Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

En sevdiğiniz yemek

sýyah_

New member
Arkadaşlar: ALLAH (c.c) hepimize sayısız, bir çok nimet vermiştir. Havadan suya, yiyecekten içeceğe, akıldan tutun sayamıyacağımız kadar bir çok nimet. Bununla birlikte hepimizin severek ve beğenerek yediği bölgesel kültürel yemekleri vardır. İçimizde bölgesel yemeklerini sevmeyip farklı tadları sevenlerde vardır. Ben özellikle balık (tuzlu su) türü her şeyi çok severek yerim. Sarmısaklı yoğurt ile patlıcanlı patates kızarmasnı ve kurutulmuş biberede aynı anda yemeye bayılırım. Arkadaşlar konu yemek seçmek anlamında anlaşılmasın, ALLAH’ın nimetlerinin hepsi güzeldir. En sevdiğiniz yemeği ve yaşadığınız ilinizi yazarmısınız.

Selim

New member
Hz.İbrahim a.s. hiçbir öğün yemeğini misafirsiz geçirmezmiş, gelen misafirlerine bir çok ikramda bulunurmuş ne var ne yoksa çıkarırmış önlerine. Fakat kendisi günde tek çeşit ve 11 lokma yermiş, sebebini soranlara, biz çeşitleri ve lezzetleri ahirete sakladık dermiş.

Birgün İbrahim a.s. yoldan geçen bir kaç kişiyi evine davet edip ikramlarda bulunmuş.Fakat adamlar imansızmış.İbrahim a.s. o kadar çok ikramlarda bulunmuş ki adamlar mahçup olup Ya İbrahim o kadar güzel ikramlar yaptın ki, bizim senin için yapabileceğimiz birşey varmı demişler.
İbrahim a.s. Rabbim'e bir kere secde yapın başka birşey istemiyorum demiş. Adamlarda kendi aralarında konuşmuşlar zaten inanmıyoruz, bir kere kırmamak için secde yapalım diye karar almışlar.
Neyse adamlar secdeye kapandığında İbrahim a.s. ellerini Rabbisine kaldırarak Ey Allah'ım buraya kadar ben getirdim bundan sonrasını sana bırakıyorum, kalpleri çeviren Sensin diyerek dua da bulunmuş, adamlarda başlarını kaldırdığında La İlahe İllallah İbrahim Halilullah deyip iman etmişler.

ogrenci007

New member
Ne varsa yerim ama sarmisakli yogurtlu semiz otuna bayilirim :D

groll

New member
Mangalda yapılan hertürlü et,steakhouse,suşi,iskender,lüfer,rakı+balık vs.birkaç tane oldu ama aklıma gelen bunlar:)

mavigece

New member
selim arkadaşın paylaşımı çok güzelmiş..tşkler

en sevdiğimiz yemek elhamdülillah pek yemek seçmem ama...yaprak sarmasını çok severim.. :)

Üst Alt