Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güzel söz

gönüldostuelif

New member
2003745944033928673_fs.jpg

buda benden allah razı olsunkardeş....evet cok güzel bir söz..

mhmt

New member
kesinlikle...
"ölümü özüne sevdir..nasıl olsa gelecek"
kesinlikle doğru..
sağolun ikinizde..

mhmt

New member
konu ölüm olunca tekrar döndüm...
ölüm geliyor..geliyor..ben bunları yazarken bana geliyor..saniye saniye..siz bunları okurkende geliyor...ee hala geliyorr..peki ne yapalım..engelleyelim o zaman..nasıl..güç lazım buna..varmı piyasada yok..neden aşılacak engel(haşa)Allah'tır..peki bu mümkünmü..değil..ee ölüme çare varmı????? YOKKKK...
"her nefis ölümü tadacaktır.." allah bunu diyor.. ozaman neye güvenerek haddi aşıyoruz..dünyalıııı...aklmızı kime verdik de yanlışta boğulr olduk..allahım yardım et..
kusura bakmayın..konu güzel sözler ama ben pek uymadım heralde...

yýldýz

New member
Her bildiğini söyleme fakat her söylediğini bil.

Her bildiğini söyleme fakat her söylediğini bil.

Her bildiğini söyleme fakat her söylediğini bil. Söyleyecek yalan bulamayanların başvurduğu son çare gerçektir.
Marcel LENOİR

Bunu destekleyen şeytanın hadisesi vardı. Resülallah(s.a.v.) efendimiz zamanında yetimlerin malını çalarken bir sahabe tarafından yakalanıyordu. Her seferinde bir yalan uydurup sahabeden kurtuluyordu. Sahabeye, Resülallah(s.a.v.) efendimiz iki sabah gelen varmı diye sordu. Sahabe durumu anlatıp, adama acıdığını ve bıraktığını söyleyince 3. gece en sonunda o adamın şeytan olmadığını bilmeden sıkıştırdı ve "seni bu gece bırakmıyacağım" dedi. Şeytan çaresiz, "sana bazı önemli dini şeyler söylersem beni bırakırmısın" dedi. Sahabe kabul etti. Şeytan yatarken ve diğer zamanlarda okunacak insanı şeytandan ve diğer canlıların şerrinden koruyacak okunması gereken sureleri söyledi. Sahabe şeytanı bıraktı. Ertesi gün peygamberimiz ne olduğunu sorunca, sahabe adamın söylediklerini iletti. Peygamberimiz, "Bak şu yalancıya, bu sefer doğru söylemiş." demiş.
Demekki şeytanda yalan bulamayınca doğru söylemiş. :)

yýldýz

New member
insanın nefsine ve topluma karşı görevleri, öğrenmek ve öğretmektir.
Emil LYTREE

İnsanları insanlara rağmen seveceksin.
Van LOON' dan

Kim başkaları hakkında hüküm vermek istiyorsa, önce kendi kendisini tanımalıdır.

Gönül alıcı bir söz kışı yaza çevirir.

Başarı insana çok şey öğretmez, fakat başarısızlık çok şey öğretir.

Yükselmek isteyenler ihtiraslarına insanlık giysileri giydirmelidir.

Kim başkalarını seviyor, fakat başkalarında sevgi bulamıyorsa, onlara karşı haraketlerini gözden geçirmelidir.
Dünya mizahı'ndan 3000 fıkradan

Bunları yazmamın sebebi,
"Bazı değerler evrensel. Yani peygamberimiz ve büyüklerimizin söylemsi veya uygulaması ile sınırlı değil. Ayni söz ve davranışları başkaları da gösterebilir. Ana unsur, kişinin insan olduğunun idrakine varması. "
Belki anlatmak istediğimi tam anlatamayabilirim. kafamda kelimeler toparlanmıyor. Biraz yorgunluktan. :)

yýldýz

New member
Az düşünen çok konuşur.
İsviçre Atasözü

Biz ibr insanı büyük zaaflarına rağmen sever, fakat bazen küçük zaaflarından dolayı nefret ederiz.
Nikolaus CYBİNSKİ

Yapay kalp bir insanı hayatını kurtarır, fakat o kalp acaba insanı da kurtarır mı?
Wolfgang ESCHKER

Evet, kalp insanı değiştirir mi? Evrimcilere sualdir. :)

mhmt

New member
Biz ibr insanı büyük zaaflarına rağmen sever, fakat bazen küçük zaaflarından dolayı nefret ederiz.
Nikolaus CYBİNSKİ

isminden rus olduğu anlaşılyor..adam doğru demiş yaw..aynen öleyiz..yanlış düzenin köleleriyiz..buda bizi buna sevkediyor:mad:

yýldýz

New member
Doğru kardeş.

Çağımızın ahlaksızlığından ne şikayet ediyorsunuz? Daha iyi değil mi? Siz ahlaklı olunuz itibarınız daha da artar.
GOETHE
:rolleyes: Tevekkeli Ahirzaman'da o kadar mertebe ve sevap veriliyor. Bazen düşünüyorum, "Bu kişiler iman etti mi? diye. :)

Kimse duymak istemeyenler kadar sağır olamaz.
M. HENRY
"Allah' ın ayetleri okunduğu zaman, kızgınlıkla oradan hızla uzaklaşırlar."

Güven bir karaca kadar çekingendir. İnsan onu bir kere kovdu mu, tekrar bulması uzun zamana bağlıdır.
Kurt BİEDENKOPF

mhmt

New member
"ölüme gülebilecek ruhu bulunca ölmeye hazırım demektir."

anonim;)

yýldýz

New member
Duygularımızı, düşüncelerimizi ve eylemlerimizi değiştireceksek, önce düşlerimizi ve güçlerimizi değiştirmemiz gerekir.
S. BROGGER
Çok uyumlu oldu galiba. :) ;)

yýldýz

New member
ENFAL SURESİ
73- İnkar edenler birbirlerinin velileridir. Eğer siz bunu yapmazsanız (birbirinize yardım etmez ve dost olmazsanız) yeryüzünde bir fitne ve büyük bir bozgunculuk (fesat) olur.

Mücahid

New member
İki şeyin sonsuz olduğunu biliyorum,evren ve aptallık.İlkinden şüpheliyim ama ikincisinden kesinlikle eminim
Albert Enstein

Üst Alt