Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evliyalar asla yenilmezler ama......(!)

THE_HAFIZ

Mesajlari Onaylanacak
SEVGİLİ İSİMSİZ ADLI MÖDERATÖRÜM,

BEN BU KONUYU KAPATIYORUM... DEMENİZİN AÇIK MANASI..

1- HER NE KADAR, BU SİTENİN ADI İSLAMFORUM OLSA DA, İSLAMİ MESELELER TARTIŞILAMAZ...

2- BURADA SADECE KUL FELSEFELERİ, KİŞİLERİN UYDURDUKLARI DİNLER, EVLİYALARIN ANLATTIKLARI HİKAYELER TARTIŞILABİLİR, VAHİY VE GERÇEKLER ASLA...

3- BİZLER ASLINDA MÖDERATÖR KİSVESİ ALTINDA ZALİMLİK YAPAN VE ZALİMLİĞİMİZİ SADECE KUR'ANCILARA UYGULAYAN İNSANLARIZ..

4- ASLINDA DERDİMİZ İSLAMİ MESELELER FALAN DEĞİL AMA, NE YAPALIM, ÇAĞIMIZDA BU KONULAR RAĞBET GÖRÜYOR, ONUN İÇİN İSLAMFORUM DEDİK SİTEMİZE..

5- BUNLARIN HİÇBİRİ DEĞİL AMA, MAALESEF KURANCILARLA BAŞ EDEMİYORUZ, YENİLİYORUZ, ACIMIZI VE HINCIMIZI KONUYU KAPATARAK ÇIKARIYORUZ..

DEMEYE Mİ GETİRİYORSUNUZ...

Bundan böyle, her kapattığınız konuda, yenilgiyi kabul ettiğinizi düşüneceğim ki, hal böyleyse, inanın acınacak durum bu sizler için.. Çünkü, ilmin önünü kapatabilecek babayiğit henüz anasından doğmadı, buna gücü yeten de doğmayacak..

yine de DUALARIMLA

Abd

New member
açıkcası bende tam yazımı gönderiyordumki yazı güme gitti :)

2- BURADA SADECE KUL FELSEFELERİ, KİŞİLERİN UYDURDUKLARI DİNLER, EVLİYALARIN ANLATTIKLARI HİKAYELER TARTIŞILABİLİR, VAHİY VE GERÇEKLER ASLA...

kardeşim başkası senin anladığın gibi kuranı anlamıyor diye felsefe yada uydurulmuş dinmi oluyor. bilmeyene cahil bilmediğini bilmeyene ahmak derler!

şu yenmek ve yenilmek kelimelerin bile senin burda ego tatmin etmek için bulunduğunu gösterir.

saygılar... :)

isimsiz

New member
THE HAFIZ kardeş....

siz yönetim nedir bilirmisiniz.....
bilmediğinizi varsayarak içinde bulunduğumuz durumu izah edeyim...belliki kavrayamadınız....

burada kaç zamandır dikkat ederseniz her zaman aynı yazılarla gündemi sürekli meşgul ediyorsunuz....konunun akışı hiç bir zaman değişmiyor...bir arkadaşımız bir konu açıyor siz tutup o konuyu peygambere hadise alime evliyaya çeviriyorsunuz ve konuyu yeni haliyle sürdürmeye çalışıyorsunuz...bu bir değil beş değil soruyorum nereye kadar gidecek bu konu...

madem öyle bir başlık adı altında sadece ve sadece anlatacaklarınızı ve evliyaya alime sayacağınız lafları söyleyeceğiniz kininizi yazın başka konuları o yöne yönlendirmeye kalkışmayın....

hangi konuyu okusak maksadından çıkmış sizin doğrultunuzda hareket ediyor....

yönetmek sizin kavramınıza göre yenilmekmidir....eğer öyle bir şey olsa burada hiç bir konu ne değişir nede kapanır...yeterki yenilmemiş olalım diye.....

bir öğretmen düşünün sınıfa giriyor ve çocukları tartışma halinde buluyor ....sizce ne yapmalı...
yenilmiş duruma düşmemek için onlara ses çıkarmamalımı,???
yoksa onları susturmalımı???

