Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Emanet Gerdanlık

Müslümanadam

New member
Emanet Gerdanlık

İsrailoğulları arasında alim bir adam vardı. Adamın çok sevdiği karısı ölünce üzüntüden kendisini evine kapatmıştı. Kimseler yanına giremiyordu. Bilge bir kadın onun bu halini duyunca evine gitti
‘’Benim onunla bir meselem var kendisine bizzat sormam lazım’’ diyerek diretti. Birisi alim adama seslenerek:
‘’Burada bir kadın var sana bir şeyler sormak istiyor. Herkes gitti bir tek o kaldı’’dedi. Alim kadının içeri girmesine izin verdi. Kadın içeri girince:
‘’Sana bir şey sormak istiyorum. Ben komşumdan ödünç olarak bir gerdanlık aldım. Onu bir müddet takındım. Sonra onu benden geri istediler bunu onlara geri vereyim mi?’’ dedi. Adam:
‘’Evet vallahi vermelisin!’’ diye cevap verdi. Kadın:
‘’Ama epey zaman oldu alalı hem de çok sevdim onu’’ diye itiraz edince ‘’Öyleyse kolyeyi hemen vermelisin. Çünkü ödünç alalı baya zaman olmuş’’dedi.
Kadın bu cevap üzerine adama: ’’ALLAH iyiliğini versin! Sen ALLAH’ın sana ödünç verip de sonra aldığı şeye mi üzülüyorsun? O verdiği şeyde senden daha çok hak sahibi değil mi?’’
Adam kadının bu sözleriyle hayretler içinde kaldı ve kendine geldi yaptığının yanlış olduğunu anladı.

Fazilet takvimi

Üst Alt