Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

En Sevgiliye (MEKTUP)

Leila

New member
muhammedsavja7mq5.gif

ESSELAMU ALEYKUM VE RAHMETULLAHİ VE BEREKATUHU

Ey Allah’ın Rasülü nasılsın;

Benden sana mektup yazmam istenmiş; bilmiyorum efendim kelimeler dilime dolanıyor muhatap sen olunca diyecek söz söyleyecek kelime bulamıyorum. Ben seni seviyorum sana aşinayım ama aşkımı anlatacak söz bulamıyorum. Çünkü sen herhangi bir insan gibi değilsin. Seni babamdan, siyer kitaplarından hadis kitaplarından dinleyip hayran oldum. Ben çok iyi biliyorum ki hiç kimse senin güzel ahlakını anlatmada yeterli değildir.

Sana anlatmak istediğim öyle çok şey var ki şu an kalbim pır pır ediyor.Ama duygularımı bir mektuba sığdıramıyorum.Çünkü sana düşüncelerimi anlatmam için seni görüp o güzel yüzüne hasretle bakmam lazım.İşte o zaman içimdeki kıvılcımlar sönecek ve işte o zaman kalbim huzur duyacak..

Sen Habibullahsın. Rabbimizin sevgilisi ne olur! Bize yardım et! nefsimizin savaşını kazanmamızda bizi yalnız bırakma..Bu dünyanın yalancı cazibesine kanmamıza izin verme.Sana layık değiliz biliyorum fakat bu utanmaz halimi bu pervasızlığımı hoş gör çünkü her şeye rağmen seni seviyorum.Evet günahkarım belki de kalbim günahlarla kararmıştır.Ama bir gerçek var ki, o da kalbimin derinliklerinde sana olan hissiyatım ve sana olan sevgim beni hayata bağlıyor.

Ben şu an bitap düştüm .Senin huzurunda olacağımı var sayıp kapına sürünerek geliyorum.Gözlerim ağlamaktan kan çanağına dönüşmüş bir haldeyim.Ve utancımdan o gül yüzüne bakamıyorum.İçimden keşke Fatıma kızın ben olsaydım da o mübarek boynuna sarılıp o gül kokunu doyasıya içime çekebilseydim.Efendim gerçekten sana sarılıp ağlamak istiyorum.Ne olur efendim tasmalı bir kölede olsam beni kapına köle olarak yaz.Ben hiçbir zaman hz Fatıma olamam ama seni en az onun kadar seviyorum.sevgim belki senin huzurunda ashabının sana olan sevgisinin yanında her ne kadar ehemmiyeti olamasa da yinede sana aşinayım efendim..Beni kovsan da yinede huzuruna sürünerek geleceğim.Sen “ kişi sevdiğiyle beraberdir” demiştin.Bende sırf o güzel sözün hatırına günahkarda olsam sena layık bir ümmette olamasam seni seviyorum ve seninle olabileceğimi ümit ediyorum.Rabbim şüphesiz cehennemi sana haram kılmıştır.Biz alevlerin arasında yanarken sen bizimle nasıl beraber olacaksın.Sonuçta senin sözünde ahde vefa vardır.Senin hiçbir zaman sözünden döndüğün duyulmadı bunu ne dost söyleyebilir nede düşman..Herkes senin el emin olduğundan emindir..Gönüllerimizin en derinliklerinden haykırıp diyoruz ki efendimiz ne söylediyse doğrudur..Hayır efendim sakın ateşten kurtulmak için seni sevdiğimizi düşünme çünkü bizim sana olan sevgimiz bir kalp kıvılcımı bir gönül heyecanıdır ..

Bugün seninle kavuşabilme heyecanı içimi öyle sardı ki artık ayaklarım yere basmıyor ben atmosferin üzerinde uçuyorum.Dünyadaki tüm sıkıntılara rağmen tüm acılara rağmen sana kavuşacağım günün hasretiyle hayata sıkıca bağlanıyorum.Biliyorum efendim sen hayatta olsaydın hiç kimse mü’minleri üzemezdi.Dinimizin emirlerine karşı gelmeye bizi zorlayamazdıkimse.Ne olur efendim dua et.Rabbimiz bize yardım etsin bizi o ilahi fermana karşı gelmek durumunda kaldığımız için affetsin..Çünkü biz bunu onlar gibi olmak için yapmadık amacımız senin yolunda hizmet yapmaktı.Çok pişmanız acaba Rabbimiz bizi affeder mi? Bilmiyorum.Bildiğim bişey var ki o da sen Habibullahsın.Seni Rabbimiz her şeyden ve herkesten çok sever belki sen dua edersen o bizi affeder..

Ağlamak istiyorum efendim bu günahkâr köleye bir nazar et yeter. Evet, benim sana bakacak yüzüm yok ama sen istersen bana nazar edebilirsin. Benim dünyadaki pisliklerden arınmama vesile olabilirsin. Ne olur efendim kovma kapından bu köleyi! Fakat içimde bir his var ki benim efendim bu güne dek kimseyi kapısından kovmamış beni de kovmaz herhalde.

Efendim sana bir sırrımı söylemek istiyorum ben Rabbimden sonra en çok seni seviyorum. Bunu annem ve babam bilmiyor? Efendim kıyamet gününde seninle olacağım günü iple çekiyorum. Cana kıymak haram olmasa sana kavuşmak için canıma kıyardım. Çünkü sen çok merhametli çok anlayışlısın senin kimsenin kalbini kırdığın duyulmamış. Ben sana hayran olmayayım da kime hayran olayım.

Keşke bu satırları yazacağıma senin huzurunda ağlayarak duygularımı bizzat o gül yüzüne hasretle haykırabilseydim. Efendim biçare düştüm, artık tek kurtuluşum senin duanladır. Bana dua et Efendim! Bize dua et Efendim!
Yüreğim senin aşkınla kavruldu efendim evet günahkârız ve de sana karşı mahcubuz onca senin ümmetinden senin yolunda sana hizmetin hakkını veren birçok kardeşimiz varken bilmiyorum bizi görür müsün? Efendim! Benim şu yaralı halime bir merhem olsun sürer misin? Efendim!

Ben de istiyorum senin yolundan gidip KURAN’IN hakkını vermeyi istiyorum ama hep bir şeyler ayağıma dolanıyor, birileri bizleri senden alıkoymaya çalışıyor. Ama içimin en derinlerinde ne olursa olsun hiç sönmeyen bişey var; o da sana ve Rabbime olan aşkım.

Ey Allah’ın nebisi gönlümün en derinliklerinden sana olan iştiyakım ve sıkıntılarımı bu mektup anlatmaya yetmez ama bir damlacık olsun hasretle kavrulan yüreğime su damlamış olur o kadar.Çünkü muhatap sen olunca bizde başkalaşırız.Kişiliklerimiz değişir özümüz değişir Efendim.Mektubuma hiç son vermek istemiyorum ama siz değerli efendiyi bu değersiz kölenin boş sözleriyle oyaladığını düşünüp az da olsa haddimi bilmeye çalışıyorum ..Dualarına muhtaç biçareyim beni dualarında unutma efendim unutmayınız …

79288640ei8rg5.gif

Üst Alt