Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gunahi cocugada asiliyan TV Programi!

New member
Selamunaleykum,

Bu gece sahurda ilginc bir program gordum! Aslinda oncedende gormustum, ama analiz yapinca nekadar tehlikeli bir program oldugunu gordum!!!

Kanal: Show TV
Programin adi: Eyvah cocuklar!
Sunucusu: Mehmet Ali Erbil
top.jpg

Programda cocuklar ile birlikte iki konukta aliniyor ve cocuklara ilginc sorular soruluyor ve ilginc cevaplara gulunuyor, oyunlar oynaniyor vessaire...
Buraya kadar olabilir gene, ama bundan sonrasi!!!
Programda iki tanede hostes var. Biri mini etekli ve ustundede nerdeyse elbise yok. Ikinciside mini etektende beter kisa bir sort ve onunda ustunde neredeyse elbise yok! Ve bunlar cocuklarla ic ice....

Tabii hostesler boyle olurda cocuklarada bunu normal diye giydirmezlermi?!? Kiz cocuklarindan bazilari gobegi acik olan elbiseler, mini mini etekler giymis! Ordaki cocuklar ablalarindan bunu gorunce tabiiki normaldir, neden olmasin? bizde buyuyunce giyeriz hatta simdiden giyeriz demezmi?!? Hele birde anne baba buna izin verirse vay halimize...
Sadece ordaki cocuklar degil, o programa bakan kim bilir binlerce cocuk daha bu dusunceye kapilmazmi acaba?!?!?

Simdi diyelimki Musluman olan bir kisinin cocugu bu programa baksa acaba bunlarin tarzina ozenirmi, ozenmezmi??? Hem eglence var, ust bas boylede olur ve normaldir deniyor ve cocuklarin beynine simdiden bazi seyler asilaniyor malesef.
Cocuk bu sonucta...tabiiki ne guzelmis! Bende boyle yapmak isterim diye aklina girer!

Programi gordum ve paylasmak istedim! Bakin cocuklara siddet ve sacma sapan ahlaksizca sarkilardan sonra birde cocugun cekilecegi, sevecegi, ozenecegi yoldan nasil yaklasiyorlar!!!!
Belki oradaki hickimsenin art niyeti yoktur, hostesinde sunucununda. Cunku bu insanlara zaten bu normal!!! Ama bu programi yayina koyanlar hicmi dusunemiyor? Yada art niyetmi var acaba?
Bu insanlar bu vebalin altindan nasil kalkacaklar? Insallah Allah kalp gozlerimizi acar ve hidayete erdirir HEPIMIZI!!!

Allah herseyi bilen ve gorendir!
Yerde ve goklerdeki hersey Allah'indir.
Allah yarattiginin onunde ve ardinda ne var hepsini bilir.

Selam ve dua ile

New member
Birde programin iceriginin yaptiklarina bakin:

Haber:http://www.magazinbu.com/yazardetay.php?idx=472

Çocukları azdırmayın!
SHOW TV'de öğleden sonra kuşağında yayınlanan "Eyvah Çocuklar" adlı program, eğlenceli bir yapım olmasına rağmen miniklerin davranışları üzerinde olumsuz etki yaratabilecek görüntüleri de içeriyor. Örneğin: Geçen hafta resim yapılırken stüdyo bir anda karıştı. Sunucular Mehmet Ali Erbil ve Irmak Ünal'ın da teşvikleriyle çocuklar ve stüdyodaki konuklar arasında müthiş bir boya savaşı başladı. Eline fırçayı, kovayı geçiren, en yakınındaki kişinin yüzünü, saçlarını ve kıyafetlerini boyaya buladı. Neyse ki kullanılan boyanın su bazlı olduğu açıklandı. Herkes eğleniyordu ama ekran başındaki çocukları düşünen yoktu. Görüntüler devam ederken, Yakından Kumanda'nın telefonları çalmaya başladı. Ebeveynler, evdeki çocuklarını zaptedemediklerini, miniklerin evde boya savaşı yapmak için ağladıklarını söyleyip, şikayette bulundular. Bu hafta ise daha beteri vardı. Bilgi yarışmasında soruyu bilemeyen çocuğun anne ve babasının suratına pasta tabakları yapıştırılıyor, kafalarında yumurta kırılıyordu. Yani özenle "minik canavarlar" imal ediliyordu. Ben pedagog değilim. Ama ebeveynlerin "oyun aracına" dönüştürülmesini aklı başında hiçbir eğitimcinin ya da psikiyatrın tasvip edeceğini sanmıyorum. Evet, çocuklar "robot" gibi yetişmesin. Ama gördüğümüzde "Eyvah Çocuklar" dedirtecek hale de getirilmesin!

yavuzburak

New member
Bu tarz proğramları ne zaman yayından ve hayattan kaldıracaklar merak ediyorum...:confused:

ayyþe

New member
evet bende gördüm o programı gerçekten çocuklar için hiç hoş bi program değil! anne babalarına yaptıkları çok saçma,kültürümüzdeki ve dinimizdeki anne-babaya saygıyı hiçe sayıyorlar buda çocuklar için kötü bi örnek

Rahmet4

New member
eeee nede olsa agac yasken egilir onlarda biliyorlar islerini...simdi böyle normal eglenceli gibi gözükecek ama cocuklara asiyacaklar ne istediklerini....tereyagindan kil ceker gibi kimsenin ruhu duymadan....

G'kçe

New member
bırakın yaptıkları günahın vebali boyunlarına.. zaten ailesinden gerekli ahlak ve terbiyeyi almış olan çocuklar aklından bile geçirmez öyle giyinip davranmayı. ayrıca bilinçli anne baba evladını oraya yollamaz, olduki yolladı zaten ne o anne babadan birşey bekleyin nede o çocukcağızdan,, vatana millete hayırsız insanlar olur çıkar. Allah, insanlara akıl vermiş, bu aklı nasıl değerlendirirse değerlendirir, o kişiye kalmış kardeşlerim..

Üst Alt