Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eğer bir gün habersiz gidersem!!!

Enver Ýstek

metin mete
Pazartesi aksam bir hal ile hallendim,Sanki ölümle karsilastim,öyleki hazirligimi yaptim ve yatagima uzandim.Gelen bas ile gözüm üstüne dedim ve kendimi biraktim.Artik beklemeye basladim,Ha geldi ha gelecek diye"La Ilahe Ilallah"dedim ve kendimi hazir bir vaziyette sonsuzluk olan zamana kadarki mutlak yoklugun kucagina teslim ettim.Bu arada kendime sordum acaba gönül rahatligi ilemi yoksa bazi süphelerlemi gidiyorum diye öz elestiri yapmaya calistim,Evet bazi bildigim günahlarim vardi ama Sirk denen olguyu yikmistim(Allah en iyisini bilir)Resulü Resul gibi seviyordum,Ahiret gününe inaniyor meleklerin varligina kaniydim.Bir eksigim varmi diye kendimce olmadik seyler sordum ama en huzurlu yanim Ben Müsrik degildim(En dogrusunu Allah bilir)Hanif olmaya calismistim cahiliyeden kurtuldugumdan beri,aracilari cikarmis dilekceyi bizzat hazirlamaya calismistim,Tagutlara savas acmis Alemlerin Rabbinden baska Efendi edinmemeye özen göstermistim.Ama velakin gönül dostlariyla bir veda yapamamistim.Iste simdi hepinize eger birgün aniden gidersem hosca kalmanizi Allahin ipine sarilmanizi ve Kurandan baska bir seye önem vermemeniz dilegiyle Alemlerin Rabbine emanet ediyorum.

yelken06500

New member
evet ima ile ifaa nın aynı yola çıktığı bir mesaja daha tşk.derken aslında rutin olması gerekİrken(tekrarlanması ve kıyamete kadar devamı olması sebebiyle) sanki her defasında ilk kez gerçekleşiyormuş gibi karşılaştığımız yeni bir başlanngıca son'un bu kadar yakınlığını hisettirebilmeye selam!!!

radikal

New member
Sevgili metin mete;

Hal'in mübarek olsun. Güzel bir hal. Yelken'in dediği gibi son nefese kadar daim ve kaim olur inşaallah. Her müslümanın kendi nefsinde, başını yastığa koyduğu zaman yapması gereken güzel bir muhasebe. Borç - alacak dengesinin oluşturduğu yaşam bilançosu. İnşaallah aktiflerin, pasiflerinden çoktur ve öyle olmasını can-u gönülden dilerim.

Diğer yandan; elbette her fani ölümü tadacak. Bu hepimiz için geçerli. Fakat bazen bize zamansız gibi gelir dostların gidişi. Buruk bir şekilde kabulleniriz o gidişleri. İnşaallah benden sonra gidersin demek geliyor içimden.Hayrlısı tabiki...

"La İlahe İLLALLAH" büyük bir itiraf. Bunu her seferinde söyledin. Ben, en azından buna şahidim. Kalpleri elbette Allah (cc) bilir.

Sen; yine de kendine iyi bak, ki; ömrün bereketli olsun. Görüşünceye kadar her zamanki gibi Rabbi Zülcelal'e emanetsin.

mhmt

New member
Metin abi Allah hayırlı ölüm versin tabiki en başında ama istenen odur ki, gecinden versin.
Böyle hallerin samimiyeti olsa her zaman bizdede. Dualarımızın samimi yönde olması Duası ile ;))

Konyaya gelmeden ölme:) (inşAllah)

selametle.