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
THE_HAFIZ' Alıntı:
SEVGİLİ İSİMSİZ ADLI MÖDERATÖRÜM,

BEN BU KONUYU KAPATIYORUM... DEMENİZİN AÇIK MANASI..

1- HER NE KADAR, BU SİTENİN ADI İSLAMFORUM OLSA DA, İSLAMİ MESELELER TARTIŞILAMAZ...

sizden taktir ederinziki burası tartışma platformu dğeil bilgi alış veriş yeri tartışmalar kısır döngü boyutuna geldiğinde ve tekrarlandığında kilitlenir
islamda felesefe olmaz, islam teslimiyettir, teslimiyeti açıklamama gerek yok. oeygambere teslim olan kazanır...

3- BİZLER ASLINDA MÖDERATÖR KİSVESİ ALTINDA ZALİMLİK YAPAN VE ZALİMLİĞİMİZİ SADECE KUR'ANCILARA UYGULAYAN İNSANLARIZ..
burda moderatorlere hakaret var burda kimseye zulum edilmiyor madem zulum edildiğini düşünüyorsanız , Rabbim size daha huzurlu ortamlar nasip etsin inşallah. ama bu bu cümleyi kullanmanızı gerektirmez. siz kurancısınız da burdakiler neci bu iddia sanki burdakilerin kuranı tastik etmediği anlamını doğruruki buda çok yanlış...

4- ASLINDA DERDİMİZ İSLAMİ MESELELER FALAN DEĞİL AMA, NE YAPALIM, ÇAĞIMIZDA BU KONULAR RAĞBET GÖRÜYOR, ONUN İÇİN İSLAMFORUM DEDİK SİTEMİZE..
bu nedemek anlamdım ....

5- BUNLARIN HİÇBİRİ DEĞİL AMA, MAALESEF KURANCILARLA BAŞ EDEMİYORUZ, YENİLİYORUZ, ACIMIZI VE HINCIMIZI KONUYU KAPATARAK ÇIKARIYORUZ..
içiniz rahat olucaksa bunu söyleriz ama böyle bir durum yok kapanma sebebini söyledim isterseniz tekrar edim. bir ikincisi çok şükür kuranı tastik ederiz ama sizde taktir edersiniz ki, dışardan ilimden yoksun olan bir insanın yorumunu kabul edicek halimiz yok, eğer iliminiz varsa ve ayetleri açıklayabilir dediği ulul elbablardansanız söyleyin bizde bilelim, çayet bunun alametlerini göremedim belkide ben yanılıyorumdur, cevaıbı evetse bu alameti gururdur, cevabını hayırsa bu hakkı kimden alıyosunuz?

DEMEYE Mİ GETİRİYORSUNUZ...
her zamanki gibi anladığınız gibi cevap veriyorsunuz ama olaylar zennttiğiniz gibi dğeil her zamanki gibi.

Bundan böyle, her kapattığınız konuda, yenilgiyi kabul ettiğinizi düşüneceğim ki, hal böyleyse, inanın acınacak durum bu sizler için.. Çünkü, ilmin önünü kapatabilecek babayiğit henüz anasından doğmadı, buna gücü yeten de doğmayacak..
ya bu nasıl bir cümledir , bu cümleyi okuyan biri yazdıklarınıza ne denle önem veriri bilmiyorum ama maşallah ilmine baya güveniyorsunuz. ama enaniyet almış başını gidiyor. sizin merak ettiğiniz sorulara ulemalar cevap vermiş herbirine ama siz anlamak istediğiniz gib anlamışsınız , bir araştırığ baksanız hepsinin cevabını bulabilrisiniz, hadi onlar ilimlerini konuşturuyor ama siz sadece mantığınıza yatan yorumlarınızı hiçmi düşünmezsiniz ilham kaynağınız nefsinizse ne yaparsınız, unutmayın doğrular insan adedince ama hakikat birdir , hakikat üzere olan doğrular kazanır...

yine de DUALARIMLA

saygılarımızla , madem konu dile getirildi taraflar yorumunu yaptı konuyu kapatabilirm sanırım , konu ksırı döngü ve tekrar durumlarında kilitlenir yahut silinir, bunuda tekrar edim dedim yanlış anlaşılmalar oluyor gördüğüm kadarıyla
....

dualrımız cümlemiz için...

Üst Alt