Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gürtuna: Eşime saygı duyulmalı

Mücahid

New member
Allah Hepimizin Yar Ve Yardimcisi Olsun Arkadaşlar Allah Hepimizi Doğru Yolundan Ayirmasin şöyle Bi Durum Da Var Nasil Bizler Kapaliliğin Dinimizde Olduğunu Savunuyor Ve Bunu Sadece Allah Rizasi Için Yapiyorsak Bizim Tam Tersimizde Düşünenlerde Var Allah Onlari Hidayete Erdirsin Mesela Benim Ailem Benin Başimi Kapatmama şiddetle Karşi çikmiş Ve Evden Kovmaya Kadar Ilerletmişlerdi Ama Allah Yardim Etti Ve Başimi Açmadim Asla Aileme Saygisizlik Yapmadim Yapamazdimda Dualar Ettim Ve Kazandim önemli Olan Istemek şuan Ailem Karişmiyor şuan Sohbetlerimede Bailadim Haftalik Toplantilarimiz Oluyor Katiliyorum Ama Ailemin Haberi Yok Tabi Ki Bilseler Sonum Olur Inşallah Atamalar Olurda Ailemden Ayrilirsam Namazlarima Da Başlayacağim Bana Dua Edin Allah Beni Doğru Yolumdan Ayirmasin Ailemede Allah Iman Kuvveti Versin

Tebrik ederim kardeşim Rabbim yar ve yardımcın olsun.Hiç bir zaman umudunu kaybetme inandığın ve inancını savunduğun müddetçe üstün gelecek olan sensin.Dua ile

hemsirem

New member
Allah Razi Olsun Mücahit Abi Allah Kimsenin Elinden Umudunu Almasin Yoksa Biz Günahkar Kullar Allahin Affindan ümidimizi Keserken Halimiz Nice Olur Allah Tüm Müslüman Kulara Ve Içinde Bana Da Yardim Etsin

hemsirem

New member
Secdeye Gitmeyen Başlar
Haram Kariştiğinda Aşlar
Göz Pinarinda Yaşlar
Cehennemde Taşlar Yaniyor

Allah Senden Razi Olsun Yazilarin çok Güzel özellikle Bu şiirinden çok Etkilendin Inşallah Devami Gelir

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Alpraum demişki :Bakin Arkadaslar

Bir Kadin Kocasindan Sorumlu Ise O Kisinin Türbanini Cikarmasi Veya Cikarmamasi Aile Icerisinde Halledilecek Bir Sorundur

Hic Düsündünüz Mü?

Sorun Neden Bizde Olmasin

Biz Acaba Millet Icin Ailemiz Icin Elimizden Geleni Yaptigimiza Inaniyormuyuz Da Aile Icerisinde Olan Belli Durumlari Kendimiz Elestirir Ve Her Halimizle Giybete Baslamisiz

Bir alttaki mesajdada Alptraum demişki :İnsan, kendi nefsini mânâ-yı harfiyle değerlendirmeli, “Bu hayat benim şahsî malım değil, eğer öyle olsaydı ölüm bana yaklaşamazdı.” demeli ve hayatını Allah’ın Muhyi (hayat verici) isminin bir cilvesi bilmelidir. Bu noktaya varan insan, ömrünü kendi keyfince kullanamaz; Allah’ın rızası yolunda geçirmeye gayret eder.

Sevgili kardeşim burada eleştirilen bu insanların özeli değil yapılan eylemin genel olarak müslümalara yansımasının getireceği negatifliklerdir.Bu insanlar daha önceki duruşları ve tavırları ile belli bir müddet belli bir kesimi temsilen topluma mal olmuş insanlardır.Bu insanların yaptığı hareketin menfiliği,bu eylemi diğer kapalı insanlara karşı kullanacak zihniyette insanların(Ertuğrul ÖZKÖK)gibi koz olacaksa sanırım bundan etkilenecek olan müslümanlarında bu insanıve yaptığını eleştirme hakkı vardır.Birinci yazdığın mesajla ikinci mesajın arasındaki çelişkiyide anlamış değilim.İlk mesajda karı ve kocanın arasında bir meseledir diyorsunuz,ikinci mesajda ise,"İnsan bu hayat benim kendi malım değil,eğer öyle olsaydı ölüm bana yaklaşamazdı demeli"Diyorsun.Madem böyle düşünmeli İnsanlar O halde yaptığı yanlışı eleştirme hakkı vardır,bu eylemden zarar gören insanların.Dua ile Kardeşim

