Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gerçek Dostluk Bulmak Kolay Mi

HAKKI_AN

New member
Ben çevremde Kendi Düşüncelerime Uygun Insanlar Bulamiyorum Böylelikle Anliyorum Ki Ahir Zamana Ulaşmişiz Beni Caydirabilirmisiniz

asikkulun

New member
gerçek dostluk bulmak zor...ama onu kaybetmek çok kolay.özellikle kendi dengine uygun birisini bulmak çokkk zor..ama hayatta kolay bişey yoktur ki:eek:

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Ben çevremde Kendi Düşüncelerime Uygun Insanlar Bulamiyorum Böylelikle Anliyorum Ki Ahir Zamana Ulaşmişiz Beni Caydirabilirmisiniz

eğer düşüncelerinle aynı doğrultuda düşünen kişi ararsan kardeşim dost bulman zor, ama Allaha dost olan benimde dostum dersen işte ozaman dost bulabilirsin diye düşünüyorum...

Þ

þehadet

Guest
evet gerçek dost bulmak çok zordur benim bildiğim gerçek dost senle beraber olalıdır en kötü zamanında yanında olmalidir ama o zaman kaçarlar seni yanlız bırakırlar bu zamanda gerçek dost zor bulunur!!!!!!!!!

gulya

New member
s.a kardes bence herkesi oldugu gibi kabul etmelisin.kimse senle her konuda ayni seyi dusunemez.zor bile olsa herkesin fikriyle razi olursan o zaman dostta kolay bulunur

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
evet gerçek dost bulmak çok zordur benim bildiğim gerçek dost senle beraber olalıdır en kötü zamanında yanında olmalidir ama o zaman kaçarlar seni yanlız bırakırlar bu zamanda gerçek dost zor bulunur!!!!!!!!!

sen gülersen herkes güler seninle, sen ağlarsan yanlız ağlarsın köşende,
öyle bir ağaca yaslanki hiç yıkılmasın, öyle bir dost bulki hiç unutmasın.
iyi günde hatırlanmaktan ziyade kötü günde hatırlanılıp yardım istenen olmayı tercih ederim... :)

vulgata QURAN

New member
eğer düşüncelerinle aynı doğrultuda düşünen kişi ararsan kardeşim dost bulman zor, ama Allaha dost olan benimde dostum dersen işte ozaman dost bulabilirsin diye düşünüyorum...

aslında seyfullah çok güzel özetlemiş.
karşımızdakinin kişiliğini özümsemek yerine onu kendi kılıfımıza sokmaya çalışırsak onu kaybetmemiz kadar olası bir durum yoktur.
birini kaybetmek istiyorsanız onu değiştirmeye çalışın.

chamdali

New member
Bakara 257: Allah, iman edenlerin velisi (dostu ve destekçisi)dir. Onları karanlıklardan nura çıkarır; inkâr edenlerin velileri ise tağut'tur. Onları nurdan karanlıklara çıkarırlar. İşte onlar, ateşin halkıdırlar, onda süresiz kalacaklardır.

Maide 55: Sizin dostunuz (veliniz), ancak Allah, O'nun elçisi, rüku' ediciler olarak namaz kılan ve zekatı veren mü'minlerdir.

Asya

New member
bir de insanların dost kavramından neyi anladığı önemli.siz dost kavramından neyi anlıyorsunuz arkadaşlar?

asikkulun

New member
ben dost kavramıdan şunları anlıorum:
dost dedğin sever sayar.kötü günde yanında olur.Her zaman aklı sende olur.senden hiç şüphe duymaz.son derce sana güvenir.korur.ssahip çıkar.kardeşi gibi sayar...severrrrr....dostluk anlatılmazzzz.tarif edilmezzz...onu yaşamak gerekir....

isyanlý-sükut

New member

önemli olan gerçek dostu bulmak değil- gerçek dost olabiliyormuyuz karşımızadır.. önce kendimiz acaba iyi bir dostmuyuz,dost adayımız?

alem-i ervah

New member

Neden öyle düşünüyorsun bilmiyorum....
Ama gerçek dost bulunur elbette.... :)

