Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

evlilik üzerine

gül21

New member
selamünaleyküm efendim.hakkınızı helal edin lakin evlilik çok önemli bir konu ve düşündümde sadece bir başlık altında yada bir kaç başlık altında bu konuda bilgilerinizi paylaşsanız bizlerde bundan faydalansak?

-evlilikte kadının erkek üzerindeki hakkı,erkegin kadının üzerindeki hakkı

-evlilikte dikkat edilmesi gerekenler(özellikle eş seçimi için;çünkü tanıdığım bir ablam evlendikten sonra kocasının zorlaması sonucu başını açmak zorunda kaldı)

unutmayalım ki;salih bir bey eşinin hidayete ermesine ve doğru yolda yürümesine vesile olur(ALLAHIN izniyle)saliha bir bayanda eşinin hidayete ermesi ve doğru yolda yürümesine vesile olur lakin yaşadığımız toplumda erkegin rolü daha fazladır.yani salih bir bey eşini doğyu yola daha kolar çekebilir.lakin saliha bir bayan için helede eşi ALLAH korusun islami terbiyeden mahrumsa ve karşısındaki bayan tam anlamıyla dirayetli olmadığı zaman:(çünkü dul olarakta(yani evlenip ayrılmak)acı ama gerçekten çok zor

asikkulun

New member
bizim bir tanıdığımız var.kız çok müslümandı.evlenince eşi kapalı kabul etmedi.kadın sevgisi için imanından oldu.şu anda aşırı dercede açık giyiniyor.ALLAH IM BİZLERE BÖYLE EŞLER NASİP ETMESİN.DİNİNE İMANINA DÜŞKÜN ALLAH KORKUSU OLAN EŞ NASİP EYLESİN

Yasemin03

New member
amin.
ama öyle kisilerde ne oluyorda basini acacaksin Allah'a iman etmeyeceksin diyiyorlar!? ben anlayamadim. sen kocani mi dinleyeceksin ve emirlerine uyacaksin yoksa Allah'in mi? bence Allah'in. öyle ya! ama ne yapalim. öyle insanlar oluyor. maalesef :confused:

Üst Alt