Enver Ýstek

metin mete
Inan,Yelken,Radikal ve Mehmedim`ki ben asla böyle güzel bir duygu tatmamistim.Allah bilir ne zaman nerede olacagini ama o güzelim duygu ölümün hicte öyle kötü bir sey olmadigini hem zevkli oldugunu müsahade etme serefine erdim.Insan huzur icinde kendi mühasebesini yaparak hakkin emanetini almasini beklemesi oldukca zevkli idi.Günahlarimda Allaha sigindim sevaplarimda ondan yardim istedim,son andaki Tövbemi yine yaptim asla kabul olmayacagini bilerek.Ama inan hic süpheye düsmedim,ayni Ibrahim babamiz gibi Teslim olmaya calistim huzur icinde her an bilincim yerinde ve"La ilahe Ilallah"
diyerek Müsrik degilim diyerek ona sigindim.Ama bu bir deneme imis olsun ben yasadim hayattayken ölümü tattim,asla soguk degildi,rahatlik ve huzur vardi teslimiyetin verdigi güven vardi.Hic düsünmedim dünyayi,cocuklarimi ailemi ama beni tek sarsan dostlarima bir veda edememek iste oda nasib oldu Insallah bu önceden hazirligim oldu simdi gönül rahatligi ileki o an öyleydim simdi o tek SIKINTIM olan vedamida yapmis oldum Insallah.Allah her Müslümana nasib etsin Teslim oldum demeyi ve huzur ile Ben mürsiklerden degilim demeyi Insallah...Selam Allahin Resul/Resullerine ve Allahi birleyenlere olsun...

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
ve aleykum selam ALLAHIN rahmeti ve bereketi senin ve tüm inana müminlerin üzerine olsun metin abi bu duygu yük yazın dolayı mevlam razı olsun bizleride hüzünlendirdin konunnu baslıgını baktıgımda içimden herhalde metin abi hasta veyahut çok kötü bir durumda öteki tarafa gidicidir dedim meger ki ona yakınmış ALLAH hepimizi hidayet üzerinde ölmeyi nasip eylesin AMİN

S

safinaz

Guest
Allah gecinden versin,hayırlı ömürler nasip etsin...:)

Enver Ýstek

metin mete
ve aleykum selam ALLAHIN rahmeti ve bereketi senin ve tüm inana müminlerin üzerine olsun metin abi bu duygu yük yazın dolayı mevlam razı olsun bizleride hüzünlendirdin konunnu baslıgını baktıgımda içimden herhalde metin abi hasta veyahut çok kötü bir durumda öteki tarafa gidicidir dedim meger ki ona yakınmış ALLAH hepimizi hidayet üzerinde ölmeyi nasip eylesin AMİN

Selamün Aleyküm,Allahin Rahmeti ve bereketi cümle Allahi birleyenlerin üzerine olsun.Inan mübalaga yapmadim dugularimi oldugu gibi aktardim,Hasta degilim ve sagligim bildigim kadari ile oldukca yerinde ama o gün ne oldu anlamadim ve kendimi hicte iyi hissetmedim cocuklarimada hic bir sey hissetirmeden odama gectim ve hazirlandim,kendimi hesaba cektim tekrardan tövbemi yaptim bilerek o an kabul olmaz diye yinede Allaha sigindim.Kendimi biraktigimda sadece agzimdan"La Ilahe Ilallah"diyerek bekledim.Ama demekki zaman degilmis daha en azindan hazirligimi tam yapmaya gayret ediyorum.Insallah emaneti hakkiyla teslim edenlerden olurum/Oluruz.Gercekten o andan itibaren ayri bir huzur sahibiyim,cok mutluyum ve ölümden korkmanin anlamsizligini anladigimdan daha bir rahat hissi ile heyecanliyim Insallah...

muhik;Allah gecinden versin,hayırlı ömürler nasip etsin...:)

En hayirlisi ne ise ona talibiz Insallah duana ayniyla sizler icin tekrarliyorum."Hayirli ömürler"

ayýþýðý

New member
:( :( :( :( :( :( :( ALLAH uzun hayırlı imanlı ömürler versin üzme beni amcam......:(

Enver Ýstek

metin mete
:( :( :( :( :( :( :( ALLAH uzun hayırlı imanlı ömürler versin üzme beni amcam......:(

Sevgi deger yigenim,Ayisigi;

Abese 21:”Sonra öldürdü onu, kabre koydurdu onu.
22:Sonra dilediği zaman diriltip ortaya çıkardı onu.”

Kıyamet26-30:”İş, onların sandığı gibi değil! Can, köprücüklere

dayandığında,
Kim var okuyup üfleyecek?" denilir!
Sezinlemiştir ki odur ayrılık. Dolaşmıştır el-ayak/kol-bacak. Rabbine doğrudur o gün sevkiyat.”

