Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fisilti Ve Tuğla

seheryeli

New member
Adam,yeni arabasıyla bir mahalleden hızlı bir şekilde geçiyordu.Parketmiş arabaların arasından yola aniden çıkabilecek çocuklara dikkat ediyordu ve bir şey gördügünü sanarak yavaşladı.Arabayla caddeden yavaşça geçerken hiç bir çocuk göremedi fakat ,arabasının kapısına bir tuğla atıldıgını farketti.Aniden arabasını durdurarak tuğlanın fırlatıldığı yere döndü.Arabadan indi orada bulunan küçük bir çocuğu tuttu ve onu park etmiş bir arabaya doğru iterek bağırmaya başladı;Bunu neden yaptın?Sende kimsin, ne yaptığının farkındamısın? İyice sinirlenerek devam etti:"Bu yeni bir araba ve atmış olduğun bu tuğla bana çok pahalıya malolacak.Bunu neden yaptın?" Çocuk yalvararak cevap verdi:"lütfen efendim .Çok üzgünüm ama başka ne yapabilirdim bilmiyordum.Eğer tuğlayı fırlatmasaydım kimse durmazdı " Park etmiş bir arabanın arkasına işaret edrken çocuğun gözyaşları çenesine süzülüyordu."Ağabeyim kaldırımın kenarından yuvarlandı ve tekerlekli sandelyesinden düştü, ben onu kaldıramıyorum.Lütfen onu tekerlekli sandelyesine oturtmam için yardım edermisiniz? Benim için çok ağır ."Bu durumdan son derece duygulanan genç adam , boğazında büyüyen yumruyu zar zor da olsa yutkundu. Yerdeki genci kaldırarak, tekerlekli sandelyeye geri oturttu. Mendiliyle,çizik ve yaraları sildi ve adamın ciddi bir yarası olup olmadığını kontrol etti. Küçük çocuk genç yöneticiye dönerek "teşekkür ederim efendim ,Allah sizden razı olsun"dedi.Adam, küçük çocuğun ,ağabeyini kaldırımdan evine doğru götürmesini izledi.Bulundugu yerden arabasına geri dönmesi oldukça uzun sürmüştü.Uzun ve yavaş bir yürüyüştü.Adam ,kapıyı hiç tamir ettirmedi. Kapıda oluşan çöküğü, hayatını birisinin kendisine tuğla atmasını gerktirecek kadar hızlı yaşamaması gerektigini hatırlatması için öylece bırktı.Allah ruhunuza fısıldarve kalbinize konuşur. Bazen,dinleyecek kadar zamanınız olmadıgında ise ,size bir tuğla fırlatır.İster fısıltıyı , ister tuğlayı dinleyin .Tercihi siz yapın....

Üst Alt