Öncelikle biz kendimizle bir yüzleşelim .....Ben iyi bir dost muyum?
İyi bir dost nasıl olunur ? İyi bir dost nasıl olmalı
ve iyi bir dost'u hak eden birsi miyim ?
Bunların cevabını bir bulalım öncelikle .. :)
Sonra bakarız artık ... : )

Allah-u teala insanları birleştirmek biraraya getirmek için o kadar vesile koyuyor ki önümüze...
Benim elh. 9 yıl'ı bulan hem dostum ,hem kardeşim hem adaşım biri var...
Tanışmamız tefavuken oldu ,,,
ama Allah için onu gerçekten seviyorum.....Bu gerçek hayatımda edindigim bir dostum......
Allah-u teala bu dostlugumuz bozulmasınada inş. izin vermez...

Birde bu net aleminde tanıdıgım ,tanıdıgıma da gerçekten sevindigim bir dostum oldu... O kendini biliyor :)

Nadir güvenirim insanlara , ama bende güven uyandıran ender kişilerden birisi..
Zaten bir çok arkadaşımızda onu çok seviyor.....

Allah-u teala seninle de arkadaşlıgımızı ,dostlugumuzu daimi kılar ...Uzak diyara gitsen bile...

Allah için senide seviyorum....

V'esSelam

yýldýz

New member
İnşallah yanlış anlaşılmayız.

Günün birinde uzun bir yolculuktan dönen hoca, güneş altında koşmaktan yorulur ve dua
etmeye başlar.
'Aman Allah'ım çok yoruldum, daha fazla yürüyemiyorum. Fütfen bana bir eşek gönder '
Kısa bir zaman sonra hoca yanında eşek de taşıyan bir atlı genç görür. buna çok sevinir.
Atlı yaklaşınca Hocayı görür ve ona şöyle der'
-Sen tembel adam Niçin burada oturuyorsun bak benim eşek yolculuktan ve sıcaktan
bitkinleşti. buraya gel ve onu bir sonraki şehre kadar taşı
Gence Hoca itiraz etmek ister, fakat genç adamın kendisini döveceğini hissedince korkar.
Böylece Hoca eşeği bir sonraki şehre kadar taşımaya razı olur. yorucu birkaç saatten sonra

Şehre varırlar.
Genç adam Hocayı dışarıda bırakarak hana girer. bunu gören Hoca yorgunluktan yere yıkılır
ve şöyle dua eder'
Oh, aman Allahım, artık çok şey ,öğrendim. Bundan sonra dualarımda dikkatli olacağım. :D

;)

Asya

New member
benim en büyük dostum kitaplarım.ve kitapların kitabı kitapların yücesi Kuranım.başka da dostum yok.ama arada bir görüştüğüm arkadaşlarım var.komşularımız var.kuzenlerim var onlar da dost gibi.gerçi akrabadan dost olmazmış ama.

saadete özlem

New member
Bu dünyada dost istersen Hz. Allah yeter,

Mürşid-i Kâmil istersen Hz. Kur’ân yeter,

Delil istersen Hz. Muhammed yeter,

Bunlarda yetmez dersen nar-ı cehennem yeter.

VELHASIL FİKİRLERİN BERABERLİĞİ KALPLERDEKİ TEMİZ DUYGULAR KİŞİYE GÜZEL BİR DOST KAZANDIRIR... ALLAH HERKESE GERÇEK VE TEMİZ DOSTLUKLAR VERSİN.

SELAMETLE...

alem-i ervah

New member
benim en büyük dostum kitaplarım.ve kitapların kitabı kitapların yücesi Kuranım.başka da dostum yok.ama arada bir görüştüğüm arkadaşlarım var.komşularımız var.kuzenlerim var onlar da dost gibi.gerçi akrabadan dost olmazmış ama.

Son sözünde yanlıyorsun bence ?

Ayrıca gerçek dost'u bulsan bunları yazmazdın ...