Kaf19: Ölüm sarhoşluğu hak olarak geldi. İşte bu, senin kaçıp durduğun şeydir.

Yasin68: Kimi uzun ömürlü kılarsak, onu yaratılışta gerisin geri çeviririz. Hâlâ akıllarını işletmiyorlar mı?

Fatır11: Allah sizi bir topraktan, sonra bir spermden yarattı; sonra sizi çiftler haline getirdi. O'nun ilmi dışında, bir dişi ne hamile olur ne de doğurur. Yaşayan bir varlığa daha çok ömür verilmesi de onun ömründen biraz azaltılması da mutlaka bir Kitap'ta yazılıdır. Bu, Allah için gerçekten çok kolaydır.

Vakıa60,61: Ölümü aranızda biz takdir ettik. Biz önüne geçilecekler değiliz. Yerinize diğer benzerlerinizi getireceğiz ve sizi bilemeyeceğiniz bir şekilde yeniden oluşturacağız.

Enam2: Sizi bir balçıktan yaratmış olan O'dur. Sonra hüküm verip bir süre belirlemiştir. Belirlenmiş başka bir süre de onun katındadır. Bütün bunlardan sonra siz hâlâ kuşkulanıp duruyorsunuz.
61,62: Kulları üzerinde egemenlik sahibi Kaahir'dir O. Üzerinize koruyucular gönderir. Nihayet ölüm birinize geldiğinde, elçilerimiz onu vefat ettirirler. Ne vaktinden önce iş yaparlar onlar ne de vaktinden sonra. Nihayet onlar gerçek Mevlâ'ları olan Allah'a götürülürler. Gözünüzü açın! Hüküm yalnız O'nundur. Ve hesap görenlerin en süratlisi de O'dur.

Zümer42: Allah, canları, ölümleri sırasında alır, ölmeyenleri de uykuları sırasında. Sonra, haklarında ölüm hükmü verdiklerimi alıkoyar; ötekileri, belirlenen bir süreye kadar salıverir. Bunda, iyice düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.

Mümin67:O O'dur ki; sizi önce topraktan, sonra bir spermden, sonra bir embriyodan yarattı. Sonra sizi bebek olarak annelerinizin karnından çıkarıyor, sonra güçlü çağınıza ulaşasınız ve nihayet ihtiyarlar olasınız diye sizi yaşatıyor. İçinizden bir kısmı daha önce vefat ettiriliyor. Tüm bunlar, belirlenen bir süreye ulaşasınız ve aklınızı işletesiniz diyedir.

Nahl70: Allah sizi yarattı, sonra sizi vefat ettirecek. İçinizden bazıları, ömrün en basit ve düşük noktasına geri çevirilir ki, bir ilimden sonra hiçbir şey bilmez olsun. Allah Alîm'dir, Kadîr'dir.

Enbiya34,35: Senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar ölümsüz mü olacaklar?" Her canlı, ölümü tadacaktır. Biz bir imtihan olarak sizi şer ile de hayır ile de deniyoruz. Sonunda bize döndürüleceksiniz.

Müminun15: Sonra siz bütün bunların ardından mutlaka öleceksiniz.

Secde11: Söyle onlara: "Size vekil edilen ölüm meleği canınızı alır, sonra doğrudan doğruya Rabbinize döndürülürsünüz."

Ankebut57: Her can, ölümü tadacaktır; sonra bize döndürüleceksiniz.

Ali İmran145:Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kişi ölmez. Vakti belirlenmiş bir yazıdır o. Dünya çıkarını gözetene ondan veririz; âhiret yararını gözetene de ondan veririz. Şükredenleri ödüllendireceğiz biz.
185: Her benlik ölümü tadacaktır. Hak ettiğiniz karşılıklar size, kıyamet günü, eksiksiz bir biçimde mutlaka verilecektir. Ateşten uzaklaştırılıp cennete sokulan kesinlikle kurtulmuş olacaktır. İğreti-sefil hayat aldatıcı bir yararlanmadan başka şey değildir.

