Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ezan Çiçeğini Hiç Gördünüzmü

bcetin811

AMEL-Ý SALÝH
İlginç özelliklere sahip otsu bir bitkidir.Lale iriliğindeki ipeksi sarı çiçekleri gün boyu kapalı durur. Güneş battığı anda aniden açılarak şaşırtıcı bir gösteri sunar. Ertesi gün öğlene doğru sönen çiçeklerin ömrü bir gündür. Ancak bol tomurcuk verdiği için problem olmaz. Baharda rozet biçimi etli ve tüylü yaprakların ortasından uzun bir sap çıkarır. Bu sapın üzerinde yaz boyu açacak olan tomurcukları taslak halinde bulunur. 1.5 metre uzayabilir.

Akşam ezanında açmaya başlar ezan bitene kadar çiçek açılmış olur...

Resimler bir akşam ezanı sürecince çekilmiş...

Ç

ÇÝray

Guest
adı ezan çiçegi mi? masallah sahsen ben kendi adıma utandım....biz bile ezana bu kadar aşık degiliz....

Ýkbal

New member
Ezan çiçeğini bir kez gördüm.İbret vericiydi gerçekten.Akşam ezanı okunurken titremeye başlıyor çiçekler. Belirgin bir biçimde hemde.Görseniz donakalırsınız.Müezzinin Allahu ekber demesiyle birlikte başlıyor. Allah'ım ne büyüksün.Şu an bile tüylerim diken diken oldu.
Paylaşımın için sağol kardeşim.Bende eğer bulabilirsem ve başarabilirsem bu çiçekten yetiştirmek istiyorum.Balkonda da olsa deniyeceğim nasipse..

Mücahid

New member
Allah razı olsun barış kardeş.Dua ile

S

sedize

Guest
evet gördüm çok güzel bizim kapının önünde vardı ezanla beraber açılıyor çok hoş ya

Üst Alt