Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ey azrail

gül21

New member
Ey Azrail! Ey Azrail! Bilirim, bu sözlerim çok yersiz. Neden böyle ansızın, geliverdin habersiz? Ne olurdu üç beş yıl önce haber verseydin. Hiç değilse rüyama, bir kerecik girseydin...

Aşk, meşk, derken, dünyadan bir türlü kopamadım. Senden özür dilerim, hazırlık yapamadım. Görüyorsun yanımda, ne valiz var, ne bavul. Uykum öyle ağır ki; ne zil duydum, ne davul. Yaşım yetmiş olsa da, gel gör ki; fıkır fıkırım. Bu cümbüşlü âlemi, ben nasıl bırakırım? Hani bir söz vardır ya: "Yaş yetmiş, işi bitmiş." İnan ki, bu bir yalan, bunu diyen halt etmiş!

Ey Azrail! Dur biraz, Sana yalvarıyorum. Yasal haklarım için; avukat arıyorum... Hayallerim, düşlerim, yarım kalan işlerim. Estetik yapılacak, daha burnum, dişlerim. Elli yaşımda ancak, voleyi vurabildim. Hortumlar sayesinde, holdingi kurabildim. Gerçi ucuza verdim, şerefin kilosunu. Ama böyle kazandım, şu uçak filosunu...

Ey Azrail! Ne olur, bozulmasın pazarım. Sana şöyle yüklüce, bir çek bile yazarım. Şu masmavi havuzlu, sarayıma baksana. O daracık mezarda, yazık olmaz mı bana? Bazen çoluk çocuğa, içimden kızıyorum. Ölmemi bekliyorlar, inan ki; seziyorum! Arkamdan göstermelik, iki damla gözyaşı. Bir de şöyle büyükçe, yaldızlı mezar taşı. Tahmin ediyorum ki mevlid de okuturlar. Ortalığı birazcık, gülsuyu kokuturlar. Araya reklam konur; bir ilahi aryası. Mevlid bitince başlar, dedi-kodu furyası... Etlerim, kemiklerim; didik-didik edilir. Ben az gelirsem eğer, köklerime gidilir...

Ey Azrail! İnan ki, hazırlığım yok daha. Hele şu din konusu, çok karışık bir saha. Bazı büyük abiler, köşeleri tuttular. ‘İrtica’ diye diye, beni de korkuttular. İlâhiyat adına; ekranda iki kaçık. Kimlerin kuklaları oldukları apaçık. Alim zalim karıştı, renkleri seçilmiyor. Velisiz kaldı sokak; deliden geçilmiyor. Bu cinnet kervanına, kocabaşlar dahiller. Tuz bozulmuş, ne yapsın bizim gibi cahiller? Henüz daha gündemde, ne oruç var, ne zekât. Ne Kur'an'la tanıştım, ne de kıldım bir rekat. Gönül desen, henüz genç, daha haccım duruyor. Aklım nefsin elinde, yollarda savruluyor. Edemedim bir türlü, şu nefsimi terbiye. Ortalıkta ne görse; tutturuyor ‘ver’ diye.

Ey Azrail! Bilirim, gelince beklemezsin. Tükenen vadelere, saniye eklemezsin. Bu satırlar boş geçen, bir ömrün hikayesi. İbret alanlar için son pişmanlığın sesi. Bilmem ki, bir duvarda, bu mütevazi çaba; bir küçücük pencere, açacak mı acaba?...

gül21

New member
Önünde umut, arkanda pismanlik olmasin !

>

> Tik, tik, tik...

>

> Kim o?

>

> Hazirlan gidiyoruz.

>

> Sen kimsin? Nereye gidiyoruz?

>

> Siran geldi. Gercek evine gidiyoruz.

>

> Gercek ev mi? Sen! Yoksa!

>

> Evet. Hadi gidelim.

>

> Dur bir dakika..bir suru yarim isim var.

>

> Is

>yarim kalmaz. Birileri tamamlar. Oyalanma artik.

>

> Cocuklar, onlar daha cok kücük, bari vedalassaydim.

>

> Sen olmadan da büyürler, hadi bekliyorlar.

>

> Bekliyorlar mi? Onlar da kim?

>

> Gidince görürsün.

>

> Anladim. Anladim ama kalbini kirip, gönlünü alamadiklarim, iyiligini

>görüp, karsilik veremediklerim var. Anlayacagin borclu gitmek

> istemiyorum.

>

> Bunu zamaninda düsünseydin!

>

> Zamaninda >mi? Iyi de ben daha zamanim var saniyordum.

>

> Hepiniz aynisiniz.. Zaman dedigin, icinde bulundugun an..

> bunun ötesi yok

>

> Keske, keske....

>

> Devam etme. Bugünü yasarken hep yarin var gibi davrandin. Üstündeki

>uniformanin sorumluluklari var..

>

>Yerine getirmedin.. Bu sana bir uyariydi. Simdi gitmiyoruz... Ama her

an

>gidebiliriz.. Bir daha geldigimde önünde umut, arkanda pismanlik

olmasin

>!..............................

VÝRANESARAY

New member
Allah C. C. Razi Olsun..gerçekten çok Güzel. Yüregine Saglik..

mhmt

New member
yazanın yüreğine, ğpaylaşanın eline(klavyesine)sağlık..güzel ifade edilmiş..
selametle...

ayna44

New member
allah cc razı olsun saolun...

Azra

New member
pardon banamı demek istediniz....:) şaka şaka.güzel bi paylaşım emeğinize sağlık.....:)

Mücahid

New member
Hayır kardeş sadece sana değil tüm fanilere.

Üst Alt