@saadete özlem

amin

V'esSelam

isimsiz

New member

Neden öyle düşünüyorsun bilmiyorum....
Ama gerçek dost bulunur elbette.... :)

Öncelikle biz kendimizle bir yüzleşelim .....Ben iyi bir dost muyum?
İyi bir dost nasıl olunur ? İyi bir dost nasıl olmalı
ve iyi bir dost'u hak eden birsi miyim ?
Bunların cevabını bir bulalım öncelikle .. :)
Sonra bakarız artık ... : )

Allah-u teala insanları birleştirmek biraraya getirmek için o kadar vesile koyuyor ki önümüze...
Benim elh. 9 yıl'ı bulan hem dostum ,hem kardeşim hem adaşım biri var...
Tanışmamız tefavuken oldu ,,,
ama Allah için onu gerçekten seviyorum.....Bu gerçek hayatımda edindigim bir dostum......
Allah-u teala bu dostlugumuz bozulmasınada inş. izin vermez...

Birde bu net aleminde tanıdıgım ,tanıdıgıma da gerçekten sevindigim bir dostum oldu... O kendini biliyor :)

Nadir güvenirim insanlara , ama bende güven uyandıran ender kişilerden birisi..
Zaten bir çok arkadaşımızda onu çok seviyor.....

Allah-u teala seninle de arkadaşlıgımızı ,dostlugumuzu daimi kılar ...Uzak diyara gitsen bile...

Allah için senide seviyorum....

V'esSelam

gerçek dost tabiki bulunur....
ben buldum gerçek dostlarımı. allah razı olsun kendilerinden...:11_4_126v
madden uzakta olsakta gönlümüz birdir.....

önemli olan bence karşılıksız sevebilmektir.yani allah için sevmektir...bende sizleri allah için çok seviyorum....

hakkı kardeşimiz şunu bilsinki hatasız dost olmaz ...eğer böyle bir dost arıyorsanız bulamazsınız...
denk biri arıyorsanız allah için sevdikten sonra gerçek dost bulabılme şansınız o derece yüksektir...

saadete özlem

New member
Son sözünde yanlıyorsun bence ?

Ayrıca gerçek dost'u bulsan bunları yazmazdın ...

@saadete özlem

amin

V'esSelam

KARDEŞİM ALEM-İ ERVAH YANLIŞ ANLAMAK İSTEMİYORUM SENİ...

BU YAZIN BANA MIYDI ACABA... EĞER CEVAPTA BULUNDUĞUN BEN İSEM TAŞLAMANDA HAKLI OLDUĞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM... NİTEKİM O'NUN DOSTU OLMAK KOLAY BİR ŞEY DEĞİL Kİ... O DOSTLUĞA SAHİP OLAMASAK DA İNŞALLAH HEVESİMİZ BU YÖNDE OLSUN...

SELAM VE DUA RAHMET VE BEREKET SİZ SEVGİLİ KARDEŞLERİMİN ÜZERİNE OLSUN...

SELAMETLE

alem-i ervah

New member
KARDEŞİM ALEM-İ ERVAH YANLIŞ ANLAMAK İSTEMİYORUM SENİ...

BU YAZIN BANA MIYDI ACABA... EĞER CEVAPTA BULUNDUĞUN BEN İSEM TAŞLAMANDA HAKLI OLDUĞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM... NİTEKİM O'NUN DOSTU OLMAK KOLAY BİR ŞEY DEĞİL Kİ... O DOSTLUĞA SAHİP OLAMASAK DA İNŞALLAH HEVESİMİZ BU YÖNDE OLSUN...

SELAM VE DUA RAHMET VE BEREKET SİZ SEVGİLİ KARDEŞLERİMİN ÜZERİNE OLSUN...

SELAMETLE

Amin kısmı sana , digerleri asyaya idi ;)

Bu mesajın içinde Amin ,,,
Allah gönlünüze göre versin inşallah...

V'esSelam

saadete özlem

New member
Allah Razi OlSun Kardeşim Cümlemize Inşallah...

Hayirli Akşamlar Olsun...

Allaha Emanet Olun

Üst Alt