Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

***Firavunun Son Hali***

unzurna

New member
Bilimsel kanıtınız varmı?

nurþeyma

New member
Bilimsel kanıtınız varmı?

güzel bir soru,
firavunun daha babayiğit ve heybetli bir yapıya sahip olduğunu yazar tarihçiler,
velakin burdaki insan hem çok sıska ve hem de mısır kiptilerinin karakteristik özelliklerini taşımıyor,

rusen_alp

New member
Mısır firavunlarından 2. Ramses'in Hz. Musa'yı kovalarken Kızıldeniz'de helak olduğunun vesikasıdır. Bu durum Kur'an-ı Kerim'de şöyle anlatılır:

"İki topluluk birbirini görünce, Musa'nın adamları: 'İşte yakalandık!' dediler.

Musa: Asla! dedi, Rabbim şüphesiz benimledir, bana yol gösterecektir.

Bunun üzerine Musa'ya: Âsan ile denize vur! diye vahyettik. (Vurunca deniz) derhal yarıldı (on iki yol açıldı), her bölük koca bir dağ gibi oldu.

Ötekilerini de oraya yaklaştırdık.

Musa ve beraberinde bulunanların hepsini kurtardık.

Sonra ötekilerini suda boğduk."

(Şuara - 61-66)

"Biz, İsrailoğullarını denizden geçirdik. Ama Firavun ve askerleri zulmetmek ve saldırmak üzere onları takip etti. Nihayet (denizde) boğulma haline gelince, (Firavun): "Gerçekten, İsrailoğullarının inandığı Tanrı'dan başka tanrı olmadığına ben de iman ettim. Ben de müslümanlardanım!" dedi.

Şimdi mi (iman ettin)! Halbuki daha önce isyan etmiş ve bozgunculardan olmuştun.

(Ey Firavun!) Senden sonra geleceklere ibret olması için, bugün senin bedenini (cansız olarak) kurtaracağız. İşte insanlardan bir çoğu, hakikaten ayetlerimizden gafildirler."

(Yunus Sûresi - 90-92)[/

nurþeyma

New member
Mısır firavunlarından 2. Ramses'in Hz. Musa'yı kovalarken Kızıldeniz'de helak olduğunun vesikasıdır. Bu durum Kur'an-ı Kerim'de şöyle anlatılır:

"İki topluluk birbirini görünce, Musa'nın adamları: 'İşte yakalandık!' dediler.

Musa: Asla! dedi, Rabbim şüphesiz benimledir, bana yol gösterecektir.

Bunun üzerine Musa'ya: Âsan ile denize vur! diye vahyettik. (Vurunca deniz) derhal yarıldı (on iki yol açıldı), her bölük koca bir dağ gibi oldu.

Ötekilerini de oraya yaklaştırdık.

Musa ve beraberinde bulunanların hepsini kurtardık.

Sonra ötekilerini suda boğduk."

(Şuara - 61-66)

"Biz, İsrailoğullarını denizden geçirdik. Ama Firavun ve askerleri zulmetmek ve saldırmak üzere onları takip etti. Nihayet (denizde) boğulma haline gelince, (Firavun): "Gerçekten, İsrailoğullarının inandığı Tanrı'dan başka tanrı olmadığına ben de iman ettim. Ben de müslümanlardanım!" dedi.

Şimdi mi (iman ettin)! Halbuki daha önce isyan etmiş ve bozgunculardan olmuştun.

(Ey Firavun!) Senden sonra geleceklere ibret olması için, bugün senin bedenini (cansız olarak) kurtaracağız. İşte insanlardan bir çoğu, hakikaten ayetlerimizden gafildirler."

(Yunus Sûresi - 90-92)[/

olayın gerçek olup olmadığını değil, bu resmin gerçekten firavun olup olmadığını öğrenmek istiyoruz, olayın Kur'an da geçen kısmını elbette inkar edemeyiz..

unzurna

New member
Cansız olarak kurtulduğunu nereden bileceğiz? Parantez içinde yazılan noktadan mı?

rusen_alp

New member
olayın gerçek olup olmadığını değil, bu resmin gerçekten firavun olup olmadığını öğrenmek istiyoruz, olayın Kur'an da geçen kısmını elbette inkar edemeyiz..

Bundan başka resim var mı ? bu şekilde secde halinde olan , ve tüm insanlığa ibret olması için müzede sergilenen ? ve insanın baktığı zaman içine ürpertiler sokan bir mumya ?

Varsa siz haklı olabilirsiniz...ama yoksa aksi ispat edilinceye kadar firavun budur...

unzurna

New member
Bundan başka resim var mı ? bu şekilde secde halinde olan , ve tüm insanlığa ibret olması için müzede sergilenen ? ve insanın baktığı zaman içine ürpertiler sokan bir mumya ?

Varsa siz haklı olabilirsiniz...ama yoksa aksi ispat edilinceye kadar firavun budur...

