Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evrim teorisi hakkında birkaç söz

çakır

Member
Bir karikatürde görmüştüm. Darvin elini bir maymunun boynuna atmış. Ortaya öyle bir teori attım ki
sevgilim korkma bizi kimse ayıramaz diyor.

Kimileri maymunlardan gelmiştir kimilerinin tercihi eşeklerdir. Şu ördek konusunu anlayamadım
insanın ördekten geldiğine inanmıyorum.

Eşcinsellerin bazıları ise at şeyi muhabbeti yaparlar. Atlardan evrim geçirdik bu yüzden böyleyiz
derler.

Özellikle maymun konusu çok meşhurdur çünkü dedelerinden maymunluk öğrenenlerin sayısı çok
fazladır.

Kimisi atlardan, kimisi maymunlardan, kimisi eşeklerden ama dünyada o kadar çok hayvan çeşidi
var ki bir evrim teorisine inanmak pek mümkün değil.

Köpeklerden evrim geçireni de olduğu söylenmektedir. Tabi evrim konusu bir bilim işi olduğu için
ve bilim yeterince gelişmediği için sadece maymun konusu hakkındaki teori geliştirilebilmiştir.

Derler ki evrim yok ilk insanı Allah yarattı. Tamam da bizi kim yarattı. Bu konuda bir ayet var.
"Akıttığınızı siz mi yaratıyorsunuz yoksa biz mi?" Yani babamız değil Allah yaratmış...

Şu evrim konusunda doğal seleksiyon konusu çok ilginçtir. Doğal seleksiyonun yahudice ifadesi
lüzumluların yoluna devam etmesi lüzumsuzların ise tükenmesi....

Biz fakiriz lüzumsusuz, dünyada pek etkimiz yok lüzumsuzuz, günhımız var lüzumsuzuz, hatamız olur
ondan bundan lüzumsuzca özür dileriz.

İşte evrim teorisi budur.

Lüzumlu canlılar zamanla gelişe gelişe yoluna devam etmiş, lüzumsuz hayvanların ise sadece
bir kaç fosili kalmış. fosil denilen şey kısaca karbondur...

Efendim tarihte helak olanı mı ararsın maymuna dönenimi domuza çevrileni....

Savaşlar sonucu tarihten silineni mi ararsın, depremler de can verenleri mi... insanlık her geçen gün
maymunlaşmaktadır. Maymundan gelme değil maymunlaşma vardır.

İslami bisikleti mi ararsın yoksa bisiklete binen koministi mi... çünkü karbon cehenneme gitmiştir..

insanlar anlamıştır ki arabaya binen insanlar doğayı kirletmekte kendilerini yaratan doğa anaya
isyan etmektedir.

Bizi kim yarattı sorusu biraz meçhuldür ama darvin yaratmamıştır. İnsanlar ne kadar lüzumlu olursa
olsun dinleri, imanları ne olursa olsun, ister yahudi olsun ister kominist. adamın arabasına bisikletine
değil sevabına günahına bakıyorlar.

Evrim teorisi çok lüzumlu insanların teorisidir ama ne yaparsın adamlar bilim adamı fosil yakıt
peşinde, arkeolog, tarihçi, genetikci, zoolog...

ben de sadece bisiklete biniyorum ama ehliyetim olmadığı için.

Bilemiyorum islami bisiklet mi daha lüzumlu yoksa kominist bisikleti mi?

karbonmuş altınmış gümüşmüş.... bunlar bildiğiniz elementleridr.... uranyumu var radyasyonu var
fosforu var... evrimi ispatlayan şeyler dğelidr.

boğazına altın takan lüzumlu olmadığı gibi cehennemde yana yana kömür olanlar da lüzumsuz dğeildir.

yav islami bisiklet ne demek kominist bisikleti ne dmeek...

arabalar ise emperyalist oluyor...

akik taşı da müslşüman taşı galiba....

Moderatör tarafında düzenlendi:

çakır

Member
Düzeltme seçeneği kaldırılmış. Yazının arasında büyük bir boşluk var. NAsıl düzelecek.

gozcelik

New member
Düzeltme seçeneği kaldırılmış. Yazının arasında büyük bir boşluk var. NAsıl düzelecek.

Yazıda anlamsal boşluklar da çok, onları nasıl düzenleyeceğiz:eek: Şaka bir yana okuması zor olmuş, daldan dala atlayan cümlelerle. Belki de benim anlama kapasitem yetmemiştir, bilemiyorum.

Ama evrim teorisini yanlış hatta kulaktan dolma anladığınız kesin. Evrim karşıtı insanlar bile artık "Maymundan gelme" ifadesini kullanmıyorlar. Evrim, insanla maymunun ortak bir atadan evrimleştiklerini iddaa eder. Bir kısım maymunun evrimleşerek insana döndüğünü değil. Evrim teorisini savunmak için yazmıyorum. Bunu yapmak anlamsız. Zira yüzlerce tartışma forumu var bunun için ve kimse kimseyi ikna etmiş değil:). İfadenizin yanlış olduğunu belirtmek istedim sadece.

Selametle.

Üst Alt