Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Düşünceye Saygi

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
DÜŞÜNCEYE SAYGI

Herşeyi tenkid, herşeye itiraz bir yıkma hamlesidir. İnsan birşeyi beğenmiyorsa daha iyisini yapmaya çalışmalıdır. Yıkmaktan harâbeler, yapmaktan da ma'mureler meydana gelir...

Alenî hiddet ve şiddetten ziyade, gizli düşmanlıklar ve sinsi öfkelerden korkmak lâzımdır. Dostlar yüze karşı şiddetli olsalar da, arkadan arkaya hep bir siyanet meleği gibi davranırlar. Düşmanlar ise yumuşaklıklarında tuzak kurar, sertliklerinde de örümcek gibi tuzağa düşürdüklerini haklarlar.

“Falan kimse havadan nem kapıyor” derler! Ona ruhum feda olsun. Ya yağmur altında dahi ıslanmayanlara ne demeli..!

Bir mecliste her söze kıymet ver! Hatta fikrine uymayanları bile hemen reddetme. Bir başka münasebetten dolayı ifade edilmiş olabileceğini düşün ve sonuna kadar sabret!

Gizli düşmanlar olduğu gibi, gizli dostlar da vardır. Dostun gizlisi kendini anlatmayı tabasbus sayar. Düşmanları tanımada gayret gösterdiğin gibi, dost aramayı da ihmâl etme. Zira aranmadan bulunan dostlar umulduğu kadar emniyetli olamazlar.

H

hüma-gül

Guest
DÜŞÜNCEYE SAYGI

Herşeyi tenkid, herşeye itiraz bir yıkma hamlesidir. İnsan birşeyi beğenmiyorsa daha iyisini yapmaya çalışmalıdır. Yıkmaktan harâbeler, yapmaktan da ma'mureler meydana gelir...

Alenî hiddet ve şiddetten ziyade, gizli düşmanlıklar ve sinsi öfkelerden korkmak lâzımdır. Dostlar yüze karşı şiddetli olsalar da, arkadan arkaya hep bir siyanet meleği gibi davranırlar. Düşmanlar ise yumuşaklıklarında tuzak kurar, sertliklerinde de örümcek gibi tuzağa düşürdüklerini haklarlar.

“Falan kimse havadan nem kapıyor” derler! Ona ruhum feda olsun. Ya yağmur altında dahi ıslanmayanlara ne demeli..!

Bir mecliste her söze kıymet ver! Hatta fikrine uymayanları bile hemen reddetme. Bir başka münasebetten dolayı ifade edilmiş olabileceğini düşün ve sonuna kadar sabret!

Gizli düşmanlar olduğu gibi, gizli dostlar da vardır. Dostun gizlisi kendini anlatmayı tabasbus sayar. Düşmanları tanımada gayret gösterdiğin gibi, dost aramayı da ihmâl etme. Zira aranmadan bulunan dostlar umulduğu kadar emniyetli olamazlar.

Allah razi olsun.Tecrübe aklin hocasi,düsüncenin de rehberidir.

T

teslimolan

Guest
Yüzlerce yaziyi sildikten sonra gelip düsünceye saygi diye topic acmak nedir :)

gelincik tarlasý

New member
Düşünceye saygın için teşekkür ederim Seyfullah...Gereksiz tartışmalara ve hakaretlere engel olduğun için de teşekkürler.Sonuçta burası İslam forum ve kardeşlik,dostluk ön planda.Bunun olması için elinden geleni yapıyorsun.Sağol.

T

teslimolan

Guest
Tartisma önlemekmi geciniz. Seyfullah söyle bir düsünse deger verdigi insanlar icin bir roman yaziyor zaman harciyor ve ben gelip siliyorum o yaziyor ben siliyorum. Seyfullah ne düsünür ? Normaldir silmesi ben yanlis yaptimmi düsünür ulan bu herif bayram degil seyran degil benim yazimi ne diye siliyor diye düsünür. Seyfullahin bizleri anlamasi icin önce kendi yazilari silinmesi lazim o zaman anlar. Insani anlamak icin o insanin yasadigini yasaman lazim. Tok acin halinden anlamaz onun icin oruc var halinden anlayalim diye acin.

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Tartisma önlemekmi geciniz. Seyfullah söyle bir düsünse deger verdigi insanlar icin bir roman yaziyor zaman harciyor ve ben gelip siliyorum o yaziyor ben siliyorum. Seyfullah ne düsünür ? Normaldir silmesi ben yanlis yaptimmi düsünür ulan bu herif bayram degil seyran degil benim yazimi ne diye siliyor diye düsünür. Seyfullahin bizleri anlamasi icin önce kendi yazilari silinmesi lazim o zaman anlar. Insani anlamak icin o insanin yasadigini yasaman lazim. Tok acin halinden anlamaz onun icin oruc var halinden anlayalim diye acin.

bir çok sitede yazım silindi, yazı silinmesi ne demek bilirim, demişsinki madem düşünceye saygı nerde düşünceme saygı? , sen hadisleri inkar ederken, bu hadisleri ilmi açıkladında yazınımı sildim? sadece ayet yazdında ayetimi sildim, bak hala 330 mesajın duruyor, soruyorum diğerlerini silddimde neden 330 u duruyor? hiç düşündün mü? düşünceye saygı dyan yazılara saygı duyarım... bu konuda eleştiriliyorum, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla, herkesw nasibini alsın, uhuvvet sağlıyan tüm yazılar kalır, tartışmaya zemin hazırlıcak yazılar silinir bu konu yu artık önüm egtirmeyin biraz dikkat ederseniz ne silinir ne silinmez anlarsınız...

unzurna

New member
Seyfullah kardeşim yazın çok güzel, sana katılıyorum. Ama teslimolan arkadaşımın da hakkı var. Kendi yazılarınız kim silecek.

unzurna

New member
Allah seni doğruluktan ayırmasın.:11_1_218v

Üst Alt