Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Faiz Yasak Hortum Yasak

ruhlara

Mesajlari Onaylanacak

FAİZ YASAK HORTUM YASAK

77-Al-i imran, Şüphesiz ki Allaha verdikleri sözü ve kendi yeminlerini verip karşılğında az bir değeri satın alanlar var ya, işte onların, âhirette nasibi yoktur. Allah, onlarlarla konuşmayacak, kıyamet gününde onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için can yakıcı bir azap vardır.
Gerçek şu ki, kendilerine gönderilen kitapta, Muhammed ve onun getirdiklerine iman edeceklerine dair Allaha verdikleri sözü ve yalan yere yaptıkları yeminlerini, dünya malından az bir değere değişenler var ya, işte onların, âhirette cennet nimetlerinden hiçbir nasipleri yoktur. Allah onlara, kendilerini sevindirecek bir şey konuşmayacak, kıyamet gününde onlara merhamet nazarıyla bakmayacak ve onları inkâr ve günah kirlerinden temizlemeyecektir. Ayrıca onlar için can yakıcı bir azap vardır.
Şiir
Az bir mal karşılığında ahireti dünyaya değişenler
Hortumları kesecez diye ihtitara gelenler
Pilastik hortumları kesip kaldırıp kendi demir hortumlarını döşüyenler
Bu çark böyle geldi böyle gider diyenler
Devletin malı deniz yemeyen keriz söyleyenler
Seçim yatırımı olarak mahallemde oy karşılığı un poşetleri dağıtanlar
Havuz sistemi varken rantiyeciler kazansın diye bunu ret edenler
Şimdi bu rantiyecilerin metyaları bunu karşılıksız bırakmazlar birdaha gelsin diye başlarında taşırlar
Diğerlerini görmezler duymazlar halkı kandırmak için kötüye iyi iyiye kötü derler
Devletin her bir kurumu kendi parasını yüzde yirmi faize rantiyecilere verirler
Paraya ihtiyacı olan başka kurumu bunu yüzde elli faizle geri alırlar
Neden neden devletin kurumları hepsi paralarını bir havuzda toplayıp ihtiyacı olduğunda almazlar
Havuz sistemi gelmeden hortumları kaldıramazlar
Allahın haram kıldığı faizden hayır bekleyenler
Rantiyeci metya elbet istemez irticayı yoksa faiz yasak hortum yasak bu nedenle karşı çıkarlar
Bu nedenle okulun bodrumunda namaz kılan öğrenciye saldırırlar rantiyeci metyalar

Üst Alt