simdi bir örnekle söze baslayarak bitisimizide buna binaen yapalim insallah

peygamberimiz ile hz.aise kavga ettigi zamanlar peygamberimiz haz.aisenin babasi hz.ebubekiri hakem tutmustur ve peygamberimiz aise senmi anlatirsin benmi anlatayim diye sormustur
hz.aisede sen anlat ama dogrulari söyle demistir

bunu duyan hz. ebubekir tokad vurmustur kizina ve agzi kanla dolmustur

hz.aise hemen peygamberimizin arkasina saklanmis ve peygamberimizde

söyle demistir ebu bekire :

biz seni hakem olarak cagirdik dövmen icin degil

yani burda bile kocasi birsey demedigi sürece müdahale etme sansini yokediyor sen ikinci yazilarimdanm yola cikarak demissinki mücahit kardesim

yazilar celismiyormu

insanlarin yüzüne söylersen duyurursan o zaman giybet olmaz ama onlar duymaz ise söyledigini giybet olur ve bize burda konusmak sadece aramizda bir insani böyle giybet ederek günaha sokar kazanci yoktur

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
sayın Gürtuna topluma mal olmuş insanlardan biridir nihayetinde objektifler ve kameralar önündedir şu durumda gıybet ve kınama sözkonusu değildir ynlış olan bir halin hak olmayan bir halin ki bu hal bizimde içerisinde bulunduğumuz inancı tahkir edicek boyutta bir hal ise muhakkak tepki koyulmalı en azından böyle bir davranışa meyyal olanlar için bir set teşkil edebilmelidir..islam dini elbette hoşgörü dinidir şu lakin fakat hoşgörü salaklık ahmaklık gözü kapalı olmak vurdumduymaz olmak bananeci olmak değildir hatalı olan için hatanın ifadesinde hoşgörülü olmak demektir..yoksa hataya gözyummak değildir..elbette ferdi hatalarımız günahlarımız olucaktır fakat sözkonusu hatayı halk arasından normal biri yapmış olsa idi bu şekilde bir tepki sözkonusu olmaz idi zira efendimiz sav .. bizans imparoturuna yazdığı mektupta ''eslim'' teslim ol zira senin teslimiyetin sana bağlı olanların teslimiyeti demektir derken ifade ettiği mana aşikardır bu demektirki sosyal statüsü üst düzeyde olan biri yani herdaim örnek teşkil eden birinin böyle bir tutumda bulunmasını normal karşılamamak gerekmektedir.. bu tutuma karşı aynı inanışa sahip olanların tepkilerini dile getirmesi pek tabidir ..selam ve dua ile..
evet abla olaylara kendimizi bukadar arka planda görürsek yanlisa düsmeyizmi

insanlar demedimi üstad sigara icti nasil üstad bu

o insan beserdi senin benim gibi belki bizim yaptiklarimizin beseri unsurlar olarak onda birini yapmamislardir hergün neleri yapmiyoruzki ama biz birseyleri bilmeden davranmamak zorundayiz

o insanin karsisina cikar söylersen duyurursan giybet olmaz lakin duyurmazda arkasindan konusursan giybet olur bir kisisin arkasindan iyi bile konusssan bu öyledir belki mübalagaya kacar yalan söylersin buda olmaz

demekki hastalik tedaviu edici yöntem bu degil insanin ayibini yüzünede vurmak degil

bizler adil-i sahit oluruz

ama

adil-i hakim ALLAH DIR

YARGI GÜCÜ ONADIR KINAMAK ONADIR BU BIZE GÖRE DEGILDIR

UNUTMAYALIM LÜTFEN

Mücahid

New member
Alptraum kardeşim açıklamaların için teşekkür ederim.Allah razı olsun.Hakkını helal et.Fikrine saygılıyım,fakat bu noktada bazılarına katılmıyorum.Bu konunun uzaması belirttiğin gibi faydalı değildir onun için burada noktalamak taraftarıyım.Dua ile

Üst Alt