Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

gerçek sevgi...

arzuhal

New member
Genç bir delikanlı saatlerdir genç kızın peşinden geliyordu.Genç kız dayanamayıp arkasını döndü :
- Neden saatlerdir beni takip ediyorsunuz? diye sordu.
Genç erkek :
-Sizi seviyorum hem de canımdan çok seviyorum!
Genç kız :
-Bak benim arkamdan ablam geliyor, o benden daha güzel benden iş çıkmaz sen ona git..
Delikanlı arkasını dönüp bakınca çok çirkin bir kızın geldiğini görüp sinirlenmiş ve genç kıza dönmüş :
-Neden bana yalan söylediniz?
-Asıl siz bana neden yalan söylediniz? Eğer beni yeterince seviyor olsaydınız dönüp arkanıza bakmazdınız çünkü gözünüz benden başkasını görmezdi....

asilnur

New member
Çok süper bir yazı ya çok hoşuma gitti kardeşim Allah razı olsun.
Genç bir delikanlı saatlerdir genç kızın peşinden geliyordu.Genç kız dayanamayıp arkasını döndü :
- Neden saatlerdir beni takip ediyorsunuz? diye sordu.
Genç erkek :
-Sizi seviyorum hem de canımdan çok seviyorum!
Genç kız :
-Bak benim arkamdan ablam geliyor, o benden daha güzel benden iş çıkmaz sen ona git..
Delikanlı arkasını dönüp bakınca çok çirkin bir kızın geldiğini görüp sinirlenmiş ve genç kıza dönmüş :
-Neden bana yalan söylediniz?
-Asıl siz bana neden yalan söylediniz? Eğer beni yeterince seviyor olsaydınız dönüp arkanıza bakmazdınız çünkü gözünüz benden başkasını görmezdi....

T

Tanyeri

Guest
Bir anlık refleksle bakmış işte, bundan böyle bir sonuç çıkarmak haksızlık olmuş..

T

Tanyeri

Guest
Estağfirullah, ne haddimize. :)

Ağabey, hazır yeri gelmişken sorayım.
Şimdi bu kız dövse bu çocuğu, tekme, tokat vs. atsa, caiz olur mu?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Yani burada şöyle demek icap eder, sahih olan kavle göre de böyledir, ulemada bu konuda ittifak etmiştir, kıza kısas icab eyler ki, tavsiyemiz oğlana ilişmemesidir.

rusen_alp

New member
Bir anlık refleksle bakmış işte, bundan böyle bir sonuç çıkarmak haksızlık olmuş..

Ama kız nediyor " benden daha güzel bir arkandan geliyor" ve delikanlı da bu beyana itibar edip bakıyor ve sonra " Neden bana yalan attınız " diyor. Burada delikanlının kriterleri gerçekten güzellik ve söylediği sözlerde samimi olmadığı açık seçik belli oluyor , yani asıl yalancı kendisi, gerçekten canından çok sevmiş olsaydı " bana ne dünya güzelinden, sen benim dünyamın güzelisin " demesi gerekirdi.
Kız tekme tokat dövse ben şahsen orada olsam , çocuğa yardım etmezdim, iki yüzlü sahtekar işte , bulsun belasını :D

Üst Alt