Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Feministler Kongresi

Elifnisa

New member
1998 Dünya Feministler Kongresinde, kadınların eşitlik konusunda ısrarcı olmaları karara bağlanmış. Hepsi ülkelerine dönmüşler. 1999'daki kongrede, gelişmeler tartışılmış.

Amerikan delegesi hanımefendi kürsüye gelmiş: Geçen yılın kararlarını aynen uyguladım. Eve gider gitmez kocama bundan sonra temiz çamaşır istersen kendi çamaşırını kendin yıka işte makine orada dedim. ilk gün bir şey görmedim, ikinci gün birşey görmedim, üçüncü gün bir baktım kocam makinenin başında yalnız kendi çamaşırlarını değil benimkileri de yıkıyor.

Alman delege söz almış, arkasından. Bende kocama bundan böyle temiz tabakta yemek istiyorsan kendi bulaşığını kendin yıka dedim. ilk gün bir şey görmedim, ikinci gün bir şey görmedim, üçüncü gün bir baktım kocam makinenin başında yalnız kendi bulaşıklarını değil benimkileride yıkıyor.

üçüncü olarak Türk delege söz almış; Türkiyeye döner dönmez kocama bundan böyle yemek istiyorsan kendin pişirmen gerekecek, işte mutfak orada dedim. ilk gün bir şey görmedim, ikinci gün bir şey görmedim, üçüncü gün sol gözüm biraz açılır gibi oldu, hafiften görmeye başladım!!!

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Temsil de hata olmaz derler hani, şimdi burada, "dinsizin hakkından, imansız gelir" atasözü güncellendi...:)

Üst Alt