Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güneş Balçıkla Sıvanmaz!

radikal

New member
Selamın Aleyküm herkese!

Biliyorsunuz ki bu forumda gerek konular ve gereksede yorumlar ile bazen sert, bazen mülayim yorum ve yazılar ile katılımda bulunuyorum. Her arkadaşımın benim ile birebir aynı fikirde olmasını veya illa her seferinde tam zıt konumda olmasını hiç bir zaman kendim için kriter olarak görmem. Benim kriterlerim yazılarımdan da anlaşılacağı üzere Allah (cc), Kitap (azimüşşan), Resul (s.a.v.), Hadis ve sünnet ile arif- billah alimlerin (k.s.ecmain) yoludur. Bunun dışında yol aramam. Bunların karşısında yer alan her türlü fikir, akım, fırka ve ideoloji ile sonuna kadar mücadele ederim.

Uzun bir zamandır sapık bidat ve fırkalar ile ilgili konularda yazıp çizdik hep beraber okuduk. Karşı olduğumuz konularda medeni insan gibi tersine cevaplar verdik ve bunları da yine bir ilmi çerçeveye oturtarak yapmaya çalıştık. Hiç kimseye özelden yazıp hakaret etme basitliğine de girmedik. Söyleyecek her sözümüzü ortak patformda dile getirmeye çalıştık. Özelden ulaşıp mesaj gönderenlere de "selametle" dedik. Aynı yolu takip ederek hakarette bulunmadık. Bir sefer sadece iyice acz olduğum için bu tür hakaretlerden, moderatör arkadaşlarıma bilgi verdim ve sağolsunlar ilgilendiler. Ama bunla beraber hakaretler de kesilmiş olmadı.

Bunların aslında hiç biri önemli değil benim için. Sadece iyice canımı sıkan son konuyu sizlerinde bilgisi olması amacı ile buraya konu başlığı açarak haberdar etmek istedim. O da şudur; son zamanlarda benim kullanıcı adımı girerek değişik gün ve zamanlarda şifremi kırmaya çalışmışlar. Amacları şifremi kırarak benim nickim ile kendi amaç ve mantıklarına uygun yazılar yazmak veya muhalif olduğum ama sonuçta arkadaşım olan insanlara belki de hakaret etmek istemişler. Fakat şifremi kıramadıkları için de bunda başarılı olamamışlar. Forum; 5 defa yanlış şifre yazdığınız takdirde sizi sitenin dışına atıyor ve üye olurken verdiğiniz mail adresinize bir mail ile şifrenizi yanlış girdiğinizi bir müddet giriş yapamayacağınızı eğer şifreyi unuttuysanız yeni bir şifre ile giriş yapabileceğiniz yönde otomatik bilgilendirme yapıyor. Benim şifremin kırılıp girilmesi çok önemli değil, önemli olan bu basitlikten sonra eğer başarılı oldukları takdirde gerek aynı fikirde olduğum arkadaşlarımı, gereksede fikirlerine muhalif olduğum arkadaşlarımı taciz edebilecek zihniyette olmalarını hissetmiş olmam. Bu beni gerçekten üzer ve sıkıntıya sokar. İstedimki; bu tür bir eylemle karşılaştığınız takdirde, lütfen önce bir araştırın, konu hakkında fikir sahibi olun moderatör arakadaşlara bilgi verin hatta mesajı silmeyin direk forward edin ki IP numarasından bu kişinin kim veya kimler olduğu bilinsin. Şuan bunları yapan kişinin IP numarası bende saklı. Gerekli işlemleride hukuki yoldan inşaallah pazartesi günü başlatacağım. Sadece bu konuyu sırf moderatör arkadaşlarımile paylaşmaktansa sizleride bilgilendirmek ve aramızda bulunan bunu yapan arkadaşlarında bu konu hakkında düşüncelerimi bilmelerini istedim.

Son olarak şunu özellikle belirtiyorum ki; bu forumda sizlerin arasında kendini en düşük gören bir insan varsa bilin ki; o da benim ve nefsimdir. Gereksiz olarak zamanınızı aldığım içinde hakkınızı helal edin. Ne özelden nede direk olarak hiç kimseyi rencide edecek söz ve hakaretlere girmem, gireni de hoş karşılamam. Yukarıda belirttiğim inancıma karşı olarak da tek kelime etmem ve var oldukça da ettirmem.

Cümleten Selamın Aleyküm.

H

hüma-gül

Guest
Size karsi yapilan bu saygisizliktir,terbiyesizliktir insallah yaptiklari hatanin farkindadirlar.

