Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hac Geliri Neden Fakir Ülkelere Dağıtılmıyor?

mehmet_16

New member
Suudi Arabistan'da yüzyıllardır süregelen bir hac turizmi var.Bu turizmden elde edilen gelirin tamamı Suudi Arabistan'a gidiyor.Peki Neden Suud'lar bu parayı fakir ülkelere dağıtmıyorlar?Neden Müslüman ülkelere yardım için kullanmıyorlar.
Suudi Arabistan'ın bu kadar çok petrol yatağı olmasına rağmen,insanlarının çoğunun zengin işadamı olmasına rağmen neden bu hac parasını da kendilerine alıyorlar?

rusen_alp

New member
Niye dağıtılması mı gerekiyor, ister dağıtırlar, ister dağıtmazlar, o onların bileceği iş, herkes kendi işine baksın, zaten haç ibadeti mal ve bedenle yapılabilen bir ibadet, yeterli zenginlikte olmayan insanlar hacca gidemeyecek, bize ne suudi arabistandan, istedikleri yerde harcasınlar,

mehmet_16

New member
Niye dağıtılması mı gerekiyor, ister dağıtırlar, ister dağıtmazlar, o onların bileceği iş, herkes kendi işine baksın, zaten haç ibadeti mal ve bedenle yapılabilen bir ibadet, yeterli zenginlikte olmayan insanlar hacca gidemeyecek, bize ne suudi arabistandan, istedikleri yerde harcasınlar,

Bilmiyorum, Suudi Arabistan'ı seven çok müslüman var da ondan sordum..

rusen_alp

New member
İslamda belli bir coğrafya insanını sevmek yoktur, müslüman müslümanın kardeşidir, olay bundan ibarettir, eğer bir insan müslüman ise o dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın , hangi ırktan olursa olsun o bizim kardeşimizdir, islam evrensel bir dindir, herhangi bir kabileye ve ırka indirilmemiştir, o tüm insanlığın dinidir.

mehmet_16

New member
İslamda belli bir coğrafya insanını sevmek yoktur, müslüman müslümanın kardeşidir, olay bundan ibarettir, eğer bir insan müslüman ise o dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın , hangi ırktan olursa olsun o bizim kardeşimizdir, islam evrensel bir dindir, herhangi bir kabileye ve ırka indirilmemiştir, o tüm insanlığın dinidir.

Bütün insanlar kardeş değil midir?
Neden müslüman müslüman'ın kardeşidir?

rusen_alp

New member
bütün insanlar kardeşimiz değildir, inanmayanlar müslümanın kardeşi olamaz, çünkü onların gerçek amacı sizi kendi yollarına çekmektir, bu olmadığı sürece sizi gerçekten sevemezler,

mehmet_16

New member
bütün insanlar kardeşimiz değildir, inanmayanlar müslümanın kardeşi olamaz, çünkü onların gerçek amacı sizi kendi yollarına çekmektir, bu olmadığı sürece sizi gerçekten sevemezler,

onlar derken bazılarını kastetmiş olmalısınız.Herkese böyle bir itham yapamazsınız.Çünkü herkes öyle değil.

rusen_alp

New member
bence darvine inanmakla onların sizi fazlasıyla etkilediği belli, işte onlar sizden darvine inanmanızı beklerler,suudi arabistan neden hac paralarını fakirlere dağıtmıyor derler, her yerde nifak tohumu atarlar,işte amaçları her zaman her yerde islama saldırmaktır, taki siz bu değerleri savunmaktan vazgeçene kadar, işte o zaman bu, onlar için gerçek bir zaferdir.

mehmet_16

New member
bence darvine inanmakla onların sizi fazlasıyla etkilediği belli, işte onlar sizden darvine inanmanızı beklerler,suudi arabistan neden hac paralarını fakirlere dağıtmıyor derler, her yerde nifak tohumu atarlar,işte amaçları her zaman her yerde islama saldırmaktır, taki siz bu değerleri savunmaktan vazgeçene kadar, işte o zaman bu, onlar için gerçek bir zaferdir.

hiçbir alakası yok.Ben kendi mantığı kullanıyorum sadece.

rusen_alp

New member
ben de ozamankendi mantığımla bir soru sorayım size, madem ki evrime inanıyorsunuz, peki neden hala şempanze diye bir hayvan var, yani maden şempanzeler evrime uğrayarak insan oldu, peki neden hala şempanzeler var, onlar insan olmayı başaramadı mı

Mücahid

New member
Bütün insanlar kardeş değil midir?
Neden müslüman müslüman'ın kardeşidir?

Müslümanın müslümana kardeşliğini Allahın Peygamberi ilan etmiştirde ondan.Allah tealada müslüman olmayanların,müslümanlardan dinlerini değiştirmedikçe asla hoşnut olmayacaklarını beyan etmiştir.İnsani ilişkiler kurulabilsede bir kardeşlik ilişkisi asla sözkonusu olamaz.Bütün insanlar kardeş olsa yer yüzünde zulüm olurmuydu acaba,savaşlara ne gerek vardı.Daha müslüman olanlar kendi aralarında kardeşliği tesis edememişken tüm insanlıktan bunu beklemek biraz boş olur.Sağlıcakla

M

mynamess

Guest
Bilmiyorum, Suudi Arabistan'ı seven çok müslüman var da ondan sordum..

selamun aleyküm orayı bende seviyorum ama orayı oranın yöneticilerini değil kralı hiç değil ama yarın bunu yapabilecek bir güç tanımadım rabbimden başka oraya askeri bir operasyon olsa rabbim nasip ederse en önde giderim her ne kadar sizin gibi az düşünen arkadaşlar araplar osmanlıya ihanet etti sırtından vurdu desede bizim onlara karşı soğukluğumuz söz konusu değil biz babanın suçu yüzünden evladı evladın suçu yüzündende babayı cezalandırmayı düşünmedik düşünmeyizde süphesiz şuan eziyet cefa çeken müslümanların yani kardeşlerimizin yanında olamıyoruz kimse bunu kardeşler arasına nifak girdi diye yorumlamasın rabbimin izniyle şimdi dularımla filistinli yani(arap) çocuklarla tağutları yıkan taşları atıyor onlara eşlik ediyorum ve inşaallah yarın rabbim nasip eder bedenende yanlarında oluruz aynı şey kübada olsa aynı şey dubai de olsa ismi ne olursa olsun soyadı islam olan her yerde aynı ve artık bırakın nifak sokmayı artık açık arayan modundan çıkın açık aradıkça rabbimde sizin açıklarını çıkartıyor
selamun aleyküm

mehmet_16

New member
ben de ozamankendi mantığımla bir soru sorayım size, madem ki evrime inanıyorsunuz, peki neden hala şempanze diye bir hayvan var, yani maden şempanzeler evrime uğrayarak insan oldu, peki neden hala şempanzeler var, onlar insan olmayı başaramadı mı

ben evrime inanıyorum derken tümüyle inanıyorum demedim.Hatalarını ben de görüyorum.En büyük sorunu da tesadüfle izah etmeye çalışmaları ki bu matematiksel olarak imkansız.

Üst Alt