Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Enam-33

Enver Ýstek

metin mete
Onların .sözlerinin seni üzdüğünü biliyoruz. Aslında onlar seni yalanlamıyorlar, fakat o zalimler Allah'ın ayetlerini inkâr ediyorlar.

Cahiliye döneminin müşrik Arapları ve özellikle Peygamberimizin çağrısına karşı dikilen Kureyşliler zümresi Peygamberimizin doğruluğundan zerrece kuşku duymuyorlardı. Çünkü O'nu yıllardan beri dürüst ve güvenilir bir kişi olarak tanıyorlardı. Peygamberliğinden önceki, aralarında geçen uzun hayatı boyunca bir tek yalanını görmüş değillerdi. Peygamberimizin çağrısına yönelik muhalefet akımına liderlik eden Kureyşli ileri gelenler de öyle idi. Onlarda Peygamberimizin gerçek peygamber olduğundan, şu Kur'an'ın insan sözü olmadığından, insanların böyle bir kitap ortaya koyamayacaklarından asla kuşku duymuyorlardı.

Fakat buna rağmen Peygamberimizi onaylamaya yanaşmıyorlar, bu yeni dine girmeyi reddediyorlardı. Bu olumsuz tutumlarının sebebi Peygamberimizi yalancı saymaları değildi, fakat O'nun çağrısını siyasi nüfuzları ve sosyal konumları açısından tehlikeli görmeleri idi. Bu sebepten ötürü yüce Allah'ın ayetlerini yalanlamayı ve öteden beri sürdürdükleri müşrikliğe bağlı kalmayı kararlaştırmışlardı.

Nitekim elimizde bulunan çok sayıda belge, Kureyşli ileri gelenlerin bu olumsuz tutumunun gerçek sebeplerini açıkladığı gibi onların Kur'an-ı Kerim hakkındaki asıl düşüncelerini de açığa vurmaktadır:

Enver Ýstek

metin mete
Selamlar, Elinizde bulunan Kuran-ı Kerim haricinde ki belgeler nelerdir sayın metin-mete?

O belgelere itibar edip te diğer belgelere itibar etmemek sizce bir çelişki midir? değil midir?

Çünkü hoşunuza gitmeyen, şeyler duyduğunuz zaman , hemen dersiniz ki bana Kuran-ı kerim yeter. Diğer belgeler beni bağlamaz.

Ancak elinizde bulunan çok sayıdaki belgeyi merak ediyorum. Kim tarafından ne zaman yazılmış?

Sayin Caferi bu yazi bana aid degil bu bir,Benim forumda sorunlarim var ve Mücahit kardesim benim adima deneme yapiyorlar.Ikincisi ben sizin hic bir elestirinize su siralar cevap vermeyecegim Insallahu Teala.

Mücahid

New member
Konuya cevap yazan arkadaşlar metin beyin belirttiği doğrudur erişimde sorun var onun halli için uğraşırken konu benim tarafımdan onun adına açılmıştır.Eleştirlerde bunu göz önüne almanızı istirham ediyorum.Dua ile

Üst Alt