Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Erkek Lerde Aglar.......

berfut

New member
Erkeklerde ağlar... hem daha bir başka olur erkeklerin ağlaması, kim söylediyse sana “erkekler ağlamaz” diye, yalan söylemiş... Çünkü biliyorsun, ben ağlıyorum ve benim ağlamam çok başka...

Acılardan yorulan başımı avuçlarımın arasına alıp, kanatırcasına çekerken saçlarımı ağlıyorum. Kaybolan yıllarıma, duygularıma ve anlamı kalmayan hayatıma... Ağlıyorum, çünkü biliyor ve görüyorum; gelecek denilen mefhum, mutluluk adına hiç ama hiçbir şey getirmeyecek.. lanet olsun, ağlıyorum be! .. Ve “neden” diyorum “bunca anlamsızlık neden? ..”

Vakit gece yarısını çoktan geçip uyumak ve ölmek arasında adam gibi tercih yapamadığım zamanlarda, o güzelim hayalin Azrail gibi eşiklerde belirince ağlıyorum. İşte o zaman seni ne çok sevdiğimi ve sensiz yaşayamayacağımı anlıyorum... gözlerimi enginlere dikip, delicesine hayaline daldığım anlarda ağlıyorum. Hiç çıkmıyorsun aklımdan ve sımsıkı tutuyorum ellerinden, sonra ilk kez bakıyorum kaybolup gittiğim gözlerine, kan kırmızı gözlerim sırılsıklam ıslakken. Ve ben, hala ağlıyorum...

Gündüz Güneşin burukluğu geçip, hava ruhuma ayak uydurmak için kararmaya başladığında ağlıyorum. Koyu bir kabus misali çöküyor üzerime sonu gelmeyen kara geceler. Belki bir köşede yorgunluktan uyurum diye ağlıyorum... her şeyden vazgeçip, ölümü arzuladığım anlarda ağlıyorum. Yine engel olamıyorum göz yaşlarıma ve ağlıyorum. Görüyorsun ya; erkeklerde ağlıyor, ben de ağlıyorum...

Seni anlatan yalnızlıklarda ve sensiz başlayan her yeni günle ağlıyorum. Belki senden, belki yağmurlardan daha fazla. Ve tutamıyorum kendimi ağlıyorum esiri olduğum sensizliğe, engel olamadığım kimsesizliğime... erkeklerde ağlar, hem daha bir başka olur erkeklerin ağlaması. Çünkü ben ağlıyorum, çünkü benim ağlamam çok başka...

EMÝRA

New member
kim uydurmuştur erkekler ağlamaz lafını acaba erkekler niye ağlamasın onlar taştan bi yürek mi taşıyorlar demi ama paylaşım için sağol..

Yasemin03

New member
insan insandir. erkek olsun kadin olsun. herkez aglar ve aglayabilir. zaten bazen aglamak hic kötü degil bence, insan rahatliyor ardindan bence.

hasret

New member
Allah razı olsun kardeşim...

hannane

New member
ağlamak ruhun kirlerini temizleyen bir ab-ı hayat!...

ağlayın abilerim açılırsınız inşaallah...:)

“Gözyaşları olanlara ne mutlu!” (Goethe)

“Sular gibi çağlasan, Eyyüb gibi ağlasan,
Ciğergâhı dağlasan, ahvâlini sormaz mı?” (Yûnus Emre)

“Ağlarım, ağlatamam, dili yok kalbimin, ondan ne kadar bîzârım.” (Mehmed Âkif)

“Hûn-ı ciğer ve gözyaşı olmadıkça, bütün resimler nâtamamdır;
Kan ve gözyaşı katılmazsa, mûsikî bile çılgınlıktan başka bir şey değildir.” (Muhammed İkbal)

Üst Alt