Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güzel ve anlamlı sözler

sýyah_

New member
"ben beni bıraktığım zaman sen beni bırakma Ya Rab" Yunus Emre
"Gemi denizde giderken içine su alsa batar, insanda bu dünyada denizde giden gemi gibidir içine dünya girerse batar" Mevlana
"Eğer birisinin havada uçtuğunu görürsen, onun gerek sözlerini gerekse fiillerini Allah’ın hüküm terazisinde tartıp uygunluğunu görmedikçe, kendisine itibar etme. Kim ki, İzzet ve Celal sahibi Allah ile teşerrüf ederse, izzet sahibi olur. Kim de, Allah’tan başkası ile izzet sahibi olmaya kalkışırsa zillet bulur." Ahmet Er Rıfai
"Yanağını Hakk’ın kapısına daya. Alnını toprağa koy. Ameline asla güvenme. Şanı yüce olan Allah’ın rahmetine ve kudretine sığın. Kendinden ve fani olanlardan geç. İşte o zaman selamet ehline katılırsın."Ahmet Er Rıfai
"İnsan Allah'a kalıbıyla değil kalbiyle ibadet eder" Abdulkadir Geylani
"Kurandan, hakkında tartışarak değil içindekilerle amel ederek faydalanın"Abdulkadir Geylani
"Rasulullah hariç her mahluk perdedir, Rasusullah ise kapıdır" Abdulkadir Geylani

bu güzel sözler anlamlarıyla beni çok derinden etkiledi, sizinde bunlara benzer etkilendiğiniz hikmetli güzel sözler varsa lütfen yazarmısınız. Acaba bu irfan denizinde onlardan başka bizim içimizden kimler yelken açmış

Üst Alt