her gün olmazda ayda en az iki kere cicek alirim yani tam bir emperyalistim anlayacagin ha birde Kapitalistimdirki vay babam vay..

fetih

New member
Insan bos atmaktan utanir be Caferi hic bir sey bulamadin bu CAHILE sevgililer anneler günü ilemi cevap yazik ya?Bir kereki sen zekisin akilli ve alimsin yazidakiler benim kendi yazmalarimmiki beni elestiriyorsun?Önce yüzüne PECE tak sonra gel.Sonrada hayal olan kardesinle ne yedigin nede paketlettigi bizi ilgilendirir ama sunu unutmaki sizin aleminiz dahi iman etmesine ragmen iste dedigin gibi Hanimlarina karsi ne kadar nazik, bak ben inanmiyorum vede benim yasantim ayni sevgililer günü gibi her gün olmazda ayda en az iki kere cicek alirim yani tam bir emperyalistim anlayacagin ha birde Kapitalistimdirki vay babam vay..

Birde vahhabisinki vay babam vay birde sünnet düşmanı sınki vay babam vay birde peygamber düşmanısınki sorma gitsin

Enver Ýstek

metin mete
Sabır caferi kardeşim sabır sende bizde yolumuzun hakiki ve aykata kalacak tek yol olduğunu biliyoruz şüphesiz bizim yolumuz Kur'an ve Sünnet yoludur ''Benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacak bunlardan sadece biri kurtulacak'' bu hadi-i şerif sadece ve sadece Kur'an ve sünnete tabi olanlar ayakta kalacktır ''Sünnetimden ayrılan helaka uğrar''

Bu gibi şahıslar ağızlarına sakız etmişler Kurana tabiyiz diye madem Kurana tabisiniz da Onun verdiğini alın men ettiğinden uzak durun diyor rahman bunu niye göremzden gelirsiniz Resulume uyan bana uymuş olur

Resulun sünnetini terk ederek ancak şeytana yarenlik edersiniz ya vahhabisiniz ya hariciyeci Allah CC Islah etsin

Evet 73 fikra yalan VAlla ben gecen yillarda saymistim 100 asinca kestim.Yani hikaye.Ama sonuna yazdigin dogru Allahin Sünnetinden ayrilan Helaka ugramistir...

Dedigin gibi verdigini alin ne yazikki yalin sekilde okuyan böyle görmüs eger kardesim zahmet edip bir önceki ayetide okumaya calissaydi konunun dedigi gibi degilde her neyse?

Bak iste buda dogru Allahin Sünnetini terk eden Seytanin yarenidir,Vahabide bir mezhep olduguna gör sen= Vahabi fark etmiyorki benim icin...Harici Kuranin disina karsi HARICIYIM yani sen anlarsin Fetih Hemsehrim...

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com

Allah(c.c) biliyor ki, söylediklerimin hepsi doğrudur.

Allah(c.c.) biliyor ki, kendime alim , zeki, akıllı demedim. Böbürlenmedim.

Allah(c.c.) biliyor ki senin inanıp inanmaman benim için önemli değil, Ben hesabımı ona veririm sana değil.

Din gününün sahibi olan Allah(c.c.)'a şükürler olsun ki, O gün her insan onun huzurunda, onun adaletiyle hesaplaşacaktır.

fetih

New member
Evet 73 fikra yalan VAlla ben gecen yillarda saymistim 100 asinca kestim.Yani hikaye.Ama sonuna yazdigin dogru Allahin Sünnetinden ayrilan Helaka ugramistir...

Dedigin gibi verdigini alin ne yazikki yalin sekilde okuyan böyle görmüs eger kardesim zahmet edip bir önceki ayetide okumaya calissaydi konunun dedigi gibi degilde her neyse?

Bak iste buda dogru Allahin Sünnetini terk eden Seytanin yarenidir,Vahabide bir mezhep olduguna gör sen= Vahabi fark etmiyorki benim icin...Harici Kuranin disina karsi HARICIYIM yani sen anlarsin Fetih Hemsehrim...

O fıkra dediklerin birgün seni fıkra yaparda iş işten geçer be sünnetiz hemşerim

Enver Ýstek

metin mete
Allah(c.c) biliyor ki, söylediklerimin hepsi doğrudur.

Allah(c.c.) biliyor ki, kendime alim , zeki, akıllı demedim. Böbürlenmedim.

Allah(c.c.) biliyor ki senin inanıp inanmaman benim için önemli değil, Ben hesabımı ona veririm sana değil.

Din gününün sahibi olan Allah(c.c.)'a şükürler olsun ki, O gün her insan onun huzurunda, onun adaletiyle hesaplaşacaktır.

Yeminle sen demedin ben dedim,Senin söylediklerin seni baglar ben yalan demedim zaten.Din gününün sahibine Sükürler olsun benim sizinle ne davam olurki?Her zaman Allahima yalvaririmki beni ve iman sahiplerin Sorguya tabi tutuklanlardan eyle diye.Keske seninde duan kabul olsada sorgulananlardan olsak....

fetih

New member
Yalnız Kur’an diyenler, kesinlikle Kur’an-ı kerime inanmıyorlar. İslamiyet’i yıkmak için inanmış gibi görünüyorlar. Bunların başında İgnaz Goldziher, Shacht gibi Oryantalist denilen gayri müslimler gelir. Hıristiyanların çıkardığı bu akıma kapılıp biz de resulüz diyenlerden Hintli Mirza Gulam Ahmet ile Mısırlı Reşat Halife ve daha başka zındıklar vardır. Reşat Halifenin kurduğu on dokuzcular bâtıl dinini savunanlar da yalnız Kur’an diyor, Sünneti inkâr ediyorlar.

