Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ellerim Yorgun..!!

arzuhal

New member
Meşhur piyanist.. Arthur Rubisnstein konserlerinden birinde küçük bir kızın hatıra defterini imzalamakda tereddüt ediyormuş..Ellerinin çok yorgun olduğunu öne sürerek küçük kızı başından savmaya çalışmış.. kız tereddüt etmeden şöyle demiş.. ''Ellerinizin ne kadar yorgun olduğunu biliyorum..ama inanın benim ellerimde en az sizinkiler kadar yorgun'' Arthur Rubisnstein anlayamamış ve nedenini sormuş kıza.. ''Alkışlamakdan'' demiş küçük kız..

Karşınızdaki size değer veriyorsa eğer.. Sizde O'na değer vermekten korkmayın..Ama onun için değeriniz yoksa yada onun değer listesindeki yeriniz listenin sonunda yer alıyorsa KORKUN ONA DEĞER VERİRKEN..!! Dünya bir ayna gibidir.. Siz onu gülümseyerek karşılarsanız oda size gülümser...
eclam.gif
:rolleyes:

radikal

New member
Ya inandığınız değerler torbanızı bütünü ile O'nun üzerine boşaltmışsanız, korkmanın kime ne faydası kalmıştır ki ? Ya bütün hepsi O'nun ile beraber gitmişse...
Ya beden ülkenizde yaşayan duygu adına her ne varsa, kör bıçaklar ile doğranmışsa ?

Neyse, ben dağıttım kusura bakmayın. Malum, yoğun bir günün gecesi her insan saçmalama hakkına bir parça da olsa sahiptir diyelim.

Ama hikaye çok hoştu.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bu ibretli hikaye için çok teşekkür arzuhal. Evet, insan hangi şartta olursa olsun karşısındakine davranışlarında küçücükte olsa anlayış göstermeli, en azından empati kurarak karşıdakini anlayabilmeli...

Uhud daðý

New member
Allahım razı olsun kardeşim.Gerçekten üzerine düşünlmesi gereken bir konu.Kim gerçekten karşısındakine değer veriyordur.

Mücahid

New member
Paylaşımın çok hoş sevgili kardeşim.Paylaşımların devamı dileği ile

ayýþýðý

New member
aslında ben bunu okurken annem babam geldi aklıma bazen bişi istediklerinde yorgun oluruz
dile getirmesekte içimizden off dedigimiz oluyo buda onun gibi bişi piyaniste sinir olsakta bizde aynısını yapmıyor degiliz örnek verilicek bi hikaye :(

Enver Ýstek

metin mete
Meşhur piyanist.. Arthur Rubisnstein konserlerinden birinde küçük bir kızın hatıra defterini imzalamakda tereddüt ediyormuş..Ellerinin çok yorgun olduğunu öne sürerek küçük kızı başından savmaya çalışmış.. kız tereddüt etmeden şöyle demiş.. ''Ellerinizin ne kadar yorgun olduğunu biliyorum..ama inanın benim ellerimde en az sizinkiler kadar yorgun'' Arthur Rubisnstein anlayamamış ve nedenini sormuş kıza.. ''Alkışlamakdan'' demiş küçük kız..

Karşınızdaki size değer veriyorsa eğer.. Sizde O'na değer vermekten korkmayın..Ama onun için değeriniz yoksa yada onun değer listesindeki yeriniz listenin sonunda yer alıyorsa KORKUN ONA DEĞER VERİRKEN..!! Dünya bir ayna gibidir.. Siz onu gülümseyerek karşılarsanız oda size gülümser...
eclam.gif
:rolleyes:

Paylasim gercekten insani alip gidiyor;hani AHDE VEFA varya adi olan kendi olmayan o AHDE VEFA insanlar aldiklarindan daha cogunu veremiyorsa bu ancak NANKÖRLÜKLE aciklana bilri..Yüregine saglik...

Üst Alt