Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gençlere Sesleniş

sinang

New member
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

«— Ey iman edenler!.. Rasûl-i Zişân size hayat verecek olan Şeriat Emirlerine, sizi davet ettiği zaman Allah'ın Rasûlünün bu davetini kabul edin.»
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla başlarım.
Allah'a hamd, Rasûlüne, âline, ashabına ve onlara tabi olanlara salât ü selâm olsun...
«Ey Rasûlüm de ki: Size sadece bir tek nasihat ediyorum: Allah için ikişer ikişer, teker teker kalkınız. Sonra da arkadaşınızda delilikten bir eser olmadığını ve O'nun ancak şiddetli bir azabdan sizi korkutan bir peygamber olduğunu düşününüz.
Yine de ki: Ben yaptığım bu tebliğ vazifesinden dolayı sizden bir ücret istemedim. Ücretiniz sizin olsun. Benini mükâfatımı Allah Telâlâ verecektir. O her şeye şâhiddir.
Yine onlara de ki: Muhakkak ki benim Rabbim, hakkı yerli yerine koyar. O bütün gayblara tamamiy-le vâkıftır.
Ey Rasûlüm onlara de ki: Hak (din olan islâm) gelmiştir. Bâtıl kaybolmuştur ve geri dönmeyecektir. Enfâl Sûresi: 24.
Onlara de ki: Ben yanılırsam bunun zararı banadır. Eğer hidayete erişmişsem bu, Rabbimin bana vahy etmesi sebebiyle olur. Muhakkak ki O, her şeyi işitir ve hem size hem de bana çok yakındır.»

Ey gençler!.
Kendisinden başka hiçbir mâbud olmayan Allah Tealâ'ya hamd ederim. Islahatçıların önderi, mücahidlerin seyyidi olan Peygamberimiz (S.A.V.) âline, ashabına ve tabiine salât ü selâm ederim..*.

Gençler!.
Bir fikir ancak kuvvetle inanıldığı, uğrunda ihlâs ve hamaset gösterildiği, gerçekleşmesi için gayret ve fedakârlıkta bulunulduğu zaman başarıya ulaşır. Bu dört esas yani: «İman, ihlâs, hamaset(yiğitlik)ve Amel mücahit gençlerin hususiyetlerindendir.
Çünkü imânın esasını uyanık kalp, İhlasın esasını arınmış gönül, hamasetin esasını sağlam şuur, amelin esasını ise kuvvetli azim teşkil eder. Bütün bu esaslar ancak mücahit gençlerde bulunur.
Bu sebeple gerek mazide, gerekse hâli hâzırda bütün milletlerde görülen kalkınma ve ilerlemenin temeli, direği, belkemiği, gizli sırrı, fikri hareketlerin bayraktarları gençler olmuştur.
«Ashabı Kehf. Rablerine imân etmiş olan gençler topluluğu idi ve biz de onların hidâyetlerini ziyade eylemiştik.»!")

Ey gençler! Bu sebeple vazifeniz çoktur, mes'uliyetiniz büyüktür, milletinizin üzerinizdeki hakkı her gün biraz daha artmaktadır. Dolayısıyle omuzlarınızdaki emânet yükü ağırlaşmaktadır. Çok düşününüz, çok çalışınız. Hareket tarzınızı, stratejinizi iyi ayarlayınız, kurtarmaya koşunuz ve milletinizin hakkını kamilen edâ ediniz.
Eğer bir genç müreffeh, zengin, sözü geçer ve gelişmiş bir cemiyet içinde yetişirse milletinden daha çok kendini düşünür. Hiç bir derdi olmadan oynar, eğlenir. Ama bir genç başkalarının istilâ ve istibdadı altında kaldığı için elinden alınmış haklarının, gasbolmuş kültürünün, kaybedilmiş hürriyetinin şeref ve haysiyetinin geri alınması için çalışan ve devamlı Cihad eden bir cemiyet içinde yetişirse o gencin başta gelen vazifesi milletinin işlerini kendi işlerine tercih etmektir. Kendinden daha fazla milleti için çalışmaktır. Böyle bir genç bunu yaptığında hem dünyada zafer meydanlarında peşin mükâfata nail olacaktır, hem de ahirette Allah'ın mükâfatını kazanacaktır.Allah'a hamdolsun ki biz birinci gruptan değiliz, ikinci guruptanız. Hak ve hakikat yolunda durmadan Cihad eden bir milletin içinde doğup büyüdük.

Arkadaşlar!.
Hazırlanınız... Zafer Mü'minlere çok yakındır. Çalışan, sayü gayret gösterenlerin başarısı çok büyük olacaktır.

Gençler!.
Ağyarla(yabancıyla) işbirliği yapmak, değişik davet yollarına başvurmak, birbirine zıt plân ve projeler hazırlamak, layık olmadığı halde lider ve başkanlığa talip olmak kalkınmakta olan bir millet için en tehlikeli şeylerdendir.
Çünkü bu, bütün çalışmaları aksatır, kuvveti parçalar, ve gayeye ulaştırmaz. Bunun içindir ki ıslahatçıların davet yollarını incelemeleri ve en iyisini seçmeleri gerekir.

müellif:Hasan el-Benna

Üst Alt