Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Göz zinası ve kalp zinası yapıyorum

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
GÖZ ZİNASI VE KALP ZİNASI YAPIYORUM
göz zinası ve kalp zinası yapıyordum ve bu yüzden beden ve ruh açlığı çekiyordum
beden açlığı nasıl çekiyorsunuz derseniz küçük bir dükkanım var kapını eşiğinde masam var
yoldan gelen geçen baldırı çıplaklara gözüme hakim olamayarak bakıyordum
baktığım zaman işimin berekete kaçıyordu ve o gün çorbam kaynamıyordu şimdi çare buldum göz zinası yapıp çorbam kaynamadığı zaman
ertesi güne kadar nefsimi cezalandırıyorum yemek yemeyerek
nefsim tamam yemek ver bakmayacam dedi artık
çünkü gözzinası yaptığım zaman doğal olarak bereketi kaçıyor işimin çorba kaynamayınca nefsiminde ikisinden birisini seçmek zorunda dimi bundan doğal ne olabilirki
ruh açlığı çekiyorum kalp zinası yaptığımda çünkü gözden gelen görüntüler bilgisayarın işlemcisi gibi işleniyor
ve hayeller kurduruyor o hayellere ulaşmak isteği veya ulaşamama düşüncesi insanı bir kurdun kemirdiği gibi kemiriyor
bu yüzden ruh açlığı ruh huzursuzluğu çekiyoruz ya kalp zinası yapıp ruh açlığı çekip bu açlığı yatıştırmak için sigara alkol eroyon kullancan
ya kalp zinası yapmayacan rahat bulacan dedim kendime
alkol ereyon kullanmıyorum ama sigara kullanıyordum
şimdi nefsime ya kalp zinası yap sigara iç ya bunları yapma rahat huzurlu ol diyom
ama kalbi bir şeyle meşkul etmelisin çünkü fıtrat gereği bir şey düşünmemiz lazım
Allah kullara ben sizi bilinmeye sevilmeyi istediğim için yarattım yiyip içip zevk sefa sürsün diye yaratmadım diyor
fıtratımız buna meyilli göz ve kalp zinası yapmadığımız zaman kalbimiz pisliğe çöplüğe dönüşüyor
kurtulunca saraya dönüşüyor Mevlam saraya gelir çöplüğe ancak şeytan gelir adam namazdan ruh gıdası alamıyorum diyor
neden çöple doluyken şeytan oraya çöreklenmişken namazın istekle değil zorla kılındığı için
elbet işkence gibi olur çünkü o anda şeytanlaşmış bedene namaz kıldırıyorsun kalbini çöplükden kurtarırsan saraya dönüşünce Mevlam yerleşir oraya o beden Allahla bütünleşince melekleşmiş olur
namaz kıldıkça kılacağı gelir çünkü melekler yemez içmez onların gıdası Allah zikir secde ibadet dir
Allah dosları derki kendi nefsinize yediremediğinizi başkasına yedirmeye çalışmayın demişler
hatta bir Allah dostunun yanına hasta bir çocuk getirmişler demişki Allah dostu 40 gün sonra gelin demiş 40 gün sonra gelmişler demişki
bu çocuk bal yemesin ilacı bu demiş babası ya hocam bunca uzak yerden geldik sade bunu diyecende 40 gün sonra niye bizi buraya getirtdin
önce söylesen olmazmıydı demiş
Allah dostuda demişki o gün ben bal yemiştim
yediğim bal tamamen 40 gün sonra vucudumu terk ettiği için 40 gün bekledim o zaman deseydim faydası olmazdı reçetemin demiş
tıpta ilaçları deneyip sonra sürümünü yapıyorlar
buda manevi reçete ilaçı denedim şimdide sürümünü yapıyorum
ama DİKKAT yılmak yok çünkü ilacım acı neden dersen
sigara alkol ereyon tatlımıki
sigara ilk başta öksürtürür alkol ilk başta kustutur ereyon ilk başta damara iğne batarken acıtır
bunlara alışıyorsunda iyi olcağını bile bile acı diye niye kullanmayacaksın dimi
ilk başlarda banada acı geldi ama yılmadım ertesi gün tekrar denedim teslim olduğum günler elbet oldu
hatta acıdan namazı kaza ettiğim günler oldu ama yılmadım ertesin gün yine denedim
kötü alışkanlığa acı acı alışmasını biliyoruzda iyi alışkanlığa niye alışmamalıyız dimi
bu yazdığım şehfet arzuları sadece bir örnekti bunları çoğalta biliriz
aşırı mal mülk zenginlik arzuları
gözünün gördüğü arabalar evler villalar
bunlar hesat ve isyan düşüncesi kalpte ise
insanı doğduğuna pişman eder
kendin bu örnekleri çoğalt artık
KULALAKLA duymak istediğin her kötü ses
GÖZLE görmek istediğin her kötü görüntü
KALBE sokmak istediğin her kötü düşünce

ben az diyem siz çok anlayın artık

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
sizlerdende Allah razı olsun kardeşler

KALDIRIMLAR

New member
Web sitesi
www.n-f-k.com
Selamlar,

Tebrik ediyorum kardeşim, çağımızın en büyük ferdi ve içtimai yarası olan bir konuya parmak basmışsınız. Bu öyle bir yara ki, halka halka ferdden cemiyete yayılıyor ve cemiyete yayılan mikrop da ferdi zehirlemeye devam ediyor. Yani bir kısır döngü halinde gelişe gelişe büyüyen bir hastalık bu.
Cemiyeti oluşturanın tek tek ferdler olduğunu düşünürsek, gene bütün içtimai yaraların da çözümünü ferdde bulacak ve çözümün mihrak noktasını ferdde başlatacağız. 1 rakamı kemiyette çok az bir değer ifade ediyormuş gibi görünse de, aslında her şeyin başı, merdivenin ilk basamağı ve binlere, milyonlara ulaşmanın yolu 1’den geçer, 1 olmadan hangi rakama ulaşılabilir. Zaten diğer bütün sayılar 1’ in üzerine yüzlerce ,binlerce 1’in eklenmesinden oluşmuyor mu?
Hasılı kelam, yazınızın zihinlerde ve gönüllerde oluşturacağı en küçük bir tesirin – ki tesirin boyutu hatırı sayılır nitelikte- öncelikle ferdin içinde büyüyüp sonra da o ferdden cemiyete yayılacak olan iman, amel ve ihlas pırıltılarını nüksettirici özelliği dolayısıyla bir kez daha tebrik ederim. Allah’ın birer emanet olarak ve sadece O’nun rızasına nail olmak için bizlere verdiği her türlü müşahhas ve mücerret hassayı O’nun gazabına sebep olucu şekilde kullanmaktan O’na sığınıyoruz.

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak
Allah razı olsun çok güzel anlayışından dolayı kardeş
verdiğim üsteki aşkın teorisi linkkinden geçen o yazışmalar forumun birisindeydi
300 ze yakın kişi cevaplamış 1500 ze yakın kişide okumuştu

ama o forumun düşünce dünyasına ters geldiği için konuyu kilitleseler iyiydi ama tümden silmişler
ama ben ne hikmetse kopyalamıştım üste verdiğim linke

Üst Alt