Ahzab16,17: De ki: "Eğer ölümden yahut öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçmak size hiçbir yarar sağlamaz. Böyle bir durumda sadece azıcık/az bir süre nimetlendirilirsiniz." De ki: "Allah size bir kötülük murat eder yahut bir rahmet dilerse, Allah'la aranıza kim girebilir?" Onlar kendileri için, Allah'tan başka ne bir dost bulabilirler ne de bir yardımcı.

Nisa78: Nerede olursanız olun ölüm sizi yakalayacaktır. Titizlikle korunan muhteşem kulelerde olsanız bile. Onlara bir iyilik isabet ettiğinde, "Bu, Allah katındandır!" derler. Ama kendilerine bir kötülük dokunduğunda, "Bu senin yüzündendir." derler. De ki: "Hepsi, Allah katındandır." Şu topluluğa ne oluyor ki, neredeyse hiçbir sözü anlamıyorlar!

Rahman26: Yer üzerinde bulunan herkes yok olacaktır.

Münafikun11: Allah, süresi gelmiş olan bir canı geriye asla bırakmaz! Ve Allah, yapıp etmekte olduklarınızı çok iyi haber almaktadır.

Bunlari müsahade etmek gercekten güzeldi ve inan simdi daha huzurlu daha rahatim,La Ilahe Ilallah"a kilitlenmenin ne demek oldugunu anlamak icin gerekliymis sanirim.

casus021

New member
Web sitesi
www.islamportali.net
işte bu ayetler müminin canın nasıl güzellikte alındıgı ve kafirin ne kötü canının alındıgını gösteriyor mevlam bizleri ve sizleri imanlı bir şekilde canımızı alır

yavuzburak

New member
Bende bu aralar metın mete hiç gözükmüyor diyordum.. :) hayrola bu gidişin bir sebebi vardır elbet sebeb nedir?

Enver Ýstek

metin mete
Bende bu aralar metın mete hiç gözükmüyor diyordum.. :) hayrola bu gidişin bir sebebi vardır elbet sebeb nedir?

Selamün Aleyküm,Gidisin sebebi kendimi dinlemek kendimi hesaba cekmek.Yoksa dünyalik bir sebeb yok Insallah.Insanlardaki bu benim gibi düsünmeyene vur mantigina bir anlam veremedigimden kendimi muhasebe ile mesguliyete biraktim,ha faydasini gördünmü dersen tabiki gördüm,belkide su an yazmam bu faydanin bir eseridir.Insanlar elbette ölümü tadacaktir ayeti kerimede bunu teyid eder ama ölümün gercekten soguk yüzlü izafe edenlerin ne kadar süphede olduklarini müsahade edmek lazim bunun yolu Kurana ram olmaktir onu hayat felsefesi degil hayatin kendisi yapmaktir,akli Kuranin hizmetine vermektir,yoksa tagutu sistemlerin taguti yorumlarin gölgesindeki imanin ne kadar igreti oldugunu Sirkin cirkin yüzünü görmek icin Furkanin ruhuna inmek gerekir,yoksa filanca hoca söylese dogrudur mantigi ile devam etmek buna(Sayin Radikalin Beyaz hoca veya Edip yüksel söylese dogrudur diyeceksiniz sersenisi ile alakali)kendini adamak akil ile degil,dürtü ile devam etmek diyorumki dürtü Hayvani bir özellik akil Insani bir özellik babindan bakmayi uygun görmekteyim.Son söz;Sayin Radikal,Kendim olarak Beyaz hoca,ÖzTürk hoca veya Edip Yükselin durumu sizin durumunuzdan fazla bir deger arz etmemektedir,cünki akil olarak Kuranin üstünde bir mantik kabulüm degildir,Allahin disinda ikinci bir Mevlanada kabulüm degildir,Allahin disinda ikinci bir El Alimde gerekli degildir.Din Vahyle tamamlanmis,Onu Teblig yapan Alemlere Rahmet Resul(Allahin selami üzerine olsun)da gelmis ve Gercegi anlatmis ve görevini en güzel sekilde ifa etmis geriye sadece Ahirette yapacagi ve ne yazikki bir cogumuzun muhattab kalacagi bir sikayetin sözlerinide bizlere bir ültimatom gibi birakmis"Kavmim Kurani terk etti"diyerek belkide bir cogumuzun basini yerlere egmesine sebeb olacak bu dilekceyi birakmis.Simdi soruyorum sayin Radikal;Allahin disinda hic bir seyi kabul etmeyen ve bunu bir hayat yapan,Gercegin disini sapiklik ilan eden insanlara sizin yaptiginiz bu zan acaba ne derece sizde rahatsizlik yapiyor?Ama hayir önce bizi mahkum edeceksiniz sonra Allah af etsin diyeceksiniz olmaz cünki Hakki gizlemek onu inkarla ayni anlama gelirki hesabi bu babta yapmak gerekir diye düsünmekteyim.Cünki bir kac zaman önce riyadan uzak bunu yapmak nasib olmustur,her gün yaptigimiz muhasebenin ne kadar bayagi oldugu riyanin kol gezdigi bir hesab oldugunu görmüs biri olarak teraziyi iyi ayarla Allah odakli din ve Kuran merkezli bir Terazi kullanmanizda sizin icin bir cok yararin ve hayirin oldugunu belirtmek sizi seven bir kardesiniz olarak görevimdir diye adlediyorum.Rabbe emanetsiniz...