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
Gerçekten çok şaşırtıcı bi durum..Sizin yazılarını,yorumlarınızı beğenerek okuyorum..Böyle bir durumla karşı karşıya kalmanız inanın beni de üzdü..İnşallah yakın zamanda bu terbiyesizliği yapanları bulursunuz..Allah yardımcınız olsun!...

yolcu

New member
ve aleyküm selam abi
senın için rahat olsun
biz seni çok iyi tanıdık RABBİM senden razı olsun
eger bu adi insanlar
basarıpta senın nick inle bi yazı yazarlarsa bız bunu anlarız ve senın yazmadıgını biliriz ona gore hareket edriz
dedim ya seni tanıdık
bilindiği gibi meyve veren agaç taslanır...
ABİ SENİ ALLAH RIZASI İÇİN SEVENLERDENİM
rabbim bize cennetinde beraber olmayı nasip etsin

rusen_alp

New member
Siz zaten gereken cevabı vermişsiniz, Güneş balçıkla sıvanmaz,bu terbiyesizliği , edepsizliği yapan insana hukuki yollardan gerekli cevap verilmeli, yaptığı hem hakarete girer, hem de şifrenizi kırıp sizden habersiz buraya girerse haberleşmenin gizliliğinin ihlal suçunu oluşturur, iki ayrı suç, bu arada siz bu şahsa hakaretle karşılık vermediğiniz için bu şahıs bu ceza sorumluluğunu kaldıran veya azaltan bir normdan da yararlanamaz, yani bu edebsizliği yapan şahsa karşı işlediği iki ayrı suç nedeniyle bulunduğunuz yere suç duyurusunda bulunabilirsiniz, ayrıca hukuki yollardan maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz, kazanırsanız artık birlikte burada ıslatırız:)

yýldýz

New member
Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Mücahid

New member
Geçmiş olsun kardeşim,bunu yapan acziyet sahibi beyinler ellerinde olmayan fikri birikimlerini ancak başkalarını karalayıp,yada zor duruma düşürerek bir şeyler elde edeceklerini zannederler.Rabbim biraz fikir birazda feraset nasip etsin bunlara.Hakkınızı hukuki yoldan aramanız en mantıklısı bencede.selametle

radikal

New member
Allah (cc) herbirinizden razı olsun inşaallah. Verdiğiniz destek ve olumlu tepkileriniz için teşekkür ederim. Bahsettiğim konu hangimizin başına gelirse gelsin kaynağından bilgi almadıkça hareket etmek sanırım doğru olmaz!. Duyarlı olan kardeşlerimize selam olsun!

berfut

New member
söz ola kese savaşı
söz olakestire başı
söz ola agulu aşı
bal ile yag ede bir söz
koca yunus böyle der....

unzurna

New member
Radikalislam kardeşim geçmiş olsun. Hayret ettim sana yapılmak istenene. Hiç hoş şeyler değil. Müslümanım diyen yakışmayan hareketler. Bunu yapmaya çalışmak hiç bir şeye uymaz. Eğer mücadele istersek bunu adiane yollar ile değil akıl yolu ve gönül gözü ile yapmak daha güzel, anlamlı. Bunu düşünemeyecek kadar aklı kıt insanların yaptığı belli. Yazıklar olsun. Ama herşey Allah'ın izniyle olur. :mad:
Yapan kardeşim kendine yazık ediyorsun kendine.

Z

zeynep_hearty

Guest
çok geçmişler olsun açıkçası maruz kalmış olduğunuz saldırıya pek şaşırmadım çünkü bu tarz insanlar genellikle hastalıklı tipler oldukları için sergiledikleri bu tutumlar hastalıklarının boyutunu gösteriyo kendilerine rabbimden acil şifalar diliyorum ...selam ve dua ile....

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kardeş geçmiş olsun bu edepsizligi ve çirkefligi yapan danbaşka bir şey zaten beklenemez eger ki bir derdi var ise msn adresinde konusun veya özel msj atsın bunu da yapamıyorsa kişiliginden şüphe duyarım

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
seni taniyan taniyor üstadim kirsinlar sifreni ne önemi var sen yanlis yapsan bu saatten sonra kimse o yanlisida görmez görse bile bir yönde seni hakli cikartir cünkü sen sevildin ve gönüle yerlestin bundan sonrada rabbim cikartmasin

ekreme

New member
Radikalislam senin şifreni nasıl kıracaklar aga ? Bir şifreyi bulmak hele de forum şifresini imkansız gibi bir şey...Msn olsa neyse...

Neyse ben de geçmiş olsun diyeyim...Herkes diyor madem...

mhmt

New member
abi şifren neyidiki kırmaya çalıştılar??özelden bi zahmet yaz bakim bi.. kolaymıymış bakalım..:D şaka ya..

abi kerim kardeşimin de dediği gibi, seni tanyoruz inş... kırsalar kaç yazar.. zaten bu saldırılar normall.. meyve veren ağaç taşlanır işte..rusen_alp kardeşimin yazdıklarını okudun değil mi? hukuksal bilgiler verdi kardeşim.. ;)
selametle..

muhammet

New member
Allah nûrunu tamamlar
Anlamasalar da hamlar.
Devam etse de tamtamlar
Güneş balçıkla sıvanmaz.

Masuma taş atsalar da
Çamurlara b(y) atsalar da
Zulme caka satsalar da
Güneş balçıkla sıvanmaz.

Başka şey değil bu nurdur