Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günah Çıkarma

Humanist

New member
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum, o yüzden yazıları henüz tamamen okumaya fırsatım olmadı. Elimdeki bir bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. Daha önce okuduysanız şimdiden kusuruma bakmayın.

------------

Papa ilk yurt dışı gezisi için ilginç bir promosyon başlattı: Onu dinlemek için Almanya'ya giden Katoliklerin tüm günahları bağışlanacak! Vatikan, Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus gelecek hafta memleketi Almanya'ya gidiyor. Bu ilk yurt dışı ziyaretinin görkemli olması ve medyatik bir şova dönüşmesi için de Vatikan harıl harıl çalışıyor. Geziye ilgiyi artırmanın çaresi ise bulunmuş. 16. Benediktus, Katolik Kilisesi'ndeki eski bir uygulamayı canlandırarak, Almanya'da kendisini dinlemeye gelecek Katoliklerin tüm günahlarının bağışlanacağını duyuran bir 'endüljans' kararnamesi çıkarttı.

Endüljans nedir?
Katoliklik inancında endüljans, Kilise yetkililerinin belirli şartlara istinaden Katoliklere tüm günahlarının bağışlanması garantisi vermesi anlamına geliyor. Bu uygulama ilk kez Haçlı Seferleri döneminde başlatıldı. Kilise o dönemde Müslümanlarla savaşan Katoliklere, tüm günahlarını bağışlama garantisi veriyordu. Zaman içinde kilise yetkililerinin, para karşılığında günah bağışlanma belgesi satmaya başlamalarıysa 16. yüzyıl başlarında Protestanlığın kurucularından Martin Luther'in Katolik Kilisesi'ne savaş açmasında önemli rol oynadı. Ücret karşılığında endüljans uygulamasını, 1967'de Papa VI. Paul sona erdirdi. O dönemden bu yana Papalar, belirli vesilelerle Katoliklerin tüm günahlarının bağışlanacağını duyuruyor, ancak artık bu iş için ücret alınmıyor.

turk

New member
Allahsızlar. Allah mıki bunlar kendilerinde günahları affetme hakkını görüyor. Birde utanmadan garantisini veriyor. Hristiyanlığı bozanlar zaten bu Allahın belası insanlar.

ercan1980

New member
Web sitesi
www.kurandini.net.tc
Humanist' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum, o yüzden yazıları henüz tamamen okumaya fırsatım olmadı. Elimdeki bir bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. Daha önce okuduysanız şimdiden kusuruma bakmayın.

------------

Papa ilk yurt dışı gezisi için ilginç bir promosyon başlattı: Onu dinlemek için Almanya'ya giden Katoliklerin tüm günahları bağışlanacak! Vatikan, Roma Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus gelecek hafta memleketi Almanya'ya gidiyor. Bu ilk yurt dışı ziyaretinin görkemli olması ve medyatik bir şova dönüşmesi için de Vatikan harıl harıl çalışıyor. Geziye ilgiyi artırmanın çaresi ise bulunmuş. 16. Benediktus, Katolik Kilisesi'ndeki eski bir uygulamayı canlandırarak, Almanya'da kendisini dinlemeye gelecek Katoliklerin tüm günahlarının bağışlanacağını duyuran bir 'endüljans' kararnamesi çıkarttı.

Endüljans nedir?
Katoliklik inancında endüljans, Kilise yetkililerinin belirli şartlara istinaden Katoliklere tüm günahlarının bağışlanması garantisi vermesi anlamına geliyor. Bu uygulama ilk kez Haçlı Seferleri döneminde başlatıldı. Kilise o dönemde Müslümanlarla savaşan Katoliklere, tüm günahlarını bağışlama garantisi veriyordu. Zaman içinde kilise yetkililerinin, para karşılığında günah bağışlanma belgesi satmaya başlamalarıysa 16. yüzyıl başlarında Protestanlığın kurucularından Martin Luther'in Katolik Kilisesi'ne savaş açmasında önemli rol oynadı. Ücret karşılığında endüljans uygulamasını, 1967'de Papa VI. Paul sona erdirdi. O dönemden bu yana Papalar, belirli vesilelerle Katoliklerin tüm günahlarının bağışlanacağını duyuruyor, ancak artık bu iş için ücret alınmıyor.

9/31 Din bilginlerini, din adamlarını ve Meryem oğlu Mesih'i ALLAH'tan ayrı rabler edindiler. Oysa, yalnız tek Tanrı'ya kulluk etmekle emredilmişlerdi. O'ndan başka tanrı yoktur. O, eş koştukları kimselerden de çok Yücedir.

Humanist

New member
Arkadaşlar burasının bir bilgi ve inanç formu olduğunu düşündüğüm için sadece, bilgi alır ve bilgi veririm ümidiyle üye oldum. Ancak gördüm ki burada herkes fevri davranışlar gösteriyor ve bilgi için değil kavga etmek için buradalar. Düşmanı uzakta aramayın, düşman bizzat içinizde. Benim üyeliğim de 2 günlükmüş, nasip. Allah'a emanet olun.

imran268

New member
alın işte size hristiyanlıkkkkkk

günah işle ve affettir.

gel konuşmaytı dinle günahsız ol

vey anası ne süper yaaaaaaaaa

kalın sağlıcakla 268

Enes S.