Son düzenleme:

Enver Ýstek

metin mete
işte bu ayetler müminin canın nasıl güzellikte alındıgı ve kafirin ne kötü canının alındıgını gösteriyor mevlam bizleri ve sizleri imanlı bir şekilde canımızı alır

Bugünlerde oldukca kilibiklastim yine her seye aglamak geliyor icimden,Bu babta bu konununda güncellesmesini istedim birden...

Enver Ýstek

metin mete

Ağlayan gözlerde güzellik vardır. Ağlayan gözlerin sahibinde de... Allah cümlemize nasib eylesin...

Bu güzel sözleriniz bizi oldugumuzdan fazla yükseltici bulduk(Pekte hosumuza gitmedi acikcasi) Bekirim biz kim o güzellik kim yapma Allah askina..Müslümanlarin güzelligi senin gözünü bürümüste bizide öyle olusun yukarisinda telekki edersin sanirim...Rahmana emanet olasin Insallah..

radikal

New member
Simdi soruyorum sayin Radikal;Allahin disinda hic bir seyi kabul etmeyen ve bunu bir hayat yapan,Gercegin disini sapiklik ilan eden insanlara sizin yaptiginiz bu zan acaba ne derece sizde rahatsizlik yapiyor?Ama hayir önce bizi mahkum edeceksiniz sonra Allah af etsin diyeceksiniz olmaz cünki Hakki gizlemek onu inkarla ayni anlama gelirki hesabi bu babta yapmak gerekir diye düsünmekteyim.Cünki bir kac zaman önce riyadan uzak bunu yapmak nasib olmustur,her gün yaptigimiz muhasebenin ne kadar bayagi oldugu riyanin kol gezdigi bir hesab oldugunu görmüs biri olarak teraziyi iyi ayarla Allah odakli din ve Kuran merkezli bir Terazi kullanmanizda sizin icin bir cok yararin ve hayirin oldugunu belirtmek sizi seven bir kardesiniz olarak görevimdir diye adlediyorum.Rabbe emanetsiniz...

Nasıl bir zan ? Bu yazını yeni gördüm. Gecikmeli de olsa cevap vermek isterim. Senin hakkında zannım şudur bilmende hatta herkesin bilmesinde bir sakınca görmediğim için yazayım: "metin mete nicki ile yazan E... abim müslümandır. Hadis ve sünnetlere ittibaa etmez, Kur'an'ı baz alarak yaşamaya çalışan samimi bir insandır. İşin o tarafı kendi ile Rabbi arasındadır. benim için müslüman olması Allah'ın (azze ve celle) tek ve birr olduğunda kesin bir inanış ile ilan etmesi, Hazreti Muhammed (s.a.v.)'i peygamber olarak kabul etmesi yeterlidir." Bu sözümü gıyabında her konuştuğum insana her zaman söyledim. Bu cümlelerden eksik yada farklı bir anlam söylediğimi iddia eden bir tane insan varsa çıksın bu cevabımın altına yazsın, bırak yazı yazmayı, elime kalem alırsam namerd olayım!

