Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ey Allahim!

Uhud daðý

New member
"Göklerde ve yarde bulunan her şey ondan ister Oher gün her an yeni bir işle meşguldür.
Denizde dalgalar yükselip çarpışınca ve şiddetli fırtınalar esince gemilerdekiler şöyle seslenirler:Ey Allahım!
Rehber çölde yolunu şaşırır ve kervan yolunu kaybederse,kervanda bulunanlar şaşkınlık ve çaresizlik içinde şöyle seslenirler:Ey Allahım!
Başına bir bela ve musibet geldiğinde,felaket ağırlaştığında musibete uğruyaniçtenlikle şöyle seslenir:Ey Allahım!
Öğrencilere tüm kapılar kapandığında,talepte bulunanların yüzlerine perdeler çekildiğin şöyle seslenirler:Ey Allahım!
Çözümler olamadığında,yollar kapandığında,ümitler tükendiğinde ve ipler koptuğunda herkes şöyle seslenir:Ey Allahım!
Genişliğine rağmen yer yüzü sana dar geldiğinde,yüklendiğin sorumluluklarsana ağır gelir ve canını sıktığında:Ey Allahım diye seslen.
Şair ne güzel söyler:
İşler karanlık ve sıkıntılı iken
Zaman bana karanlık yüzünü dönerken seni andım
Seherlerde senin adınla inledim
Her şafağın senin adınla geldiğini gördüm
Kuşkusuz en güzel sözler,içtenlik le yapılan dualar,samimi seslenişler,masum göz yaşları ve derin iniltiler Allha yükselir.
Seherlerde eller ona yükselitilir.İhtiyaçlar için eller ona yükselir ona açılır ondan istenir,gözler ona dikilir ve talepler ondan istenir.
Diller sürekli onun adını mırıldar,ondan yardım diler,ona seslenir ve ona yakarır.Kalpler o nunla huzur bulur,ruhlar onunla sakinlaşir.Duygular onunla yatışır,sinirler onunla gevşer.Bilinç onunla kazanılır,kesin bilgi onunla kesinleşir ve istikrara kavuşur"ebette allah kullarına karşı pek lutuf kardır.
Allah
En güzel isim ve en güzel harfler...........En doğru ifade ve en değerli söz....."sen hiç allahın adını taşıyan (o nun adına benzer)başka birisini bilirmisin."
Allah
Yegane zengin,baki olan tek varlık.......Güç kuvvet ve üstünlük sahibi,....hüküm ve hikmet sahibi tek varlık....."Bu gün mülk ve hükümranlık kimindir?kahhar olan tek olan allahındır.
Allah
Kullarına lutfeden ve onları önemseyen,yardımeden,destek veren,seven ve bağışta bulunan mutlak varlık......."Nimet olarak size ulaşan ne varsa allahındır.
Allah
Yegane büyüklük,ululuk,heybet ve güç sahibi.....Allah
Ey allahım acı yerine mutluluk,hüzne karşılık sevinç,korku anında güvenlik ver.
Ey allahım Tutuşan kalblerin heycanını kesin bilgi kararı ile soğut.Alevlenen ruhların közlerini iman suyu ile söndür.
Ey rabbim uyumayan gözlerin üzerine kendi katından kendi katından bir uyku bağışla.
Ey rabbim Şaşakın gözleri kendi nuruna yönlerdir.Yollarını kaybedenlere yolunu göster.Yolun dan ayrılanları tekrar yoluna dönder.
Ey allahım senden başkasından korkmaktan senden başkasına yönelmekten senden başkasına dayanmaktan senden başkasından talepte bulunmaktan ve senden başkasından yardım istmekten sana sığınırız.Sen bizim tek dostumuzsun ve tek yardımcımızsın sen ne güzel dost ve ne güzel yardımcısın.

"ÇÝL€"

New member
..Sükutun Hakým Huzurun Var Olduðu Yerden..
Ey allahım senden başkasından korkmaktan senden başkasına yönelmekten senden başkasına dayanmaktan senden başkasından talepte bulunmaktan ve senden başkasından yardım istmekten sana sığınırız.Sen bizim tek dostumuzsun ve tek yardımcımızsın sen ne güzel dost ve ne güzel yardımcısın.
Allah Razı Olsun kardeşim çok güzel bir paylaşım

B

beyaz_ýþýk

Guest
Sen bizim tek dostumuzsun ve tek yardımcımızsın sen ne güzel dost ve ne güzel yardımcısın.
Hasbunallâh ve ni'mel vekil

lotus

New member
Ey rabbim Şaşkın gözleri kendi nuruna yönlerdir.Yollarını kaybedenlere yolunu göster.Yolun dan ayrılanları tekrar yoluna dönder.

Allah razı olsun kardeşim.

hamidü'l Quran

New member
Seherlerde eller ona yükselitilir.İhtiyaçlar için eller ona yükselir ona açılır ondan istenir,gözler ona dikilir ve talepler ondan istenir.
Diller sürekli onun adını mırıldar,ondan yardım diler,ona seslenir ve ona yakarır.Kalpler o nunla huzur bulur,ruhlar onunla sakinlaşir.Duygular onunla yatışır,sinirler onunla gevşer.Bilinç onunla kazanılır,kesin bilgi onunla kesinleşir ve istikrara kavuşur"ebette allah kullarına karşı pek lutuf kardır.
Allah

saol cnm kardesım allah razı olsun

Bilge-Ýnsan

New member
ALLAH'ım beni ceheneminde yakacaksanda ne olur beni kafirlerle aynı yerde yakma.
Senden sana sığınır ancak senden yardım dileriz.Cünki sen bağışlamasını bolca sevensin beni ve bütün ümmeti muhammedi bağışla.amin.

mhmt

New member
AMİN
Allah razı olsun..

selametle..

Üst Alt