Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Fatir 18

radikal

New member
Her insan kapasitesi ne göre anlar bir seyi...Sen gene alimlere gelmek istiyorsun ama hic gelme :)

Sen; "hakikaten yazdıklarını okuyormusun" yoksa laf ola beri gele cinsinden sırf katılım olsun diyemi bir şeyler yazmaya çalışıyorsun. Ya sana ve senin yazdıklarına cevap vermek istemiyorum aslında, ama; öyle bir İŞKEMBE-İ KÜBRA'dan sallıyorsunki, iki cümlende sen kendine bile muhalif olabiliyorsun ve bana bu cevabı yazdırmak zorunda kalıyorsun. El insaf be!

"De ki, hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur"mu ?" Zümer:9

"Kulları arasında Allahu Tealadan (en çok) korkanlar alimlerdir." Fatır:28

"De ki, benimle sizin aranızda Allah ve bir de nezdinizde kitap bilgisi bulunan bulunanların şahadeti kafidir." Ra'd:43

"Behemehal onlara her şeyi bilerek haber vereceğiz" A'raf:7

"Eğer bilmiyorsanız zikr ehlinden (alimlerden) sorunuz." Nahl:43

Neden alimlerden korkuyorsun ? Hatanı yüzüne vurmasından mı çekiniyorsun ? Bence; bu dünyada alimlerin hatanı yüzüne vurması senin için daha hayırlıdır. Maazallah bir de düşünsene, Allah (cc) hatanı diğer alemde yüzüne vurmaya kalkarsa; halinin nice olacağını düşünebiliyormusun!...

T

teslimolan

Guest
Sen; "hakikaten yazdıklarını okuyormusun" yoksa laf ola beri gele cinsinden sırf katılım olsun diyemi bir şeyler yazmaya çalışıyorsun. Ya sana ve senin yazdıklarına cevap vermek istemiyorum aslında, ama; öyle bir İŞKEMBE-İ KÜBRA'dan sallıyorsunki, iki cümlende sen kendine bile muhalif olabiliyorsun ve bana bu cevabı yazdırmak zorunda kalıyorsun. El insaf be!

"De ki, hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur"mu ?" Zümer:9

"Kulları arasında Allahu Tealadan (en çok) korkanlar alimlerdir." Fatır:28

"De ki, benimle sizin aranızda Allah ve bir de nezdinizde kitap bilgisi bulunan bulunanların şahadeti kafidir." Ra'd:43

"Behemehal onlara her şeyi bilerek haber vereceğiz" A'raf:7

"Eğer bilmiyorsanız zikr ehlinden (alimlerden) sorunuz." Nahl:43

Neden alimlerden korkuyorsun ? Hatanı yüzüne vurmasından mı çekiniyorsun ? Bence; bu dünyada alimlerin hatanı yüzüne vurması senin için daha hayırlıdır. Maazallah bir de düşünsene, Allah (cc) hatanı diğer alemde yüzüne vurmaya kalkarsa; halinin nice olacağını düşünebiliyormusun!...

Ben koyunlugu engellemeye calisiyorum. Alimlere sorun der ama onlarin pesine takilip koyun olun diye bir mantik cikarmadim ben o ayetlerden cikaran varmi bilmem. Senin verdigin ayetleri ben okudum hic merak etme. Herseyin en iyisini Allah bilir.

T

teslimolan

Guest
Peygamberimizi karistirma benim ne demek istedigim acik ve net ;)

Z

zeynep_hearty

Guest
-DİYANET-Hiçbir günahkâr başkasının günahını yüklenmez. Yükü (günahı) ağır gelen kimse onu taşımak için (başkasını) çağırsa, bu çağırdığı akrabası da olsa, onun yükünden bir şey yüklenmez. Sen ancak görmeden Rablerinden korkanları ve namazı kılanları uyarabilirsin. Kim temizlenirse o, kendi menfaatine temizlenmiş olur. Dönüş Allah'adır.

S.A. kardeşlerim burdaki ayette uyarılması gerekenler nasıl oluyor da namaz kılanlar oluyor?bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

sanıyorum ayetteki uyarma ifadesi zorlama anlamında kullanılmış görmeden iman edenler ve namaz kılanlar diyor bir insanın müslüman olduğunu diliyle ifade etmedikçe başlıca namaz kılmasından anlarız ha bu demek değildirki namaz kılmayan müslüman değildir yalnız benim ayetten anladığım kafire tebliğ müslümana uyarı yani bir nebze zorlama olabilir yinede herzaman olduğu gibi en doğrusunu rahman bilir ..selam ve dua ile...

Üst Alt