Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gerçek Bir Sevgi Hikayesi

• Konbuyu başlatan hüma-gül
  • Başlangıç tarihi
H

hüma-gül

Guest
Japonya'da yaşanmış gerçek bir sevgi hikayesidir. Evini yeniden dekore etmek isteyen Japon bunun için bir duvar yıktırır. Japon evlerinde genellikle iki tahta duvar arasında çukur bir boşluk bulunur. Duvarı yıkarken orada dışarıdan gelen bir çivinin ayağına battığı için sıkışmış bir kertenkele görür...

Adam bunu gördüğünde kendini kötü hisseder ve aynı zamanda meraklanırda. Kertenkelenin ayağına çakılmış çiviyi görünce,muhtemelen bu çivi on yıl önce ev yapılırken çakılmıştı. Nasıl olmuş da kertenkele bu pozisyonda hiç kıpırdamadan on yıl boyunca yaşamayı başarmıştı? Karanlık bir duvar boşluğunda hiç kıpırdamadan yaşamak çok zor olmalıydı. Sonra da kertenkelenin on yıl hiç kıpırdamadan nasıl on yıl boyunca yaşadığını düşündü.

Ayağı çivilenmişti. Böylece çalışmayı bırakıp,kertenkeleyi izlemeye başladı. Ne yiyor acaba?sonra nereden çıktığını fark edemediği başka bir kertenkele gelir. Ağzında taşıdığı bir yemek. İNANILMAZ! Adam sersemleşir gördüğü manzara karşısında.

On yıldır diğer kertenkele tarafından beslenmekteydi.

Bu iki kertenkele arasındaki ilişki acaba ne olabilir?

Eş, arkadaş, sevgili, ağabey, kız kardeş. Aralarındaki ilişki ne olursa olsun, görünce bizce rahatsızlık verecek bu iki canlı, bize bir şeyler anlatmak istiyor; sevdiklerinizi asla terk etmeyin, unutmayın onları...!

radikal

New member
Sevgili olsun yeterki; eş, kardeş anne yada abla. Ne farkederki sevgili olduktan sonra. Can dahi fedadır o noktada, en kıymetli varlığımız, canımız; bazen bir kelimeye teslimdir.Yada içten bir sevgi dolu,her harfine dantelli oyalar gibi işlenmiş, üzerine kokusu sinmiş sevgi...
Paylaşımınız için teşekkür ederim.İlginç ve anlamlı bir hikaye.

nurullah_01

New member
rabbim razı olsun,çok güzel bir paylaşım

Dostum dost olduğu yerden,

Koptuğu an,ben ölürüm...

Yiğit,”hiç” uğruna serden

Geçtiği an,ben ölürüm...

Gülüm gülerken sevgiyle,

Güven verip her haliyle,

Sivri uçlu hançeriyle

Deştiği an,ben ölürüm...

efendy

New member
ölüm yaşam çizgisi

ölüm yaşam çizgisi

Evinde köklü bir onarıma girişen bir japon mimar,bu onarım nedeniyle duvarlardan birini yıkmak zorunda kalmış.

Duvarın bir bölümünü yıktıktan sonra ilginç bir görüntüyle karşılaştı.

Duvarı oluşturan iki tahta arasında, sıkışıp kalmış bir kertenkele vardı.

biraz daha dikkatle baktığında kertenkelenin canlı olduğunu gördü.Onu oradan kurtarmaya çalışırken karşısına bu kez daha da ilginç bir görüntü çıktı.

Kertenkele,bir çiviyle ayağından duvar tahtasına çakılmıştı. Kısa bir süre düşünen japon mimar olayın gizini çözdü..

10 yıl önce ev yapılırken dışarıdan çakılan bir çivi o an tahta duvarın iç kısmındaki kertenkelenin ayağına rastlamış ve ayağını delip onu tahta duvarın iç kısmına çivilemişti...

Peki nasıl olmuştuda kertenkele,bir santim boyu bile kıpırdayamadığı bu karanlık duvar boşluğunda 10 yıldan bu yana canlı kalabilmişti.?

Japon mimar evini onarma işini bıraktı ve kertenkeleyi izlemeye başladı.Bu kertenkele herhalde havayle besleniyor değildi...

bir süre sonra duvar boşluğunda bir haraket oldu.Japon mimar, nereden çıktığının farkına varmadığı başka bir kertenkelenin geldiğini gördü.

Şaşırmamak,hayret etmemek olanak dışıydı.Gelen kertenkele yiyecek taşıyordu duvar boşluğunda çivili kalan kertenkeleye...

Bu bir öykü değil,bir japon mimarın tanık olduğu gerçek bir olaydır. Onun bir türlü yanıtlayamadığı şu sorusuna acaba siz yanıt bulabilir misiniz?

'Bu iki kertenkele arasındaki ilişki nedir? Onlar,'anne-yavru' mu,'eş mi','kardeş'mi yoksa 'iki arkadaş' mı ?

Üst Alt