New member
Allah ile aralarına birini sokuyorlar. Halbuki, kendilerindeki Allah ile iletişim kurabilcek gücü fark etmemekte ısrarlılar. Yazık! "Hadi tatile gidioruz, günahların affı benden" gibi saçma, Allah akıl fikir versin.

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Allah ile aralarına birini sokuyorlar. Halbuki, kendilerindeki Allah ile iletişim kurabilcek gücü fark etmemekte ısrarlılar. Yazık! "Hadi tatile gidioruz, günahların affı benden" gibi saçma, Allah akıl fikir versin.

allahınız da peygamberiyle konuşmak için araya cebraili sokuyor ya:confused:

ayrıca, yeni üyesiniz sanırım Enes S... imzanız dikkatimi çekti,
"Kötü insanları temize çıkarmak senin için bir leke, onların senni sevmesi ise senin için bir ayıptır!"
sevginin ayıbı günahı olmaz dostum...

Aysegul

New member
mistik_cadi' Alıntı:

Ya ateistssin anladık...Ama bir insan beyinsiz olamaz...Cebrail bildiğim kadarıyla bir melek...Ya çamur atmayın artık bize ...Hiç bişeye inandığınız yok...Yaşam gayeniz belli bile değil ....İşkembeden sallıyosunuz

mistik_cadi

New member
Aysegul' Alıntı:
Ya ateistssin anladık...Ama bir insan beyinsiz olamaz... Cebrail bildiğim kadarıyla bir melek ...Ya çamur atmayın artık bize ...Hiç bişeye inandığınız yok...Yaşam gayeniz belli bile değil ....İşkembeden sallıyosunuz

Aysegul...
iyi hoşsun da bu kadar fevri olma.
melek yada insan ne fark eder, ikisi de allahın yarattığı 'yaratık'lar değil mi?

Aysegul

New member
boş laf bunlar boş....Sen insanla meleği kıyaslıyorsun ...O yazdığın cevabı tekrar oku bak göreceksin

mistik_cadi

New member
Aysegul' Alıntı:
boş laf bunlar boş....Sen insanla meleği kıyaslıyorsun ...O yazdığın cevabı tekrar oku bak göreceksin

haksız sayılmazsın cnm.. ben tam olarak ifade edememişim demek istediğimi...:)

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:

ayrıca, yeni üyesiniz sanırım Enes S... imzanız dikkatimi çekti,
"Kötü insanları temize çıkarmak senin için bir leke, onların senni sevmesi ise senin için bir ayıptır!"
sevginin ayıbı günahı olmaz dostum...

Cebrail, peygambere görevini ileten melektir. Allah'ın Muhammed(s.a.v)'in yanına gelip açıklaması saçma olurdu. Biz günahlarımızı bağışlamak için Allah'a yalvarırız,, halifeye veya papaya değil...

İmzama gelince, beni kötü birinin sevmesi benim için bir ayıptır. Ben, bu sözü adım, soyadım gibi bilirim.

mistik_cadi

New member
Enes S.' Alıntı:
Cebrail, peygambere görevini ileten melektir. Allah'ın Muhammed(s.a.v)'in yanına gelip açıklaması saçma olurdu. Biz günahlarımızı bağışlamak için Allah'a yalvarırız,, halifeye veya papaya değil...

İmzama gelince, beni kötü birinin sevmesi benim için bir ayıptır. Ben, bu sözü adım, soyadım gibi bilirim.
ama meleğe ne gerek var, sınırsız kudret sahibi, her şeye kadir yüce allah ( ce ce) peygamberin yüreğine hop diye ışınlasaydı ayetleri:D

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
ama meleğe ne gerek var, sınırsız kudret sahibi, her şeye kadir yüce allah ( ce ce) peygamberin yüreğine hop diye ışınlasaydı ayetleri:D

Her varlık, bir görev ile var edilmiştir. Seninde bir görevin var, ibadet etmek ama farkında değilsin işin ciddiyetinin. Mesala bilgisayar olmasa ben sana nasıl görüşlerimi bildireceğim, ışık yoluyla mı? Bilgisayarda bir görev için icat edildi.

mistik_cadi

New member
Mahfuz' Alıntı:
mistik arkadaş,

anladığım kadarıyla sen dine inanmıyorsun pek inanasın da gelmiyor. çok enterasanıma gidiyor. burda ne arıyorsun?! sitenin adı islamforum senin islamla ne alakan varki buradasın?!

sitenin girişine yazmışlar ya "ne olursan ol gel" diye.. işte o yüzden:)

enes.s' Alıntı:
Her varlık, bir görev ile var edilmiştir. Seninde bir görevin var, ibadet etmek ama farkında değilsin işin ciddiyetinin. Mesala bilgisayar olmasa ben sana nasıl görüşlerimi bildireceğim sana, ışık yoluyla mı? Bilgisayarda bir görev için icat edildi.

yani allah ihtiyaç duydu!..

mistik_cadi

New member
Mahfuz' Alıntı:
sen "gel"i farklı algılamışsın. İslama gel diyor, siteye değil!

ah benim salak kafam:D :D
ya biliomusun dostum bu gün o kadar mutluyum ki.. tartışamıyorum bile bu gün...

heyyy... millettttttttt... sisi seviorumm:)..

Enes S.

New member
mistik_cadi' Alıntı:
sitenin girişine yazmışlar ya "ne olursan ol gel" diye.. işte o yüzden:)

yani allah ihtiyaç duydu!..

Allah neye ihtiyaç duydu anlamadım?

Üst Alt