Dindeki dört delilden üçü inkâr edilince, herkes kendi anladığını doğru kabul edecek ve böylece insan sayısı kadar din meydana gelecek, bir kaos yaşanacak ve nihayet din yıkılacaktır. Fakat bu dini yıkmaya muvaffak olamayacakları Kur’an-ı kerimde bildirilmektedir:

(Onlar, ağızları ile Allah’ın nurunu
[Kur’an, Sünnet, icma ve kıyastan meydana gelen Allah’ın dinini] söndürmeye yelteniyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de, Allah nurunu [dinini] tamamlayacaktır.) [Saf 8]

Yalnız Kur’an diyenler, Kur’andaki İslam diyenler, utanmadan yalan söylüyorlar. Sözlerinde zerre kadar samimiyet yoktur. Kur’ana inanmalarında samimi olsalardı, âyetlere inanırlardı. Allah yalnız Kur’an mı diyor? Allahü teâlâ, (Resulüme uyun, Onun bildirdiği her şeyi kabul edin, haram ettiklerinden sakının, Resule uyan bana uymuş olur. Ona isyan eden bana isyan etmiş olur. Onun sözleri vahye dayanır. Onun sözünü benim sözüme aykırı görenler ve Allah’ın yolu ile Peygamberin yolunu birbirinden ayırmak isteyenler kâfirdir) buyurmuyor mu?

İşte âyet-i kerime mealleri:
(Resulümün verdiğini alın, yasakladığından da sakının!) [Haşr 7]

(O, [Resulüm] vahiyden başkasını söylemez.) [Necm 3,4]

(Resulüme uyun ki, doğru yolu bulun!)
[Araf 158, Nur 54]

(Resule itaat eden, Allah’a itaat etmiş olur.) [Nisa 80]

(Allah’a ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır.)
[Ahzab 36]

(Allah ve Resulüne itaat eden Cennete, isyan eden Cehenneme gider.) [Nisa 13,14]

(İhtilaflı bir işin hükmünü Allah’tan
[Kur’andan] ve Resulünden [Sünnetten] anlayın!) [Nisa 59]

(O Peygamber, güzel şeyleri helal, çirkin şeyleri haram kılar.) [Araf 157]

(Kendilerine kitap verilenlerden, Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram ettiği şeyi haram tanımayan ve hak dini
[İslamiyet'i] din edinmeyen kimselerle; zelil bir halde kendi elleriyle [boyun eğerek] cizye verinceye kadar savaşın.) [Tevbe 29]

(Biz her Peygamberi kendisine itaat edilsin diye gönderdik.)
[Nisa 64]

(Aralarında hüküm verilmek üzere Allah’a ve Peygambere çağırıldıkları vakit: “İşittik, itaat ettik” demek, ancak müminlerin sözüdür, işte kurtuluşa erenler onlardır.)
[Nur 51]

(Allah’a ve Resulüne karşı gelen, bilsin ki, Allah’ın azabı çok şiddetlidir.)
[Enfal 13]

(Allah’a ve Resulüne uyun.
[uymayıp] yüz çeviren [kâfirdir] Allah da kâfirleri sevmez.) [Al-i İmran 32]

(Allah ile resullerinin emirlerini birbirinden ayırıp ikisi arasında bir yol tutmak isteyen kâfirdir.)
[Nisa 150,151]

Kur’anda, (yalnız Kur’ana uyun) denmiyor, (Allah’a ve resulüne uyun) deniyor. Resulünü devreden çıkaran, Kur’anın açıklaması olan hadisleri delil saymayan, Kur’anın ifadesi ile kâfir olur.

Enver Ýstek

metin mete
O fıkra dediklerin birgün seni fıkra yaparda iş işten geçer be sünnetiz hemşerim

Hala iftiradasin Ben sünnet asigiyim hemde sapina kadar,Ac istersen Kurana bak...Sünnet orda....

Sünneti tanımıyorum hadisleri tanımıyorum sahabeyi tanımıyorum de ondan sonra köşeye kurul ben Kurana tabiyim de sana cevap yazanlarada yalancı de ba ba ba ba kim yalancı kim değil aşikar ...

Sünnetullahin asigiyim dedim,Hadisse Allahin hadislerinden baskasi beni baglamaz,Sahabilerse tanimiyorum demedim sadece hepsi hatasiz demedim yani her kes kendine calismis...Evet yalan söylüyorsun hemde hic cekinmeden...

fetih

New member
Hala iftiradasin Ben sünnet asigiyim hemde sapina kadar,Ac istersen Kurana bak...Sünnet orda....

Sünnetullahin asigiyim dedim,Hadisse Allahin hadislerinden baskasi beni baglamaz,Sahabilerse tanimiyorum demedim sadece hepsi hatasiz demedim yani her kes kendine calismis...Evet yalan söylüyorsun hemde hic cekinmeden...

O kadar büyümüşki nefsin sahabe-i güzin efendilerimizi (r.anhuma) hatalı hatasız diye araştırmaya kalkıyorsun SEN SAHABE OLMANIN FAZİLETİNDEN HABERİN VARMI bre CAHALLLL

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
hadin arkadaslar kim kimi daha cok asagilayacak kim kazanacak bakalim görelim, kimse kapatmasin bu konuyu.

Enver Ýstek

metin mete
O kadar büyümüşki nefsin sahabe-i güzin efendilerimizi (r.anhuma) hatalı hatasız diye araştırmaya kalkıyorsun SEN SAHABE OLMANIN FAZİLETİNDEN HABERİN VARMI bre CAHALLLL

Ben zaten CAHILIM tesekkürler bunu tekrar hatirlattigin icin...Ben aslinda Sahabe olmanin faziletine bir sey dememistim,sadece insanlari masum yani hatasiz kabul edilmesine demistim..Cünki ben CAHILIM....

Üst Alt