Secde resmi olmayınca insanlar Allah'ın kitablarına veya emirlerine inanamaz mı? yanlış düşünce.

rusen_alp

New member
Secde resmi olmayınca insanlar Allah'ın kitablarına veya emirlerine inanamaz mı? yanlış düşünce.

Unzurna Abim, siz bu işleri benden daha iyi bilirsiniz
Ama Yunus suresinde 92 de "biz firavunun cansız bedenini kurtaracağız ki ,kendinden sonra gelen insanlığa ibret olsun " diye...

Unzurna Abi,burada imanla ilgili bir hususdan bahsedilmiyor,yani insanların ders alması gereken bir husustan,ibretlik bir olay var ortada...

Yani insanın iman etmesi için firavunun bu halini görmesi gerek yok ama inanmayanlar için bunlar bir uyarıdır....

Dediğim gibi aksi ispat edilinceye kadar FİRAVUN BUDUR...!

rusen_alp

New member
var kardeşim bu insanın vucut taraması yapılmış ve vucudunun bir çok bölümünde deniz de vurgun yedigi görülmüş

Casus kardeş, Firavunun ölüm anını gösteren elinde kamera kayıtları var mı, varsa şu forumda bir yayınlayıver bi zahmet

Yoksa bazı arkadaşların inanacakların yok :D :D

ÇAPANOÐLU

New member
var kardeşim bu insanın vucut taraması yapılmış ve vucudunun bir çok bölümünde deniz de vurgun yedigi görülmüş

Bu resim yeni değil
taa 80 lerde gündeme gelmişti, o dönemlerde de birçok islami kesim bu iddiayı öne sürmüştü..
İngiliz bilimadamlarının yaptığı inceleme sonucu, bu resmin bir mısırlıya ait olmayıp, büyük bir ihtimalle soğuktan donmuş olabileceği, bu yüzden, soğuk bir yörede yaşayan biri olabileceği tahmin edilmiş, bu araştırmaların sonucu, Avrupa da yayınlanan bir bilim dergisinde yayınlanmıştı..
Ayette SENİ KURTARACAĞIZ diyor, secde haline getireceğiz.. demiyor, hayatında secde nedir bilmeyen birinin öldükten sonra secdeye sokulması zaten ona yapılacak bir iyilik gibi olur, bununda manası yoktur..
Herşey bir yana..
İnsanımız, kabakta, petekte, bulutta, eline ne geçtiyse herşeyde Allah yazısını arama peşine düşerken, hakiki araması gereken şeyi unuttu maalesef..
Herşey Allah'ın bir eseridir, O eseri yoktan var edenin ona imza atması pek mi zor acaba.. diye hiç tefekkür etmedi..
Arkadaşlar, tüm islam ülkelerinde bir kaşık su da binlerce can boğuluyor, asıl ilgilenmemiz gereken şeylere konsantre olalım ne olur..

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
kardeş o esnada secdeye kapanıktı ve musanın rabbine iman ettim diyecektiki o esnada canı alındı ve secde halinde öldü

unzurna

New member
Unzurna Abim, siz bu işleri benden daha iyi bilirsiniz
Ama Yunus suresinde 92 de "biz firavunun cansız bedenini kurtaracağız ki ,kendinden sonra gelen insanlığa ibret olsun " diye...

Unzurna Abi,burada imanla ilgili bir hususdan bahsedilmiyor,yani insanların ders alması gereken bir husustan,ibretlik bir olay var ortada...

Yani insanın iman etmesi için firavunun bu halini görmesi gerek yok ama inanmayanlar için bunlar bir uyarıdır....

Dediğim gibi aksi ispat edilinceye kadar FİRAVUN BUDUR...!

Tamam kardeşim ben ceset görmeden de inandım. Mucizelere gerek yok. O kadar da zayıf imanlı değilim. Allah'ın kitaplarına inanmıyormusunuzda teyid bekliyorsunuz. Ben daha iyi biliyorum demiyorum sadece iman etmek bu kadar zor değil diyorum. Şimdi Kuran-ı Kerim'e inanmıyorum diyemezsin. O zaman niye mucize. Biz diyoruz ki Allah herşeye kadir. O zaman niye imanmayayım. Cesedin firavun olması beni ilgilendirmiyor. Zaten iman etmeyen insanların ne halde olduğunu hergün görüyorum. Sende kardeş etrafına bakarsan çok firavunlar görürsün.
saygılar.

ayna44

New member
arkadaslar valla bu resımı bulabıldım.. gelcek foto oldugunu bılmıyorum.. illaki gelcek fotosunu ıstıyosanız.. fıravun zamanında bı tane fotocuya sorun.. bı zammet bıraz ugrasında bana gosterın ve burdakı arkadaslarla paylasın hepınızden allah razı olsun..(arkadaslar burdakı fotolara ınanıp ınanmamak sızın elınızde bız sadece paylasıyoruz ınanmıyorsanız lutfen arastırınız dogrusunu bulursanız haber verın hepımız faydanalım...)

Üst Alt