Bilmende fayda var, yargılama hakkı sadece ve sadece Alamlerin Rabbi olan Allah'a (celle celaluhu) aittir. Kimseyi yargılamam, kimsenin de yargılamasına izin vermem. Benim hakkımda kişi her ne düşünürse, kendini bağlar. Benim nasıl bir müslüman olduğum hiç kimseyi nasıl ilgilendirmiyorsa, aynı şekilde diğer insanların müslümanlık anlayışı ve o anlayışa göre yaşantıları da kendilerini bağlar. Sadece; umuma ait yerlerde itikadıma ters gelen yazılar yazdığı sürece aynı yoldan red yazılarımı yazarım.

Enver Ýstek

metin mete
Nasıl bir zan ? Bu yazını yeni gördüm. Gecikmeli de olsa cevap vermek isterim. Senin hakkında zannım şudur bilmende hatta herkesin bilmesinde bir sakınca görmediğim için yazayım: "metin mete nicki ile yazan E... abim müslümandır. Hadis ve sünnetlere ittibaa etmez, Kur'an'ı baz alarak yaşamaya çalışan samimi bir insandır. İşin o tarafı kendi ile Rabbi arasındadır. benim için müslüman olması Allah'ın (azze ve celle) tek ve birr olduğunda kesin bir inanış ile ilan etmesi, Hazreti Muhammed (s.a.v.)'i peygamber olarak kabul etmesi yeterlidir." Bu sözümü gıyabında her konuştuğum insana her zaman söyledim. Bu cümlelerden eksik yada farklı bir anlam söylediğimi iddia eden bir tane insan varsa çıksın bu cevabımın altına yazsın, bırak yazı yazmayı, elime kalem alırsam namerd olayım!

Bilmende fayda var, yargılama hakkı sadece ve sadece Alamlerin Rabbi olan Allah'a (celle celaluhu) aittir. Kimseyi yargılamam, kimsenin de yargılamasına izin vermem. Benim hakkımda kişi her ne düşünürse, kendini bağlar. Benim nasıl bir müslüman olduğum hiç kimseyi nasıl ilgilendirmiyorsa, aynı şekilde diğer insanların müslümanlık anlayışı ve o anlayışa göre yaşantıları da kendilerini bağlar. Sadece; umuma ait yerlerde itikadıma ters gelen yazılar yazdığı sürece aynı yoldan red yazılarımı yazarım.

Yazi o anki konulardan birinin iceriginde Iste Edip,Beyaz veya Öztürk hoca derse dogru kabul ettigimizi söylemistin,Bende sanirim cok icerlemis ve serseniste bulunmustumki böyle düsünen kim varsa ayni seyi yinelerim,Cünki Bu Abiniz veya Kardesiniz kendi imaninda asla bir baska kisiye aid anlayisla degil sadece Kurandan buldugu ve gösdügüne itiba edendir,Birakin bu hocalarin yazdiklarini sizin fikrinizden dahi gördügün bir izi KURANda ararim bulmak icin gecemi gündüzümü veririm eger bulursan ne ala bulamaz isem kesinlikle ondan kacarim.Yani bu konu eskide olsa ben ne senin nede bu forumda cok atistigim karsi karsiya kaldigim bir cok kardesimin dahi samimiyetinden asla süphe etmedim,hep dualarimla Kurana yaklasmanizi diledim,Ve dahi bugünde dualarimda degisiklik yoktur.Insallah hepinizle Allahin VAADI olan And cennetlerinde birlikte oluruz.Insallah hepimiz sorguya tabii tutulanlardan oluruz öncelikle,Hepimiz Resulün"Kavmim bu Kurani terk etti"Sikayetine muhattap olmadan eciri sagdan verilenlerden oluruz,Insallah Gönderdiklerimiz önümüze düsün olur....Rabbe emanetsiniz Insallah...

Üst Alt