Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evlilik öncesi sorularim var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

qwerty1337

New member
benim sözlenmek istediğim bir bayan var. ailelerimizde biliyor.
biz birbirimiz tanımak amacıyla görüşüyoruz. ALLAHın izniyle harama düşmeden rızahı ilahiyi düşünürekten istiyorum kendisini.
Birbirimizi anlatiyoruz, düsüncelerimizi, evlilikten ne bekleriz, nelerden hoslaniriz falan...

Ben gecmisimde dinimize aykiri birseyler yaptim, tövbe ettim ve allaha sükür dogru yolu buldum, allah ayirmasin.
Zina yaptim, hayatimda alkol icmemisimdir, ama 1 yudum aldim, ondan sonra zaten aklim basima geldi ve tövbe etim, o zamanlar 16-19 yasimdaydim, simdi 24 yasima giriyorum ve
haramdan & Günahdan kaciyorum. Namazima Basladim. Orucumu zaten hic birakmamisimdir.
Benim gecmisimi söylemek zorundamiyim, onun bilmesi lazim mi, hakki midir onlari bilmek? aradan 4-5 Sene gecmis, tövbe ettim ve birdaha da yapmadim.
O sorarsa nasil cevap vermem lazim, o sormasada benim söylemem lazim mi?

Selim

New member
Allah c.c. doğru yoldan ayırmasın.

Geçmişinizi anlatmayın, Dini açıdanda mecburi değildir, hatta anlatmamanız daha iyi olur. Şimdiden size karşı bilinç altına kötü düşünceler yerleştirmeyin. Evlendikten sonra kendisi ısrarla sorarsada Hadisi şerife göre yalan söylemeniz karşılığında size günah yazılmaz.

qwerty1337

New member
Allah razi olsun, okadar rahatladim ki.... benim gecmisimin yüzünden bunun bozulmasini istemem, gerekirsede söylerim cünkü bu hayirli ise yalanla baslamak istemem. Tekrar tesekkür ederim. insallah dogrudur dedikleriniz.

Selim

New member
3 halde yalan söylenebilir;

-harpte,
-insanların arasını bulmada,
-kadının kocasına, kocanın da hanımına karşı ailenin düzeni için söylemesi.

Hadisi şeriftir, yani söylediklerim doğrudur.

Siz doğruyu söylerseniz, yalandan beter olur, çünkü ne huzur kalır ne de saygı. Belki de sevgi bile kalmaz.

qwerty1337

New member
tamam cok tessekkür ederim, allah razi olsun. Artik gönül rahatliyla hayirlisiyla görüsmelerime devam edebilirim.

selametle

- konu kapanabilir -

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt